» »

Problem z front page

Problem z front page

jack10 ::

Kako v front pagu narediti da bi lahko izbral svoje slike in nato ko bi nanjo klikno bi se pokazala druga slika. Ker ko klikneš na insert->interactive button se ti pojavijo gumbi kako pa izbrati svoj gumb

hvala

jack10 ::

Ko bi šel čez to sliko ''gumb'' da bi se ti pokazala druga ne da bi kliknil nanjo!

Gwanaroth ::

Išči za Rollover image..

Kje točno se nahaja v FrontPageu ti pa ne znam povedat, ker ga ne uporabljam od leta 97.
Lights often keep secret hypnosis..

jack10 ::

Kaj pa v dreamweraverju, kje bi to našel?

dëych ::

jack10 ::

Ja sej jes to znam to more bit slika. mene pa zanima s tekstom kak to naredit da bi se ti teks npr. povečal al pa podčrtal.

knoedl ::

CSS
http://knedl.keewee.si

jack10 ::

Pa se nebi dalo to kak bolj simple naredit. Kak pa se te CSS naredi? Lahko kaki link dobim.

Nobelov ::

V head prilepi tole

<style type="text/css">
a:link {color: white; font-size: 13px; 
text-decoration: line-through/none/underline/overline; 
border-bottom: 1px dotted black; font-weight: bold/normal; 
background-color: blue; cursor: help;}
a:visited {color: white;}
a:active {color: white;}
a:hover {color: red; font-size: 15px;}
</style>


s tem urejaš izgled linkov. Torej a:link je izgled povezave, hover ko greš čezenj z miško, active v trenutku klika in obiskani visited. Določiš lahko cel kup lastnosti, nekaj sem ti jih napisal zgoraj pa malo eksperimentiraj. Color je za barvo teksta, font-size za velikost, text-decoration je podčrtano, prečrtano ali nadčrtano besedilo, border-bottom je prav tako uporaben za podčrtavanje besedila če želiš npr. double, dotted ali dashed podčrtavo/nadčrtavo. Font-weight imaš bold ali normalno, potem je še barva ozadja in vrsta kurzorja ko greš čez link.

Zgodovina sprememb…

jack10 ::

Znam naredit hvala ti. sam mam pa drug problem. Kako bi naredil da bi imel 2 styla. Problem imam v tem da imam s pomočjo Lightboxa JS v2.0 nareto galerijo slik katere bi rad imel obrobo črno linke pa npr. rdeče torej kak narediti 2 styla.

dëych ::

.mojlink { bla bla bla }
.mojlink:hover { bla bla bla }

.mojdruglink { bla bla }
.mojdruglink:hover { bla bla }

.tekst { bla bla }

itd..

dëych ::

Aja, bla bla zamenjas s tistimi parametri. Uporabiš pa potem npr. takole:

<a href=nekam.html class=mojlink>tekst</a>

jack10 ::

daj mi ti celo kodo napiši kak to naredim ker te ne razumem najbolj. sem vstavil pri class=mojlink>tekst v mojlink tiste parametre torej tako: class={color: white; font-size: 13px; text-decoration: line-through/none/underline/overline; border-bottom: 1px dotted black; font-weight: bold/normal; background-color: blue; cursor: help;}>tekst ni prav napisana koda ker mi tole napiše:

Napaka
Vnešeni HTML ni pravilno zaključen:

pa ne gre

dëych ::

<style type="text/css">

.mojlink {color: white; font-size: 13px; text-decoration: line-through/none/underline/overline; border-bottom: 1px dotted black; font-weight: bold/normal; background-color: blue; cursor: help;}

.mojlink:hover {color: red; font-size: 15px;}

</style>


<a href="nekam.html" class="mojlink">klikni tukaj</a>

Zelo enostavno. Priporočam: www.w3schools.com in si naučiš te osnove.

jack10 ::

Ok znam zaj tnx
Zaj mam pa naslednji problem: Izdelal sem galerijo slik z Lightbox JS v2.0. In firefox pokaže vse tako kot je treba izdelal sem da je okvir črne barve in ko greš čez z misško je barva siva to sem naredil s tem kar ste mi opisali. No ko pa stran odprem s IE vseeno al je 6 ali 7 so okviri modre barve in efekti ne delujejo torej to ko greš čez z miško. Ima kdo kakšno idejo kaj narediti.
hvala

mte ::

Kar se tiče uporabe raznih generatorjev kode se mi zdi da boš dobil bolj malo odgovorov glede na to da očitno želiš da ti drugi vse step-by-step povejo.
Nauči se osnove html in css in ko boš približno razumel kodo, ki jo nek program zgenerira, napiši kateri košček ti dela probleme, pa boš dobil bolj uporabne odgovore.
lp

jack10 ::

Kodo zelo dobro razumem ker že cel popoldan delam. Mi pa nikakor ne uspe spremenit da mi nebi Internet Explorer naredil okvira okoli slike modrega. Firefox zadevo prikaže popolnoma normalno. Nareedil sem tako da je okvir črn ko greš čez miško se pojavi siva obroba zelo dobro zgleda.
Je pa problem v tem ker jih še vedno večina uporablja IE.

jack10 ::

Tukaj je stran pa mi povejte kaj je narobe da IE ne pokaže tak ko fireofx

Galerija slik

jack10 ::

Ve kdo kaj je treba spremenit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151804 (1532) kr?en
»

meni razporejen po celotni dolžini

Oddelek: Izdelava spletišč
71999 (1867) XzupanX
»

poravnava li elementov

Oddelek: Izdelava spletišč
81980 (1845) boss-tech
»

CSS za specifično tabelo

Oddelek: Izdelava spletišč
10943 (820) Fukomuko
»

Kako določiti barvo linkov v style.css!

Oddelek: Izdelava spletišč
51357 (1281) ferjan

Več podobnih tem