» »

Odklenjeni XP-ji?

Odklenjeni XP-ji?

ilanium ::

Zanima me če so Athlon XP procesorji že po defaultu odklenjeni... Lih kišto sestavljam, pa me zanima še kako ste se zadeve lotili vi. Najprej procesor v plato, na procesor hladilnik pa vse skupej v računalnik al kako drugače? Hvala za odgovore...
  • spremenil: Tomi ()

Tomi ::

Tale tema gre pa direkt v Navijanje>:D
metrodusa.blogspot.com

tha_man ::

Tomi, pri takih 'preusmeritvah' lahko napisal še link. Nekateri smo pač leeeniii :P
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

msmiha ::

Ja ti procesorji naj bi bili že po defulto odklenjeni, ker je AMD videl, da je brez veze rezat povezave med mostički.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

||_^_|| ::

jst sm pa slišu da majo glih tko prerezane mostičke in jih je treba spojit. Ampak baje negre s svinčnikom ampak sam s prevodnimi pastami al čim že.

Milko ::

Gre s svincnikom, vendar je treba pazit, ker majo te procesorji 2 vrstici L1 mostickov. Spojiti je treba samo prvo vrstico.

VASkO ::

ni tako enostavno odkleniti, kot si mislite

vse o odklepanju najdete tukaj!

AtaStrumf ::

Ja fantje AMD je pri XP-jih malo zakompliciral življenje OC-arjev. Berite in se učite.

Binji ::

Heh, bom jst kr pr mojmi Atloncki ostal:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

msmiha ::

Tako težko pa spet ni. Samo malo se moreš potrudit
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Malecky ::

XP-ji so prekinjeni in to kar dobro, med mostički je z laserjem izrezan kanal če vam uspe s svinčnikom ste carji ker je to uspel le redkim. Bo treba kar prevodno pero uporabit.

VASkO ::

ni tako preprosto, daj ne bluzi, raje si preberi postopek!

fora je v tem, da je v "dolini" se nekaj bakrenih povezav in ce te sklenes, se ti procesor zaklene na mnozilnik 11x. To je ze dosti folka ugotovilo, zato pa rabis neki neprevodni material, da zafilas luknjo (lepilo) in potem preko tega pofarbas s svincnikom!

Malecky ::

Ma ja to sam mal lepila not naliješ pa obrežeš pa je pol pa čez z peresom potegneš pa je unlocked al pa mal tisga lepilnga traka k prevaja sam nimam pojma kje se dobi.

AtaStrumf ::

Ma pismo sem si prebral pa vidim, da je simpl ko pasulj. Najprej sem samo slikice na brzaka pogledal in sem videl neka huda vezja in vse živo pol pa reberem pa je fora samo v tistih jarkih. Dolgčas.

msmiha ::

Daj lepo te prosim Vasko. Kdo tega proca ne zna odklenit pa tud ne vem. Poglej si on članek, ki je bil objavljen pod novicami
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

AtaStrumf ::

msmiha mislim, da si malce preveč površno prebral Vaskotov post. Poskusi še enkrat. Boš ugotovil, da ima enako mnenje kot ti:D.

VASkO ::

tocno, jaz sem samo hotel povedati, da je postopek drugacen kot pri prvih athlon/duron procesorjih, ker se ti pri enostavnem pofarbanju cez dolino procesor zaklene na 11x, ker so v dolini se neke povezave

mogoce sem se malo nejasno izrazil

Malecky ::

Ni to tolk izi kot si vi mislite, sm vem da boste kr neki težil tud če praktično nimate pojma. Za ta procesor odklenit si morš kr cajt vzet.

V 15m ne gre!

AtaStrumf ::

Telebajsek, predvidevam, da imaš praktične izkušnje s tem.... ali se motim?

Malecky ::

Procesorje sem že držal v roki, jih posedel v podnožje inštalirau kompjuter sam procesorji niso bli moji:-( Tko da jih nisem poskušal odklepat, ko dobim svojega pa napišem kolk dolgo sem se jebal sam vem, da ni izi so se že veliki carji OC ipd, jebali z lupo več kot 1 uro.

Vem pa za enega iz druge roke, ki je hudo švical za odklep si je moral vzet 2 MF ure!!! Prekleto majhni so tisti mostiči.

P.S. Trenutno mu laufa na 1600 pa še nekaj MHz not toooooo shabby:-)

Malecky ::

Včeraj sem doma sestavljal, Athlon XP 1500+ na njem pa Volcano 6cu+ (vse seveda popolnoma novo).

Ko sem sestavil računalnik zapalim, vse dela in grem kot ponavadi v bios, vse nastavim pol pa naprej običajne stvari fdisk, format in inštalacija XP-jev. Pol se pa enkrat grem po cd na drugo stran kište, ki je bla odprta in zagledam, da se ventilator na Volcanu nič ne vrti !!!!!! Groza mene je scat prjelo v tistem trenutku!!!
Rebra Volcanota so bla tako vroča, da sem se skoraj opekel, nisem se jih mogel držat. Po moje je procesor spodaj prebival 90°C. Pol sem Volcanotu odvill dol original vent in dal gor od evercoola vent to je trajajo ene 5m pol sem pa kišto pognal pogledal v bios pa 51°C!!! Še mal pa bi šlo 35KSIT +DDV brez pogojno v KURAC bil bi pomoje prvi z Athlon XP obejskom:-)

AtaStrumf ::

Uf to je pa jeba in pol da ti crkne vent na hladilniku. Pismo si imel srečo da ti je XP sploh preživel.

Sem na www.overclockers.com prebral, da so baje novejši XP lažji za odklepat, ker imajo baje ožje in/ali plitvejše jarke med mostički. No tolk za tiste k cvikajo, samo pomoje je to mala malca.

Jaz sem bejbinga Athlona 850 odklenil 15 minut preden sem moral biti na vajah na faxu in seveda je odklepanje vključevalo razstavitev računalnika (drugače kulerja ne spraviš več gor; pač štorasto ohišje) in sem sicer zamudil, a ne dosti. Aja pa odklepanje je seveda uspelo. Sem pa imel srebrno Conradovo barvo.

Malecky ::

Povem ti, da NI izi! Ko vidiš procesor veš zakaj.

Raje 100 komadov Athlonov kot enga XP.

Sergio ::

Hm... torej, a ma kdo kje kaksno stran kjer pise TOCNO katere mosticke povezat da zadeva deluje? (baje ce povezes L1 dobis zaklenjen 11 multiplier)

lp
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ChiefThunder ::

Evo ti en dober guide...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Sergio ::

error 404 - site not found. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ChiefThunder ::

ja, men tud ni prej delal, zdaj pa kot kaže da....
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Binji ::

Sergio: sej so lihkar razpravljali da ce zafilas kanale s prevodno snovjo se zaklene multiplayer na 11x ker so neke bakrene povezave na dnu. Fora je edino da te kanalcke spucas, zafilas z NEPREVODNO snovjo in cez potegnes s prevodno snovjo (povezes L1 mosticke).
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Sergio ::

ok, si bom sprintu pa pogledu :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411963 (7728) nimus
»

Navit palomino 1600XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
653175 (2433) DimmniBurek
»

Problem pri odklepu Athlona 1800+ Palomino

Oddelek: Navijanje
51060 (966) mega_n00b:)
»

Fears...

Oddelek: Navijanje
271345 (949) Matek
»

odklep athlona1.4

Oddelek: Navijanje
101462 (1333) nytro

Več podobnih tem