» »

Stare AGP grafične - kaj priporočate

Stare AGP grafične - kaj priporočate

Silence-r ::

Za sekundarni računalnik bi rabu eno 'boljšo' :D grafično kartico, sistem je win2k. Grafična karta bi morala bit sposobna poganjati q3 in nekatere podobne igre. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s spodaj omenjenimi (vse so AGP/AGP2X), kaj priporočate...

-S3 Savage4 pro 8MB
-ATI Rage IIc 8MB
-ATI Rage pro 8 MB
-Matrox G200 8 MB
-Diamond SpeedStar A50 8 MB
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!
  • premaknilo: bastadu ()

Trupl0 ::

riva tnt2 32mb
If you are going through Hell, keep going !

ru7 ::

Mogoče MX 200

BendeR ::

-S3 Savage4 pro 8MB
-ATI Rage IIc 8MB
-ATI Rage pro 8 MB
-Matrox G200 8 MB
-Diamond SpeedStar A50 8 MB

Nobena od teh ti nebo spodobno poganjala q3:D

Nabavi kako tnt al pa tnt2.;)
:=)

Intl ::

Jaz ti predlagam sledeče: primi kartico za kartico s tisto roko s katero pišeš. Vzemi si ena dva do tri metre zaleta. Roko v kateri imas kartico daj za glavo in nato z vso močjo vrži tisto kar imaš v roki stran od sebe. :)) Ko padejo na tla, daleč stran jih nikar ne hodi gledat. Pusti jih tam kjer so, pol pa brž semle, pa si kupi eno mal starejšo varianto k ima vsaj (16) 32 mb rama.

Gejmer ::

Pomojem pljuni denar za:

INNO RADEON 7500 64MB DVI/TVOUT 17.520
INNO GF4 MX440SE 64MB TVOUT 14.760
INNO GF4 MX440 64MB DDR TVOUT 19.680
INNO GF3 Ti200 64MB DDR TVOUT 27.840
ATI RADEON 9000 64MB DVI/TVOUT OEM 21.840
ATI RADEON 9000PRO 64MB DVI/TVOUT OEM 31.080
INNO ATI RAGE128 32MB 9.120
INNO RADEON VE 64MB SingleHead/TVOUT 14.280
INNO RADEON VE 64MB DVI/TVOUT 14.640
HERC 3D PROPHET 9000PRO 128MB 34.680

En seznam bol "poceni" kartic...

Nanda yo?

jest10 ::

tnt2 ultra je okol 9 jurjeu.

Silence-r ::

Ej fantje, jst rabim nekaj za max 3k:D !
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

SisQ ::

Malo denarja, malo muzike. :D


Packač ::

heh :D . Od telih naštetih ti še pasjansa ne bo delala dobr :D - pretiravam. Ma uzem kašnga radeona k so dost kul pa pucen.

kuglvinkl ::

Sam sem pred časom nabavil G200 8 MB. Q3 se da špilat pogojno.
Your focus determines your reallity

frudi ::

probaj dobit kak voodoo3, to bi moral dobit za kake 5k. za 3k bi mogoče dobil v2 ali tnt (ta prvo), ti dve bi za silo poganjali q3 (čeprav tisto potem več ni podobno q3 :))
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Silence-r ::

Če se česa otepam potem so to voodooji... Težave z driverji itn.
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

jest10 ::

Dej no. Nakladat pa ni treba. Voodoo2 čisto lepo poganja q3. In to na 266mhz. Res da na 800*600 in brez detajlov ampak dela brez zatikanja

frudi ::

če nočeš voodooja, potem ti ostane samo še tnt/tnt2.
sicer pa ima jest10 kr prav, z nižanjem nastavitev se da doseči, da q3 tudi na v2 ali tnt zelo tekoče, ampak kot sem že napisal, tisto več ne izgleda kot q3 kot smo ga vajeni :). se pa vsekakor da preživet.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Gejmer ::

Mam Voodoo 3 3000 PCI.Ne se otepat.Zapečem ti še DELUJOČE drivejre za Win XP/2000 in cd z driverji za Win9x.Za ene 3.894,00 SIT. :D

lp
Nanda yo?

AngelOfDeath ::

od teh ki si jih dal na izbiro bi ti priporočal Ati rage pro 8mb

BendeR ::

Diamond SpeedStar A50 8 MB

Po tem testu sploh ni tak slaba kot sem mislo.:D
:=)

Frgazor ::

voodoo 3 definitivno bolje dela pod vsemi windowsi kot vse nastete kartice. sploh dvomim da ma kaksna razen voodoo-ja podprto 3d pospesevanje po win2k/xp... voodoo ma edino z najnovejsimi igrami probleme.

R33D3M33R ::

Tnt 2 je meni odlično poganjala vse od q3 do max paynea (no ta je malo štekal :D ) pa tud kako novo se da igrat. Nfshp2 ima celo podporo za tnt2. Je pa malo dražja kot 3k.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Nigga ::

Rivo TNT 16mb agp dobiš za hudo mali dnar, pa glede na to igrce še kar dobro laufajo, brez heca. Jaz jo imam pa še zdaj špilam :) Jedi Knight 2 mi dela pri 1024*768 32bit pri 30pikah, niti malo ne šteka. Če gledaš kolko stane.
Too Drunk to Fuck

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nigga ()

M&M ::

Voodoo 3 3000 TV-Out je še vedno kartica vredna vsakega tolarčka.
Ne vem kje si slišal da so težave z gonilniki. Obstaja povsem nov gonilnik 24.11.2002 na http://www.voodoofiles.com/
Sam kartico še vedno uporabljam v sekundarnem računalu (namenjenem izklučno za študijske zadeve) in je ne prodam za noben denar, saj ima od vseh grafikulj daleč najlepšo sliko na TV

Mimogrede pa naj omenim še to da Voodoo 3 3000 v kombinaciji z Athlonom 1.4 zmore pognati celo Unreal Tournament 2003. Dela gladko samo grefika pač ni kaj prida.
:D

Toplo ti priporočam tole kartico (dobiš jo od 3k SIT naprej)

LP
M&M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M&M ()

bili_39 ::

Hm, še en glas za Matrox. Mislim, da ima lepšo sliko od vseh zgoraj naštetih (v 2D in 3D aplikacijah). Izogibaj pa se Savage4 in podobnih kartic...

Maxtor ::

Rage Pro kartice nikakor. Samo to ne, ker imaš w2k. Problemi z gonilniki. Večjih problemov še nisem videl.

Gonilniki, ki jih vsebuje Windows imajo napako. Vsake toliko časa se zgodi, da je ob zagonu slika spacana. Če uporabiš ATI-jeve ali katerekoli druge referenčne gonilnike, so problemi z osveževalno frekvenco, če pa ti uspe to usposobit, da bi si zapomnilo frekvence, pa se dogaja, da ko prideš v windows, napiše monitor Out Of Range, oa čeprav je monitor podpiral boljše resolucije, kot jo je zmožna dati na izhod ta grafična.

Skratka za w98 ja, za w2k pa nikakor ne.
Dva meseca nazaj sem jo prodal ravno zaradi teh težav. Atija nikoli več;( ! Oz. vsaj nekaj časa ne:D .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019667 (12732) Janac
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737959 (4761) floyd1
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493036 (1796) Azrael
»

Vse o 3dfx Voodoo grafičnih karticah. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575157 (4227) mtosev
»

Konfiguracija

Oddelek: Loža
352699 (2267) msmiha

Več podobnih tem