» »

Ker, kako zakaj?

Ker, kako zakaj?

eomer ::

Ker DVD player in a ma kasno vlogo hardwer za kvaliteto filma vlogo pri dvd na pc-ju?

DrSergioDJ ::

Hum...sam prisegam na Pioneer in glede na to, da je najbolj znan pri dvd komponentah za pc, pomoje nimas za zgresit z nakupom. Zdej, ce kupujes novega, se lahko odlocas med Pioneer 116 ali Pioneer 106S. Oba sučeta ploščke z 16X (DVD) in 40x (CD), razlika pa je ta, da ima 116 pladenj ( kot običajni cd-rom pogoni ), 106S pa ima režo. Govori se, da naj bi bili te z režo en mičken glasnejši, a sem sprobal oba, in ne vidim razlike.

Kar se pa tiče hardware-ja...hum...jah, več kot to, da ti bo na duron600 + 128mb rama 100% mogl delat, žal ne morem povedat...se bo mogu oglasit kdo, k ima bl švoh mašino, pa ma dvd-rom in gleda filme. Sorry..

...

matevzm ::

Za ripanje DVDjev je najbolj popularen Pioneer, za gledanje filmov pa je bolj priporocena Toshiba, ki je tisja.
Priblizno tako sem jaz slisal nasvete. Sam imam 115 in106, sta kar v redu.
HW samega DVDja nima vpliva (mogoce hitrost pri layer change, a to se nisem videl, da bi kdo testiral). Procesor pa je bojda dovolj nekje nad 350MHz (vsaj po dokumentaciji playerjev sodec).
Ce bi bil ultra pikolovec z giant ekranom potem je bojda najboljsa video kartica Radeon, za njim GeForce in potem ostali.

cattom ::

Bratu laufa dvd film na celeronu 433,64 rama,grafična pa je enaATI-jeva 16MB,mogoče včasih mal štekne,če si bolj pozoren, ampak se ne porajta.

DrSergioDJ ::

matevzm: sam...rippanje je itak ilegalno, ne? :D

eomer: kot vidis, imas dva na izbiro: Pioneer in Toshibo. Sam bi vseeno vzel Pioneer ( sej...ko gledas filme mas itak zvok, to da glasnost lih ni slisna... za navadne cd-je pa lahko sedanje cd-rom obdrzis....sam men sploh ni glasno )
pa povej kak PC mas...
...

BigFoot ::

folk, jest sem zadnje cajte malo...out. nimam ne cajta ne volje vsega tega spremlat, tko da bom kr tlele vprasu ker se mi ne da po netu iskat: v Jokerju sem vidu da bodo v J102 dal en kuponcek s katerim lahko dobis Pioneerja 116 ze za 16.700. dej pa ker ga men moj stari DVD ze malo serje, sem reku da bi ga jest zamenju. torej, zanima me sledece: kje se dobi region free crack za Pioneerja 116?
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

+biglove+ ::

najprej tole:
celeron 366 *456 512 ram
dvd Samsung 12X40
gforce 2 ti 64 tv out
(danes probam tudi na ati rege cII 4Mb)
dela kar vredu , mogoce v hitrejših kadrih gibanje postane malce "robotsko", dost je pomembno kak mas optimiziran celoten sistem in ker predvajalnik uporabljas...

Je res da pover DVD 3.0 najmanj "obremenjuje" sistem?

predlagam ti masino nad 500 Mh --ziher uzitek...pa verjetn na 2 in 3 pentiumu dela bolje ker ma neki veze s 3Dnow ki ga celeron moj vsaj nima...

kot drugo:
zakaj bi mel pa region fre dvd pri nas tak prodajajo sam region 2 DVD-je, sposodil pa bi si naj tudi lahko sam to, kao...

DVD-na Kitajskem 400 SIT....prijateljica mi jih ravno pošilja 50 komadov...region free.. ja ja to deli
hvala za prebranje pa za odgovor tudi..:):P:P:)):))
Misli globalno, deluj lokalno...

ABX ::

Ma Kitajski se jebe za copyright. In ne samo na področju IT.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DrSergioDJ ::

popravek: pri nas se prodajajo tudi filmi regije 1, le izposoja njih je prepovedana...


