» »

En problem...

En problem...

A.J. ::

Dons se spravm nardit slot 1 hack in stvar ne dela;(. Vsakič, ko hočem zagnat računalo, se matična začne dret (visok in nizek ton se ponavljata v nedogled), le enkrat se mi je prav zagnal, sam sploh ni hotl BIOS-a pokazat:|. Če se mogoče komu sanja kaj bi bilo lahko narobe, naj izlije svoje sanje v tale topic.

BendeR ::

Hm poglej,če si prav poštriho in pa glej da nisi pofarbo še sosednjih pinov:)

Brane2 ::

A**:

Ce predpostavimo, da si polakiru taprav pin, potem to pomeni, da ti CPU ne more delat O.K. na novi frekvenci. Neki sicer miga, vendar to ni to. Ce lahko v BIOSU dvignes napetost napajanja, jo dvigni za kakih 0.1V-0.2V.
Ce ne, se da tud to "nalakirat"....

Shadowman-x ::

Kot je bilo napisano, ni dovolj da samo dvigneš FSB, tudi na napetost ne smeš pozabiti. 0.2 bo verjetno dovolj.

A.J. ::

Polakiral sem tapravi in samo tisti pin, ker sem stvar ponovil 2X, tako da bi moralo bit prav.

Brane2: V BIOS-u nimam nastavitve voltaže, tako da bi te prosil če bi mi lahko povedal kaj od "lakiranja", prosim.

Brane2 ::

Hmm, upau sem, da bom imel kaj vec casa kot ga imam, tko da se ne morm zezat s tem.

Pojdi na www.intel.com in snemi podatke o Slot1 celronu oz. Pentiumu. Razlike med njima so itak malenkostne.

Zanimivi so pini VID0..VID3. S kombinacijo teh sporoci procesor boardu, Kaksno napetost hoce met. 4 pini ti dajo 16 kombinacij. CPU samo zaslusa na maso tiste pine, kjer hoce met O in pusti ostale pr mir...

Ze pobarvas pin, kjer je bla prej 1, ne bo nobenga efekta, ce pa polakiras pin, kjer je blo prej 0, po po novem tam 1ka...

A.J. ::

Najlepša hvala, Brane2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410860 (7198) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211673 (1460) Air_Borne
»

Spajky - rabim tvojo pomoc ( BX + Tualatin)

Oddelek: Pomoč in nasveti
191642 (1260) Spajky
»

Celeron II in napetosti... potrebjem nasvet

Oddelek: Navijanje
111721 (1498) MadMax
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533614 (3008) AtaStrumf

Več podobnih tem