» »

satelitska antena analogna

satelitska antena analogna

jozekuch ::

Spoštovani,

Imamo staro (pribl. 7 let) satelitsko......(jaz sem star 42 let)
pol leta nisem imel priklopljeno...sedaj ne najdem nič več...želim gledati poljske programe .........
Polsat 2, Polonia 1 itd. TV Polonia, Polsat, Polsat 2, Polonia, TV 4, TV Polsat, TPL 1; TPL 2, TPL 3,

Prej sem jih našel na HOTBIRD.
Menda nekatere programe "brišejo.....in jih prestavljajo višje".
Na servisu mi je še rekel: Kupite si novo digitalno, stane dvajset jurijev, pa boste imeli mir.
Ker nimam »dvajset jurijev«
sprašujem za nasvet:

dekoder/reciver je Denever II – XT
Televizija je mala SHARP stara več kot 25 let

Ali lahko s to »tehniko« pridem do vsaj katerega polskega programa

hvala
MaRe
MaRe

SavoS ::

Hay!

Na žalost so časi analogne satelitske TV že davno MINO!!

Na Hotbirdu 13°, analogno oddaja LE ŠE 5 ( pet) programov, pa še ti na tvojo žalost niso POLJSKI!!!

Na ASTRI 19° E pa imaš malo več programov .. OKOLI 40 , vendar so VSI NEMŠKI!!!

Tako, da dragi jozekuch..... ne preostane ti ni drugega, KOT KUPITI DIGITALNI SATELITSI SPREJEMNIK!!!!

Kdo in kaj, pa na katerem satelitu, pa si lahko ogledaš TUKAJ

Klikni na analogne tabele.......
Potem pa za hec klini na digitalne tabele in izberi ASTRA IN HOTBIRD ...pa glej in se čudi, kaj ti digitalna SATTV nudi...:D ... to so seveda FREE - nekodirani programi..... uf koliko je šele kodiranih.....>:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

jozekuch ::

če že potem bo treba zares .......
škoda ker je miklavž že mimo


potem pa me zanima

kaj je pametno skombinirati iz satelita
rabim
Poljske kanale
Slovenske kanale
Nekaj malega nemških
Slišal sem za Satelitski internet

Kabelsko in ISDN Internet pa bi potem
vrgel stran
AliKako

Kaj naj naredim,
na koga naj se obrnem?

MaRe
MaRe

Tody ::

Najprej glede interneta !

Satelitski internet je prekleto drag in še ne deluje v obe smeri ! Gre samo dol gor moreš met pa neko drugo zadevo torej se ne splača.

V odvisnosti od tega koliko bi rad zapravil lahko potem gledaš tudi primerno število kanalov.
Slovenija je zakodirana tako da boš rabil njihovo kartico za odkodiranje (dobiš jo na sedežu RTV mislim da stane 3500 sit) od časa do časa pa je odprta ta program je na HOTBIRDU. Pika recimor je halsatu in tako naprej. TUKAJ imaš spisek satelitov in če klikneš na stopinje se ti odpre lista vseh programov ki gostujejo na satelitu, malce preišči in ugotovi katere satelite bi rad imel! Če jih je več kot 2 (recimor astra in hotbird) potem si nabaviš en tak sistem z motorjem kjer poloviš kr dosti satelitov (tudi odvisno od tvojo okolice in pozicije tvoje hiše). Te sistemi niso več dragi. Zapelji se v kak BIG BANG ali BOF, kjer boš našel že komplete (glava, antena, sat sprejemnik) v različnih cenovnih razredih. Za sprejem samo NEKODIRANIH programov stane komplet 19.000 sit in potem navzgor.

Sebi in vsem prodajalcem boste zelo olajšali delo če boste vedeli kaj hočete gledati in kje se stvari nahajajo.

Za več informacij pišite na todorovic@gmail.com ali pa pokličite na 01-750-28-28

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

PROTOTIP ::

Mislim da TV Polonia še laufa preko analogne antene, sem pred kakim letom malo anteno sukal. Zraven dobiš pa še RAI 1,2,3, pa še neki turški kanali so gor :\

SavoS ::

@PROTOTIP... no prvo si poglej mojo povezavi, ki sem jo dal v drugem postu, nato pa še obeni talir na 13° E in se sam prepričaj koliko programov še oddaja ANALOGNO na tem tej poziciji!!!

@jozekuch... predlagam, ti da pozabiš satelitski internet... imaš na voljo kabelski, ali pa ADSL!!! boš veliko bolj zadovoljen!!!
Glede digitalnega sprejemnika.... nabaviš kakšen Humax najmanj model 5400 ali pa Dreambox, mogoče tudi Nokia.... zakaj enega izmet teh ... zato, ker lahko direktno na sprejemnik naložiš nov software in potem sprejemnik deluje kot dekoder za kodirane programe..... in naenkrat imaš preko 1000 programov.... zdaj če si full fan si nabavi DISECQ motor in en unniverzalen LNB, če imaš še sedaj krožnik okoli 1metra pa bo tudi dober... če pa se ti ne ljubi zmeraj čakat, da se motor premakne na drug satelit, pa je možnost, da si gor namontiraš 2, 3 ali 4 LNB-je +kretnico, in imaš pokrito 19°, 13°,mogoče še 16°,in 10°, ...... sam uporabljam 19, 13, in 5° Vzhodno..... kar se tiče 28,2° East, pa je tako,da imajo sateliti na tej poziciji večinoma antene obrnjene tako,da jih sprejemajo samo na severu Evrope.....