400sit??? Humm....mas kak online naslov kake stacune al pa kej? :D
...

ABX ::

Sej ni težava v tem da najdeš štacuno, problem je v tem da se ne da pripeljat čez mejo. Če ne bi folk kr naročal skunk iz Amsterdama po pošti. No ja nekateri to počnejo...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigFoot ::

region free rabim zato, ker mam dost filmov regije 1 (3 tedne nazaj sem si v Kanadi nabavil Rush Hour 2 in Jurassic Park 3). polet grem spet cez in si bom sigurno spet nabavil ene par filmov.
no? a se da dobit crack za Pioneerja da rata region free?
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

LojzePek ::

Jest sem probal pa film Casablanca gledat na DVD-ju pa mi noče barv prikazovat (procesor ne more bit prešvoh, mam xp-ja). Vse nastavitve sem preiskal pa nič ni pomagal ?!?

ABX ::

Poglej če najdeš kaj tukaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

eomer ::

Sergio:
Celeron 400 voodoo3 2000, 128

DrSergioDJ ::

hum....sam bi ti predlagal, da se probas zmenit za test or. neki...tko, da bi mel sanso vrnit dvd-rom, ce ti bojo filmi stekal...ceprov, ne vem no...mogl bi ti delat normalno na taki masini...
probaj se zmenit, da lahko vrnes dvd-rom, ce ne bo delal vredu...res.
...

eomer ::

Kje so pa na neu se kasne strani s takimi testi, sm bl laiki glede teh strani

BaRtMaN ::

Jst mam takole konfig.:
-Pentium II 400 MHz :O
-128 Rambusa (+Intelova mama plata 820:( - beda, vem)
-GeForce 2 MX ;)
Tole je bol začasn comp., ampak zgleda da ga bom kr neki cajta mel. V Jokerju102 sm dobu kupon za Pioneerja 116 za 16.600 SIT, pa me zanima če se ga splača kupt. NUJNO, PROSM!!!

DrSergioDJ ::

za tak denar ja....ce ne drugega, kupis in prodas naprej za 20.000 :D

če pa ravno razmišljaš o nakupu dvd-roma, ti pa nakup priporočam. Garancijo dobiš...tko da...hitr po dvd-rom :D

eomer: hum...za take teste se nism slisu...mogoce kdo drug ve..
...

BaRtMaN ::

OK, hvala za nasvet, dobr si se tiste fore spomnu!:D

Boky ::

Na k6 III 400 z Ati rage 128(ki precej pomaga pri odkodiranju filma) mi v win98 z ATI-jevim playerom zge cca 40-50 % proceosrja, z Powerdvd-jem pa ca 80%(to pri najbol zahtevnih scenah. => nikoli ne cuka neglede na predvajalnik).
cattom to, da ti cuka na celeronu 400 z rage 128 (predpostavljam glede na 16mb rama) se tebi samo zdi ali pa nekaj ni pravilno nastavljeno.
Dvd sem testiral tudi na rage pro-ju(kartica mislim da ne pospesuje kaj prevec, ce sploh DVD) . Z ati-jevim playerjem je bilo glih za glih. Tudi v bolj dinamicnih scenah ni cukalo, je pa bila tam obremenjenost procesorja tudi 90%. Z powerdvd-jem sevda nisem imel sans za predvajanje brez cukanja.
Glede na to, da ima K6 skoraj 2 krat pocanejsi koprocesor, kot kak enakoferkvencen celeron mislim, da bo celeron 400(po moje tu slabsi) brez problema predvajal DVD neglede na graficno kartico.(z vklopljenim DMA-jem seveda).
+biglove+ procesor najmanj obremenjujeo predvajlniki, ki uporabljajo Cinemasterjev engine(ATI-jev player recimo).
3DNow imajo samo AMD-jevi procesorji.
Trenutno delam na masini z duronom 1100. Graficna pa je ati rage II+ na PCI-ju z 2Mb rama(zmanjkalo $$$ za novo grafinco:(). Ati-jevega player-ja se nisem probal, sem pa probaval Powerdvd 3.0 in 4.0. Zanimivo, da je z verzijo 3.0 obremenjenost procesorja okrog 30 - 40 % z verzijo 4.0 pa skoraj 90%(govorim za win98se). Kaj je krivo ne vem, mogoce premalo rama na graficni ?
Aja se to, obremenjenost procesorja sem meril z WIntop-om.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

