» »

Glasbeni založniki kršijo pravice potrošnikov?

Glasbeni založniki kršijo pravice potrošnikov?

Reuters - Skoraj dolgočano je že omeniti, da so proti Sony BMG vložili novo obtožnico. A je tu še nov zaplet in nova imena. Warner music group je prejel sodni poziv s strani New Yorškega glavnega tožilca. Narava poziva še ni popolnoma jasna. Predvideva se, da naj bi se založniki zarotili in dogovorili za minimalne cene, ki bi jih zatevali od legalnih P2P strani. Steve Jobs je to že pred meseci nakazal, ko je glasbeni industriji očital, da je postala prepohlepna.

Pri tem morda ni zaman omeniti, da se ZDA in ostali svet ne strinjajo popolnoma glede P2P sharinga. Kanada je tako že ubrala drugačno pot in podobno naj bi si izbrala tudi Francija.

Še kratek dokaz "pomembnosti" iPoda.

13 komentarjev

zee ::

Way to go!! V dobro potrošnikov in glasbenikov.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

simnov ::

p2p se bo legaliziral zato ker ga politiki tudi uporabljajo

balocom ::

Pol pa zlodaš z držav kjer je dovoljeno uplodanje pa ni noben nč kriv>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Ziga Dolhar ::

balocom:

Ma ... niti ne gre tko na izi. (8. in 120. ali 122. člen KZ)
https://dolhar.si/

balocom ::

Prebrau glede kanade?; mišljeno kot če bi tam živel
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Pithlit ::

Nima veze kdo/kje uploada... dokler ti sam dol vlečeš nisi v prekršku. Če pa en kanadčan uploada je pa to njegov problem in ne tvoj.

Finders keepers varianta?
Life is as complicated as we make it...

Stepni Volk ::

Imamo tudi temo, ki obravnava del vsebine novice: Francija na pragu legalizacije P2P

matjash ::

@pithlit

Samo naprimer bittorrent deluje tako da ti avtomatsko oddajaš tudi če pobiraš in možnosti izključiti oddajanje (na srečo?!) nisem še zasledil v nobenem klientu (Bittornado, Bittorrent, Bitcomet, Azerus) za delovanje naprimer eDonkeya - mislim da je naslendik e-Mule - ki je kao najbolj priljubljen p2p program pa nisem prepričan če deluje na podobnem principu.

No vsekakor se strinjam s Stevom Jobbsom glede prepohlepnosti glasbene industrije.
... bolje pozno kot nikoli.

Pithlit ::

Da se izklopit. Ne vem sicer kako zgleda v java klientih, v python (original klient in njegove izpeljanke kot je bittornado) pa ni problema.

Sem pa bolj imel v mislih razne ftp/http/dcc variante.
Life is as complicated as we make it...

matjash ::

zaenkrat sem še pri vseh naštetih našel možnost samo zmanjšati na 3kb/s tudi pri zgoraj omenjenem bittornadu, ki sem ga uporabljal kakšne pol leta,..

Za omenjene ftp/dc varjante pa bi se res lahko zgasoval na to da datoteke samo odjemaš, a kaj ko je ftp zastarel in dc počasen... mislim da je prihodnost bolj v DHT omrežjih bittorrentov, ki jih podpirata bitcomet in azerus (čeprav je bitcomet bannan iz veliko privatnih serverjev ker ne spoštuje nekih "pravil" oziroma security flags ki se nanašajo prav na DHT omrežje.)

Decentralizirano torrent omrežje so bile sanje Sloncka iz SuprNove a jih eXeem ni izpolnil tako da me zdaj prav veseli da se dela nekaj v tej smeri.
... bolje pozno kot nikoli.

antonija ::

Bitcommet je bannan ker lahko z vklopljenim DHTjem mirno leechas, tracker pa ne "zazna" prometa (ker je DHT trackerless). Zato vecina "ratio" strani banna te kliente da ni izkoriscanja...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

M.B. ::

z Azureusom se tud da. Samo znat je treba.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

matjash ::

To o prelisičevanju private trackerjev je tako preprosta stvar ki je bila možna že v BitCometu verzija 0,56 ali manj (verjetno tudi v drugih klientih), ki še ni imel DHT -ja. Pač ne bom povedal zakaj ker ne maram leecherjev deluje pa na principu da ko enkrat dobiš podatke o peerih trackerja ne potrebuješ več. Sem se enkrat malo igral s temi svarmi in bi bilo leechat s privat trackerjev tako preprosto kot obkljukati en kvadratek v nastavitvah - pa žalostno je da sem to sam odkril in ne od kje prebral. Zato pa upam v uspeh javnih omrežji, kjer pa ne bi bilo možnosti v nobenem klientu zmanjšati uploada in bi vsak sheral s svojim maximum. Vem da je to le luzija saj bi tisti ki znajo malenkost več o računalnikih pobrali npr. kakšen netlimiter ampak vseeno 80% upoorabnikov ki sem ter tja zdownloadajo kakšne datoteke ne zna drugega kot kliknit na .torrent file in povedat kam hočejo da jim shrani.
... bolje pozno kot nikoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlov iskalni niz pomagal obtožiti hekerja

Oddelek: Novice / Tožbe
144448 (3653) Ziga Dolhar
»

Zasegi prenosnih računalnikov na mejah

Oddelek: Novice / Zasebnost
345929 (4250) STASI
»

Glasbena industrija toži LimeWire

Oddelek: Novice / Igre
114897 (4137) LedStorm+++
»

Digitalne pravice

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
123413 (2587) A. Smith
»

Anti-Spam Alliance, drugič

Oddelek: Novice / Zasebnost
122096 (2096) Mavrik

Več podobnih tem