» »

Računalnik mi ne prepozna Creative MuVo MP3 Predvajalnika

Računalnik mi ne prepozna Creative MuVo MP3 Predvajalnika

strictom ::

Lih danes sem na dom dobil Creative MuVo MP3 predvajalnik. Naložim lepo vse gonilnike na priloženem CDju in sledim navodilom, ...

Problem se pojavi ko ka vtaknem v USB. Namreč je kot da bi ga nonstop von pa not štekval. Poskušeno na dveh računalnikih in dela isto. Priložen program mi ga sploh ne najde :-(

Kdo mogoče ve kaj je problem in kako ga odpravit?

Tudi brez gonilnikov bi ga verjetno moral prepoznati ampak mi ga ne. Verjetno ima sam MP3 predvajalnik zjeban USB. Kaj vi mislite?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin
  • spremenila: strictom ()

strictom ::

Mary had a little lamb...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

farko ::

preglej driverje windowsa in nastavitve stvar je zanimiva vendar se mi zdi da bo treba nekaj instalirat kar tako ti ne bo todelalo.
farko

strictom ::

Evo. Preizkušeno še na tretjem računalniku. Na fotrovem laptopu. Ne dela. Isto kot prej. Driverji so vredo (tako za winse kot za predvajalnik).

Bom poslal nazaj pa zahteval novga :-/
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Highlag ::

Kakšen operacijski sistem pa imaš?

Si pogledal na proizvajalčevi strani, če govorijo kaj o tem?
Never trust a computer you can't throw out a window

AngelOfDeath ::

Brat ma 1GB verzijo tegale

na računalnik nisem nič inštaliral samo vtaknil sem ga v USB priključek in WinXp so ga zaznali kot disk

Lp
edit: Slovnica

Izi ::

Če imaš Windows XP ali 2000 ne rabiš nobenih driverjev, ker XPji driverje za USB že imajo.
Z dodatnimi driverji lahko samo kaj pokvariš. Odinstaliraj vse driverje, ki si jih naložil in vtakni Movota v USB.
V sekundi ga mora zaznati in sami XPji bodo nato sami postorili vse potrebno.
Pojavi se ti dodatni disk z imenom MuVo (ali kaj podobnega) na katerega ti nato namečeš muziko.
Če nameščenih driverjev ne moreš odstraniti naredi restore point na točki pred instalacijo.

Lahko instaliraš kakšen program, ki je priložen napravici vendar brez vseh driverjev.

Nobena USB napravica, ki jo vtakneš v Windows XP ne potrebuje driverjev.

cojss ::

Nobena USB napravica, ki jo vtakneš v Windows XP ne potrebuje driverjev.

To pa ni čisto prav. Je precej odvisno od naprave, jaz si z mojim SE w800 ne morem brez driverjev nič pomagat. Prav tako marsikateri bluetooth in wlan usb ključek ne dela brez driverjev,...

Izi ::

cojss, v bistvu imaš prav, ampak tudi v tem primeru ti Windows še vedno brez problema zaznajo USB napravo, za dodatno napravo, ki se skriva znotraj te USB naprave pa se odpre novo okno, ki zahteva CD z driverji.

Je pa to precej redko in še to samo pri najnovejših bolj eksotičnih napravah, kar pa MP3 predvajalniki vsekakor niso.
Jaz imam USB printer, USB scanner, USB ključek, USB tipkovnico, USB miško, USB fotoaparat in Firewire kamero :D

Vseh teh sedem naprav sem samo vtaknil notri in v hipu so se driverji namestili samodejno in v naslednjem trenutku sem že vse lahko uporabljal. Nikjer nisem potreboval nobenih driverjev.
Razen za miško sem kasneje namestil dodatne driverje, ker microsoftovi ne podpirajo vse zmožnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

strictom ::

Sem probal na očetovem prenosniku, brez driverjev od creativa za predvajalnik, in je delalo isto. Sem pisal na Creative CLE Technical Support in storil vse kar so mi predlagali. Nič ni delovalo. Stvar bom poslal nazaj na enaa.com oz. gambit trade.

PS.: Jebem jim mater! ;((
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Izi ::

Hja, to je pa druga stvar. Če je zadeva pokvarjena, potem pa res ne bo šlo.
Te miniaturne USB zadevice je dobro ob nakupu že v trgovini vtakniti v en računalnik.
Saj imajo v vsaki trgovini vsaj en prižgan računalnik, prodajalec pa tudi ne bo imel nič proti, če hočeš najprej preizkusiti zadevo seveda, če obljubiš, da jo boš v primeru delovanja kupil :D

strictom ::

MP3 predvajalnik testiran na cojss-ovem HPju. Stvar je delal brez problem in firmware je posodobljen zdaj dela še na mojem ... :)

HP + Creative
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[MP3] predvajalniki s flash spominom (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Zvok in slika
61175641 (31339) M.B.
»

mp3 predvajalanik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111623 (1401) tigra

Kateri MP3 player kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
71371 (1211) Stepni Volk
»

Prenosni mp3 predvajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
222320 (1392) dragoonka
»

Prenosni MP3 predvajalniki - usb ključ

Oddelek: Kaj kupiti
111934 (1730) Caligula

Več podobnih tem