ABX ::

Ko se mi je skuril V3 sem gledal DIVX-e na predpotopni grafični STB Ligthspeed 128 2.25MB Rama. Tako da sklepam da grafična nima nič pri temu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BigFoot ::

ABX> tko je. ce mas dost hiter CPU grafa nima veze, ce je pa CPU bolj svoh pa lahko kaksen ATI kar pomaga
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

matevzm ::

Hja, ne vem kako je pri nas z varnostnimi kopijami. Ze mozno, da zadeva ni cisto kosher, ampak pretiravati tudi ne gre. Potem bi morali popljuvati tudi vse CD-ROMe, ki lahko berejo cdda. Pa trenutno to vsi pocnejo.
Kar se HW pospesevanja tice, ga imajo tudi Geforci. Pa SiS pa se nekaj ostalih.

+biglove+ ::

jest tud nisem opazil razlike med gledanjem z samim procesorjem ali ob pomoči grafične v pover DVD-ju
Bom probu se v windows se (sem glih formatiru....
aja probu sem tud z ati-jevim plejerjem sam na Ti 2 geforcu ne dela - verjetno je predviden sam za atijeve grafulje al pač ne?

No vidis pa se vsak dan kej novga naucimo...
niti se sklapljajo pocasi ali drugace, hvala za poduk...

pek pojdi mesit.........bedarije drugam!
Sam v bistvu dobra fora....
Misli globalno, deluj lokalno...

+biglove+ ::

onlajn trgovina ne poznam, bi pa pasala kaka varianta za naprej mogoče....

:D
Misli globalno, deluj lokalno...

Boky ::

Ati je lahko zbircen. Meni na rage pro-ju najprej tudi ni hotelo delati. Pol sem z neta potegnil malo morje cinemasterjevih codec-kov in se malce testiral. Eden je pol potegnil. Pa dvdgenie moras obvezno imeti, da mu poves kero kartico imas.
Sicer pa sem se to zajebaval takrat, ko sem imel pre slab procesor in sem le z Ati-jem lahko gledal filme. Drugace je power-dvd dosti bolsi glede uporabniskega vmesnika in dodatnih fukcij, le malce mocnejsi proc moras imeti kot za ati-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

eomer ::

PEK: Film Casablanca je klasika v čb formatu.:|

DrSergioDJ ::

eomer: jao no...pa ne vidis da ma model naziv....pa se tko ti povem...kar sem sam videl njegovih postov, so v zelo veliki vecini, po domace povedano, zaje*ancija, tko da ga ni lih za kej ful resno jemat....

Pek: brez zamere...sam, tko pac je...sam si si imiđ ustvaru
...

spacejam ::

Vam povem da na P266 z 128 mb in ATI 4MB dela solidno power DVD in gledas OK filme
Space-jam Team & Co.

Boky ::

spacejam ta konfiguracija se mi zdi skoraj malce pre slaba, ampak ce ti vredu spila pol bo ze tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Jinxy ::

Men je na Celeronu 433 in Voodoo 3 3k DVD filme predvajalo brez problemov, nobenega zatikanja in trzanja ni blo.

Kolk pa v teh dneh stane en tak Celeron, pa kakšna 2-3 leta stara grafična s 16 Mb rama? Oboje skupi 15-20k, tolk pa mislim, da ni težko zbrat, če ne drugače pejte pa na študenta pogledat, če je kakšen job :)

perci ::

No zdej sem si tut sam nabavu vrtiljak za ploščke in sicer pijonerjevega 116 z joker kuponckom za 16.600 :)
Zadevca je kr fajn

Pero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716192 (8231) Vlad Tepeš
»

Regijska zascita

Oddelek: Pomoč in nasveti
151017 (865) Opkow
»

DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
421693 (1210) VASkO
»

Pioneer DVD in regijska zaščita

Oddelek: Strojna oprema
342042 (1586) luni
»

Konfiguracija

Oddelek: Loža
352699 (2267) msmiha

Več podobnih tem