» »

The Playa

The Playa

Elemen_T ::

zakaj v tem programu pri predvajanju podnapisov po nekaj minutah gledanja opazim bel kvadrat čez eno tretjino ekrana?

hvala

jRk0 ::

Meni se dogaja cisto isto, ampak to samo pr celozaslonskem nacinu, ce razpotegnem okno s predvajalnikom vred, do tega ne pride.
You fuck up once, you loose two teeth.

Elemen_T ::

Tudi pri meni :|

vedno bolj se mi dozdeva da gre za Bug |O

totimato ::

...meni pa čist lepo dela, tudi na celozaslonskem načinu...

lp

Tr0n ::

The Playa je zelo bugast progy. Ne uporabljat :). Mate PowerDivx, MicroDVD, gDivX, BSPPlayer ... vsi veliko boljsi in hitrejsi.

Elemen_T ::

Tr0n: Ja seveda...ampak meni noben od teh programov noče prikazovat podnapisov pa čeprav vse delam po pravilih. Zato uporabljam Playa...ki mi je, če nebi bilo beline čisto bp...

mogoče veš kaj bi bilo lahko narobe da mi Bsplayer ne predvaja podnapisov? Podnapis je pravi, oblike .txt ali .sub...

hvala

lp

jRk0 ::

Meni drugi predvajalci v winxp sploh nocejo delat prav. Pr bsplayerju mi javi neke napake vedno. Mogoce kriva 2mb graficna kartica? (saj drugace mam ati rage fury maxx, pa ni drajverov za xp, morem formatirat pa win98 nalozit)
You fuck up once, you loose two teeth.

Tr0n ::

Moram priznat, da je, kar se tice formatov za podnapise prava zmeda. Eni podpirajo to, drugi spet svoje itd... Je pa res, da ima sedaj veliko programov prilozen tudi svoj Subtitle converter, ki iz .txt ali .sub (subviewer ali subviewe2) pretvori v svoj format. To imata recimo PowerDivx in MicroDVD, kjer pa si itaq moras .ini datoteko naredit, ce zelis met podnapise.

Paramedic ::

Kak pa v Playa vidiš podnapise? Kako jih 'naloadaš'. Ker js mam txt ali sub podnapise v isti mapi, sam pokaže jih pa ne.
End transmission.

_Mare_ ::

Paramedic: dej jim isto ime kot film.

sirotka ::

Ej dejte dol potegnt program iz guruja(guru3d.com), je majhen, lahek in učinkovit! Narbolši od vseh po mojih izkušnjah

jRk0 ::

Paramedic:Jaz sem ugotovo, da podnapise program sam nalozi le ce jih mas v isti mapi, pa da majo koncnico .sub. Ce majo .txt, delajo ne sploh. Pa se to je bedno, da jih ne mores sam nalozit..
You fuck up once, you loose two teeth.

Elemen_T ::

In kaj si zdej povedal?
Povej dejansko ime progija |O

Jux ::

Ej jst sem se ta vikend spravu gledat gladijatorja v DivX verziji na moji novi KyroII tv-out kartici. Nikoli v zivljenju se nisem gledal filma prek racunalnika (razen tisto par laggy pronov) ker sem imel do tedna nazaj samo p200mmx - DivX no-go varianta.
Na vsak nacin sem hotu met program ki bi prikazoval podnapise in kvaliteteno vrtel divx format.
Sprobal sem (pod W2k)
1. Media Player 7.1 - TOTALNO SUXX - ne downloadat tega programa!
2. The Playa: Programcek je kulski, podpira vse sam niti pod razno mi ni uspleo videti podnapisov, ker jih nisem mogel nalozit (zdej vidim da bi jih moral preimenvat v isto ime, sam kaj ko je zadeva skupaj s podnapisi na cdjki. Rajsi poiscem boljsi program.
3. BS Player: Kao naj naj program na svetu za DivX-e (vsaj tko so mi ga priporocal). Je grd. Potrpim. Ok, na loadam podnapise, sam hudic mi noce prikazovat ne .sub ne .txt datoteke.
4. MicroDVD: Grem na en page. iscem nacin kako bi zrihtu da kateri od zgornjih zavrti DivX z podnapisi in najdem tole perlo. Preberem guide na enmu pagu kako do podnapisov in HEVREKA zadeva dela. Zadeva sicer zgleda lepo, sam nimas pojma kva tisti gumbki pomenjo. No ko zgruntas (ugibanje) in nastavs na sistem delovanja DVD - quickini. samo se das open in odpres najprej DivX potem glasbo oz. zvok ce mas dodatnega in se podnapise. Majka. Vse dela. Da ne govorimo o tem da imas pretovrnik v .sub format. Zakon. Ne vem sicer ce je program gut in hiter, vendar podnapise prikazuje! Za povrh je pa se free in ga lahko stegnes dol z neta. Nimam pojma kje sem ga dubu pobrskite (mirror ma tud na hrvaskem).

Remeber MicroDVD rox!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

BigFoot ::

hehe :D jest pa podnapisov sploh ne uporabljam ker mi grejo samo na živce
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

matevzm ::

Meni v XPjih delajo vsi programi (Playe nisem preskusal pravzaprav).
Podnapisi lepo delajo v BSPlayerju, kjer lahko nastavis celo visino. Pa zna prekljapljati podnapise VobSuba. Z BSPlayerjem je ze ves cas tako, da je tehnicno super program z cudnim interfaceom in brez inijev.
Drugace pa mi je najbolj simpaticen (ker ima edini ini file) MicroDVD. Ini file poimenujes z .mvd in ga potem samo kliknes in se zazene s podnapisi in ostalo saro vred (recimo lahko naredis menije). Edino tisti QuickIni je nekoliko storast. Glede pretvarjanja pa tako: ni potrebno, MicroDVD razume vse zivo. Od .sub, .srt, do nekih SubstationAlpha in podobno.

