» »

ob zagonu iger se ugasne monitor

ob zagonu iger se ugasne monitor

pharaon ::

imam naslednji problem: včeraj sem kupil novo plato gigabyte GA-7N400S(-L), pred tem sem mel tisto v podpisu. ostala konfiguracija je ostala ista.zdaj pa mi ko zaženem kakršnokoli igro,pridem do menija za spremenit resoucijo,ker je po defaultu ponavadi slaba, in ko jo spremenim mi ugasne ekran,računalnik pa še naprej gori.se NE resetira.ne dela več nobena tipka,samo reset.isto je,če igram nekaj časa na slabši ločljivosti,isto po nekaj minutah ugasne ekran in spet smo tam.komp mi dela normalno v windowsih,ni nobenih problemov,le ko zaženem kakšno igro.
je to mogoče kriva grafična?driverje sem posodobil vse,za čipovje in za grafično, s tem da sem dal za grafično zdaj forceware 78.01.
dajte mi svetovat ker nimam idej!

pharaon ::

rame sem tudi stestiral in delajo BP.kaj bi lahko bilo krivo potem????

TOP ::

Pomojem je kriva grafa da se ti ne pregreva poglej.

pharaon ::

pregreva se mi sigurno ne...temparature so iste kot prej.samo plato sem zamenjal,pa je vse narobe.sicer pa temparature ne morem niti spremljat ker moram tak za vsako resetirat komp potem ko v igrici uganse monitor.pa tudi ne more zaradi pregrevanja to naredit,ker ko samo spremeniš resolucijo v igri,mislim da se nobena grafična zaradi v sekundi ne "pogreje" do max. še kakšna ideja??

pharaon ::

da osvežim temo....
prosim svetujte mi,js sm že obupal skoraj!

_Dejan_ ::

frobi izklopit fast write mogoče bo pomagalo.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Mac Gyver ::

A grafično imaš to iz podpisa? Dobro bi bilo vedeti kakšen monitor imaš. Kadar ti izgine slika pc še deluje ali samo slike ni? Mogoče si nastavil v igri resolucijo ki je tvoj monitor ne podpira.

pharaon ::

kje pa izklopim fast write?grafično mam iz podpisa,ja.monitor je pa LCD LG L1720b.sej ni problem sam ko spremenim resolucijo.če pustim default,pa grem špilat,mi vseeno po neki cajta ugasne monitor.računalnik gori naprej.dela pa samo tipka reset.

_Dejan_ ::

hm, nekje v biosu sam verjetno ne bo pomagalo... Si probal dat komponente ven in nazaj noter?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

pharaon ::

kaj pa dela ta funkcija fast write?komponente pa bom probal not in ven dat zdej,nisem še prej.

AndrejS ::

Prej bi rekel da je nastavil frekvenco , ki je monitor ne podpira.

pharaon ::

frekvence nisem nikjer nič spreminjal.na 60hz je nastavljena v windowsih.kadarkoli se začne 3d grafika,mi monitor ugasne po parih sekundah.komponente sem dal ven in nazaj not,pa je še vedno isto.a je mogoče kak problem v matični??kar mi to dela,sem zamenjal matično.drugo je isto.

_Dejan_ ::

a driverje za GF imaš iste kot prej? Ima plošča isti chipset?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

AndrejS ::

Frekvenco monitorja nastavljaš za vsako ločljivost in za vsako bitno globino posebaj.
Če imaš Winse v 16 bitni globini, špil pa v 32 bitni globino, bo to jemalo kot drugo nastavitev.
Imel sem ta problem.
V winsih sem šel vse resolucije in bitne globine skozi , in potem nastavil primerno.

Pomaga pa tudi da nastaviš ustezen monitor v winsih, ker le-to onemogoče previsoke frekvence

pharaon ::

driverje mam 78.01. čipovje mam zdej nforce2,prej je je blo via kt400.v win mam 32 bitno globino.pa ločljivost 1280x1024.ko grem pa v igre mi pa tak al tak spremeni resolucijo na manj.monitor je nastavljen ustrezno,ga je win pravilno prepoznal.tk da mislim da ne dovoli dat druge nepodprte frekvence.

pharaon ::

zdej sm nastavil vse resolucije na 60hz....pa nič bolje.še vedno ugaša monitor.a je to lahko kaj povezano s čipovjem na plati? če mi je na prejšni plati vse delovalo brez kakršnih dodatnih nastavitev glede frekvenc?driverje za čipovje mam najnovejše.čedalje bolj sumim da ni nekaj v redu s matično.a je možno kaj takega al ne?

_Dejan_ ::

hm, si formatiral windowse? Možno da zaradi starih driverjov od prejšne plošče kej serje...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

pharaon ::

ja sem formatiral...sej drugače tk ne delajo winsi, če jih ne naložiš na novo.vse je na novo naloženo blo.vsi driverji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pripravlja Apple iMace z ločljivostjo 8K? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
13636016 (28115) issak
»

"Zamegljena" slika 6600 GT Pci-e

Oddelek: Strojna oprema
71094 (971) LoneWolf
»

Obdelava slike - orodje Resize - Filtri

Oddelek: Zvok in slika
202159 (1740) G@c
»

spreminjanje resolucije -> nedela

Oddelek: Operacijski sistemi
7693 (586) mirsi
»

Spet GeForc!!!!!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191293 (1107) Tiger

Več podobnih tem