SATELITKA TABELA NEKODIRANIH PROGRAMOV
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

jozekuch ::

ali lahko uporabim kakšen konec od "moje stare antene)
npr.
krožnik
MaRe

Tody ::

Pri temu da je tipo napisal da nima 20.000 sit za nov sprejemnik, mislim da res ne bo dal 116.000 SIT za dreamboxa ali 50.000+ za Humaxa. Poleg tega se da tudi še kak drug sprejemnik opremit z navideznimi karticami, samo moreš biti malce ljubitelja da se ti da to malce sem in malce tja zadeve gurat. Tukaj ti nobeden pošten montažer/trgovec ne bo dal garancije... Tvoja antena in LNB se da brezproblema uporabit če je antena nekje 80 cm velika in LNB digitalen oz universalen. Zamenjati moreš samo sprejemnik če so zgornji pogoji pravilni

SavoS ::

Ja seveda lahko uporabiš svoje stare dele.. recimo krožnik oz zrcalo se lahko uporabi, nato držalo glave(LNB-ja), potem uporabiš lahko kabel in pa seveda konektorje na kablu... lahko uporabiš tudi kljuko kjer si imel zmontiran krožnik.....

Nabaviti je potrebno samo:

Digitalni sprejemnik
Univerzalni LNB - glavo
Pa ustrezni nosilec zanj... lahko, da paše kar od prejšnje glave...
Lahko pa dokupiš še kakšno glavo samo potem potrebuješ tudi kretnico....


EDIT: Tody si me prehitel.....

No pa obstaja pol alternativa... SKY STRAR2 kartica za v PC.....glede na to, da ne misli nivem koliko vložiti v sattv...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

PROTOTIP ::

Sem obrnu anteno v tisto smer pred kakšnim letom, pa so še bili ti programi. Če je pa je zdaj kaj drugače, pa ne bi vedu. Kar se pa tiče iskanja sat-programov pa se mi zdi da je še najbolj uporaben kingofsat

jRk0 ::

Digitalno satelitsko mam, kroznik ma dva LNB-ja, za astro pa hotbird. Kaj tocno bi moral naret, da bi mel cartoon network, discovery inu taksne programe odkodirane. Je pa Samsungov sprejemnik. ma pa slote za kartice raznorazne.
You fuck up once, you loose two teeth.

Tody ::

ja nabaviš kablsko :D Discovery-a ne dobiš, cartoonetwork pa tud ne, lahko pa proaš z modulom ki se imenuje Matrix reloaded ali pa Dragon, ali pa malce posrfaš in povprašaš TUKAJ

jRk0 ::

Ni moznosti kablske pr nas. V lj mam kabelsko, v bajti pa ni precej kilometrov okrog kabelske =) Siol TV pa tudi pomoje ne dela. glede na to da sem ene 7km od centrale =) 1mbit mi dela =)
You fuck up once, you loose two teeth.

zmelkoow ::

Dreambox 500s pride okoli 50.000, na njemu pa dela prakticno vse od CS, do snemanj na HDD (CIFS ali NFS), internet radio...
...moras pa bit mal entuziasta, to je konec koncev hobi.

LP

Tic ::

Neko sky something sem jaz dobil na nekem NESTu. Verjetno sploh niso vedeli kaj dajejo, ker zadeva je tako OLD. Dobil sem dve kartici, ena mislim da je bila PCI druga pe še nekaj starejšega. Tisto sem v sekundi zabrisal v en kot... (Ja, hvala Slo-Tech, nikoli več ne bom drugi v UT2k3 :P)

Skratka tista "nagrada" mi verjetno nekje leži. Če jo kdo rabi, mu jo šenkam, sam najdt je treba...
persona civitas ;>

Tody ::

hmm tista nagrada je res stara samo je dosti bolj cool kot si ti misliš.Z pravim programom (pač malce več prostora zaseda v rač) zadeva rata digitalni video in še z malo raziskovanja po netu ti rata dosti hitro odpret vse programe ki se jih trenutno da odprte, pri tem ti ni treba kupovat nobenih modulov in nobenih kartic....

Obstaja pa že novejša verzija ki je bolj kompaktna :D

Tic ::

Zelo uporabno za človeka, ki ne zgublja časa z gledanjem tvja.
persona civitas ;>

Tody ::

a jebat ga :) to pa ni več moj problem :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

satelitska tv - kako povezati?

Oddelek: Zvok in slika
123205 (2989) bbenci2
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859127986 (29348) chrush
»

Total TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5113539 (11637) fulgur
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215411 (13743) BlackHole
»

Digitalna satelitska DA ali NE?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
365704 (4143) radiator

Več podobnih tem