Tr0n ::

Jaz uporabljam kar Windows Media Player v6.4 ki je prilozen WinXP. Dela najhitreje, podnapisov pa ne potrebujem, ker aktivno razumem anglescino. Ce pa ze rabim kdaj podnapise pa MicroDVD ali PowerDivx Next Generation. Pri obeh delajo skoraj vsi tipi podnapisov le da se moras pri MicroDVDju malce igrat z .ini datotekami.

Elemen_T ::

tr0n: dej razloži malo bolj kakšni .ini fajli?
Namreč nimam pojma kako bi prikazoval podnapise...tistih tutorialov pa se mi tudi ne da brat ker se mi zdi da je ena čist simle zadeva...

sirotka ::

Ja kar sm reku, sej je na guruju sam en program za video, pa vseeno imenuje se
Ar1z VidEo Player, je res dobr program

Tr0n ::

En preprost MicroDVD .ini fajl, ki prikazuje podnapise. Spremenit moras le ime filma, ime .avi datoteke in ime .sub ali .txt podnapisov. Nato zadevo posnames in odpres ta .ini fajl v MicroDVDju.

[Micro DVD Ini File]

[MAIN]
Title=Ime Filma
ID=12345678
Delay=1

[MOVIE]
Directory=.
AVIName=Ime Filma.avi

[SUBTITLES]
Directory=.
Format=0
Lines=2
EstimateDisplayDuration=0
1=SLO Slovensko
File=Ime Podnapisov.sub

Jux ::

Jst sicer nevem kako je s temi .ini - zdijo se mi uporabni samo ko mas film na vec cdjih in nebi rad nc prtisku med filmom (posnames na disk, nastavs ini file in gledas :)).
Tko da jst enostavno prtisnem najprej na tipko F - namesto file > DVD mode. Potem pa M > spremenim v quick ini. Potem pa samo se pritisnes tipko za load - izberes divx, potem izberes externi audio, ce ga mas (ps: cancel) - na koncu pa se podnapise. in play.
Jst vam povem MicroDVD rox. Edin bl logicni gumbi bi lahka bli - k men se zdej ni jasn kva kej vsi ti gumbi nardijo.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

matevzm ::

Za INIje je prirocen INI Wizard. Edino pri podnapisih moras veeti, da izberes podnapis in das potem Add. Jaz si vse filme tako dam na CD, da potem samo kliknem (prej skopiram na disk).

Ribicija ::

Jaz bi pa samo prosil za naslov kake strani s podnapisi, da ne rabim glih po celem netu brskat.

Tr0n ::

pivmik ::

BSplayer je najboljsi, naj drugi recejo kar cejo ampak resnicno je najboljsi, sploh ne rabite mi oporekat ker nimate in ne boste imeli prav. In povrhu vsega so ga naredili Slovenci. Podpira prakticno vse podnapise in se ne štuli s pretvarjanjem podnapisov v svoj format. Je hiter in enostaven za uporabo(tako kot WinAMP). Samo osnovni skin je prav grd, zato ga je obvezno treba zamenjat z novim skinom.

MicroDVD je tudi dober, samo na qrac mi gre to da ti vsiljuje neke inije in quick inije za predvajanje filma (s podnapisi). Zelo me moti da ko zelis film gledat rabis pripravljat stvari(podnapise itd..) 15 minut. Pri BSPlayerju pa enostavno odpres avi oz. DiVX (in nalozis podnapise ce nimajo enakega imena kot avi). Tudi drugace mi ni vsec izgled programa(ne grafika ampak postavitev in izgled gumbov,...) gumbi so po mojem zelo nepregledni, sej ko se navadis je ok, samo uporabnika ki prvic proba program mu takoj ne bo vsec, pri BSPlayerju pa takoj ves kaj je za odpiranje, kaj za play, stop, nalozitev podnapiov(no odvisno od skina), itd itd...

Edino kar manjka BSPlayerju je pri podnapisih da se ne prikazujejo obcrtani s crno barvo(tako kot na poptv in KanalA) ampak lahko samo brez s senco ali tako kot Slovenija1 in 2 (samo da niso polprozorni). Pa tudi to da program ni dokoncan in da ga je treba se malo dodelat.

Drugih playerjev pa niti ne pogledat.
LP, Gregor GRE^

servo ::

100% agree

Tr0n ::

Eh, ti nimas pojma. Najboljsi in najhitrejsi je stari WMP. Potem si samo se dljas podporo za podnapise in to je to.

Binji ::

Ki pr bogi pa se DLja podporo za podnapise za WMP?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX: Predvajalci + Podnapisi + Linki

Oddelek: Programska oprema
81830 (1447) All
»

Divx podnapisi v WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
141160 (983) zile
»

DivX player za podnapise in cel zaslon!

Oddelek: Zvok in slika
272330 (1777) zile
»

Podnapisi in avi?

Oddelek: Zvok in slika
132398 (2178) matevzm
»

Podnapisi pri Divx filmih

Oddelek: Zvok in slika
163461 (3134) shadow

Več podobnih tem