» »

Samodejno resetiranje računalnika

Samodejno resetiranje računalnika

yoshi ::

Konfiguracija: Abit NF7, AMD Athlon XP 2600+, 512MB, 120GB WD, NGeforce FX 5500, nap: Mercury 350W, WIN XP SP1. Kupljeno aprila 2004. Računalnik se mi zadnje čase kar sam resetira. Vsak dan. Delam na njem ali pa tudi ne, kar naenkrat tema in se sam ponovno zažene brez vsakršnega obvestila o nepravilni zaustavitvi sistema. Mogoče kdo ve, v čem je problem?
Ah tole še, ko sem gledal, kateri napajlnik imam, sem opazil da majhen ventilatorček na matični plošči ne dela. Je crknil ali se tu pa tam zažene?

LP yoshi
Ne oziraj se na malenkosti!!!

zee ::

verjetno bi se moral vrteti ... tako je to vzrok resetiranju
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SimplTech ::

Tisti ventilator se mora vrteti. Hladi ti eno ključnih komponent matične plošče - to je severni most (ta povezuje RAM in procesor in južni most v celoto). Ker se ti ta ključna komponenta pregreva, je zaradi tega sistem nestabilen in se ti resetira.

Če se boš lotil in stvar skušal sam odpraviti, lahko najprej probaš obstoječi ventilator razdret in podmazat - pomaga skoraj vedno. Lahko pa kupiš nov hladilnik za severni most tukaj hlajenje za čipset @ cool-pc

Če pa nisi najbolj spreten s temi stvarmi, pa odnesi računalnik na servis, ali pa prosi kakšnega znanca ki se spozna na te reči da ti pomaga.

yoshi ::

Ventilatorček se spet veselo vrti :)) :)) in upam, da zdaj računaknik ne bo več ugašal. Hvala za nasvet!!!
Ne oziraj se na malenkosti!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yoshi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni računalnik včasih "zmrzne"!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191972 (1646) Pyr0Beast
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505258 (4306) lordgreg
»

northbridge hladilnik ropota

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151555 (1091) StricGeZza
»

vodno hlajenje ali boljši pretok zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141356 (1171) mitjaje
»

Regulacija CPU ventilatorja? Visoka temp. cpu-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
52455 (2333) umax

Več podobnih tem