» »

Pozna kdo koga...

Pozna kdo koga...

Eric Cartman ::

... ki servisira monitorje? Mam nek cuden 21" model Sonya (Trinitron, multiscan HG, model number: gmd2036S 1994), ki je zacel crkvat. Problemi so v tem, da potrebuje kakih 15 minut da se unese slika(migetanje) ko je dlje cajta ugasnjen, naredil se je "sodcek" oz inverten :) )( slike :)) in se barve niso niti najmanj "taprave", skratka potreben je generalne in potrebujem serviserja. hvala
mum can I watch american gladiators?

Brane2 ::

Kaj pa ModulCenter v Trzinu ?
tel:562-10-66 ali 562-10-72

Poznam jih ze dolgo cajta in vem, da so zlo solidni...
Poznam jih tko, da jim odnesem popravit robo, ki je sam ne znam ali v danih okoliscinah ne morem.:D

O cenah tezko govorim, ceprav nasploh se mi nikol niso zdel dragi (no ja, ko placujes, ti je vse drago). Naceloma nisem iskal servis, kjer bi mogoce prisparal kakega jurja ali dva, ker je pri meni, ko rabim servis, res kriza.
Ali gre za drago robo, ali pa za kaj kar nujno rabim in ne dobim zamenjave. Takrat se mi ponavad zmeri mudi in ob zgubljenem cajtu in stroskih prevoza in ostalih komplikacijah se ne sekiram kej dost okrog cene servisa. YMMV, seveda.

Je pa se nekaj. Sam sem delu kot serviser in poznam problematiko in kar nekaj serviserjev.
Vem, kako grdo se da fusat okrog teh stvari, zato mi ful pomeni, ce poznam servis in pol sploh ne razmisljam, ce je stvar res v redu narjena al je nekdo pozabu crknjenga macka not...




Eric Cartman ::

aha bom poklicu. fora je v tem ker sem dal za monitor 10K SIT in eno 15" no name skatlo. Nekak na uc sem prisparal najmanj 200 jurjev, torej se mi se vedno splaca dat na servis, pa ce je racun se tolk velik. sam nebi znal, sem ze probaval s kolegom, tko da bo treba kr placat. se pa strinjam, glede serviserjev cist:)
nc grem se nazaj ucit :)
thnx
mum can I watch american gladiators?

Brane2 ::

Aja, danes dobim se eno cifro servisa, ki se je specializiru za SONYje in ima prostore "na Fuzinama" v LJ.
Zanimivi so mi, ker imajo kalibrator za SONYje.
To ti je napravca, ki jo picis na service vhod monitorja in mu nastelas vse zivo (fokus, konvergenco..), maso stvari, ki jih rocno sploh ne mores. Vprasaj se prej v Modulcentru, ce ti lahko stvar tud skalibrirajo.

Kalibracija se dostkrat splaca (ne vem pa, kok jo računajo), ker se monitorju razne nastavitve scasoma premaknejo, sploh pa konvergenca. Konvvergenco se stela s tistimi okroglimi magnetnimi obrocki na ustju cevi, se jo pa seveda z njimi ne da nastelat, da pase 100% povsod. Zato jo lahko ciperaj popravlja na vsakem podrocju zaslona posebej in to je tapravastvar.
Podobno je s fokusom in ostalimi stvarmi.
Pri dobro skalibriranem monitorju bele crke na crni podlagi tud pri najvisjih locljivostih ne bi smele "cveteti"-torej imeti barvne robove in slika bi morala biti enako ostra tako na sredini kot na robovih....

ADF ::

Ej Brane2, doma imam monitor, ki malo zatem ko se segreje, vedno bolj pogosto "utripne" z sliko oz. se sliši kot "ck" (žal ne vem, kako bi podrobneje opisal). A veš morda, kaj bi to bilo? Monitor je 15" pa ne vem če se ga sploh splača nosit na servis, saj se bojim, da bi me stal več, kot bi stal rabljen 15".

Brane2 ::

ADF:
>Ej Brane2, doma imam monitor, ki malo zatem ko se >segreje, vedno bolj pogosto "utripne" z sliko oz. se sliši >kot "ck" (žal ne vem, kako bi podrobneje opisal).


Mislis, slika za trenutek "skup zleze" in mogoce malo potemni ?

Lahko bi blo marsikaj. Prebit kak kondi v kaki odklonski stopnji, starjakanje napajalnika, prebit HV trafo, prebita "iskrisca" itd.

A veš >morda, kaj bi to bilo? Monitor je 15" pa ne vem če se ga >sploh splača nosit na servis, saj se bojim, da bi me stal več, >kot bi stal rabljen 15".

Cisto mozno.

Dve varianti come to mind:

-dej ga kolegu, ki se mu da zaj* s temi stvarmi naj ga pogleda

-Zacni sparat za 17". 15 colarja dej kolegu, ki se mu da zaj* s temi stvarmi v zameno pir al kako uslugo...:D

ADF ::

Hm, ne poznam nikogar, ki bi se mu dalo zajebavat s takimi stvarmi. Hvala vseeno.

Eric Cartman ::

:) pa ja sam ti sa fuzina :)
ti brane z vsakim replyom me bol u depresijo spravs, ker nehote nastevas vse simptome ki jih ma moja kutija (cvetenje crk...)
Tko da bi te kr prosu se za stevilko servisa "sa fuzina".
bemti bol sparam za avto, kasnej ga bom kupu :).
mum can I watch american gladiators?

Brane2 ::

CartMan:

Poslano: 30.10.2001 07:47:21 | odgovori | na začetek

pa ja sam ti sa fuzina :)
ti brane z vsakim replyom me bol u depresijo spravs, ker nehote nastevas vse simptome ki jih ma moja kutija (cvetenje crk...)
Tko da bi te kr prosu se za stevilko servisa "sa fuzina".
bemti bol sparam za avto, kasnej ga bom kupu .


Hmm. Naslova se vedno nisem dobil. Poklici trgovino TSP- Romana Kondo (tel:528 06 11). On ti bo vedu povedat, kdo popravlja SONYje v soseščini...

Brane2 ::

Aja, poglej ce tvoj monitor sploh ima "service" vhod konektor. Stvarca bi morala bit na zadnji strani ohisja in po obliki zelo spominja na PS2 konetktor za tipkovnico...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo monitorja?

Oddelek: Strojna oprema
182209 (185) tony1
»

"Umiranje" digitalnih kamer/fotoaparatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9414475 (7028) Dr_M
»

Problem o popravilu Monitorja!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91939 (1777) Jaka57
»

Pomoc pri cipu za NEC monitor (Brane2&Co)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6826 (765) Samson
»

Kolegu žre živce monitor. Majstri, na pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131743 (1413) Brane2

Več podobnih tem