» »

ali res uporabljamo samo 10% možgan?

ali res uporabljamo samo 10% možgan?

1
2
3

Stepni Volk ::

Hec.
Je potem tako, da če odstraniš del možgan, postaneš bolj spominsko sposoben?

Torej je del možgan, ki nas NAMENOMA zavira? >:D

Nejc Pintar ::

Zelo praktično za šolanje. To bi se lahko še matematiko učil na pamet:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

MadMicka ::

Nejc, sej matematiko se je potrebno učiti na pamet, tako kot katerikoli drug predmet.

Stepni Volk ::

GLede na nedavno raziskavo netopirjev, naj bi ostajala povazava med velikostjo možgan in testisov. Razmerje je premosorazmerno, večji testisi, manjši možgani :)
Za prave moške torej verjetno res velja, da uporabljamo le majhen del možgan>:D

kronik ::

Aja, zato pa so zenske tolk glupe :D

McHusch ::

Razmerje je premosorazmerno, večji testisi, manjši možgani :)


Kaj zdej? >:D

Stepni Volk ::

EDIT: obratno premosorazmerno... potrdilo več o velikosti jajc :)

Tear_DR0P ::

kronik ženske imajo tako majhne jace, da jih sploh nimajo - zato so tolk bolj pametne, bi sledilo iz tega - kvečjemu

stepni, ti nikol ne boš budist, če maš občutek da morajo bit možgani ves čas zaposleni
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

Bog je dal človeku možgane in penis. Pa ravno toliko krvi, da kvečjemu eno od tega laufa.

Ampak to je reklo. V resnici sta zadevi povezani premosorazmerno.

Trust me!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Dej se hvalit zdaj... ;)

Thomas ::

Narobe si me razumu, nič se ne hvalim. Že skromnost mi ne bi pustila, pa če bi se tudi imel za kaj!

Kar govorim, je za moško šovinistično svinjo (prasca, pravzaprav) tipično razmišljanje ki pravi, da testosteron ima zelo blagodejen učinek na inteligenco.

Vendar toliko sexista nisem, da ne bi videl, kako brihtne so nekatere gospe.

One so IMO razvile pa eno (netestosteronsko?) finto. Me zanima kakšno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> da testosteron ima zelo blagodejen učinek na inteligenco

Nevem ce. Povsem mozno, samo 'sex drive' veckrat 'zamegli um' in potem ljudje pocnejo stvari, ki jih sicer ne bi.

Thomas ::

Tako zgleda na prvi pogled. Samo na prvi pogled. V resnici je ravno obratno!

Vsi pesniki delujejo na spolne hormone, ne pa na alkohol, kot uči ljudska "modrost".

Pa ne samo pesniki, vsi "kreativci".

Kaj pa gospe? IMHO imajo nek konkurenčen sistem. Lahko da na svoje hormone, lahko da na kaj drugega. Včasih inferioren, včasih superioren našemu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

lahko pa da na moške hormone laufajo, sam jih morjo dost redno dobivat injecirane :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

Tudi če jih ne. Nekaj jih že proizvajajo same, vendar lahko najdejo tudi kakšne drug vire za podžiganje inteligence.

Ženski hormoni bi IMO lahko bili čisto dobra osnova.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Hammer123 ::

Nekaj je na tem; to s testosteronom mislim. Kajti sem pri sebi opazil, da če več dni prej ne pride do izliva bolje pišem teste. Preverjeno! Brez zajebancije.

Sem se pogovarjal s parimi in so potrdili enako.

BigWhale ::

Preverjeno bo takrat, ko bo to reklokakih 1000 moskih... ;)

Hammer123 ::

Se popolnoma strinjam! Samo se pa še vseeno fino počutim ko imam kakšno preverjanje, pa razmišljam v to smer.

strictom ::

Thomas, foo. Večina dobrih pisateljev oz. 'kreativcev' je moških.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Stepni Volk ::

Back on topic: Glede nato, da se z ostalimi primati (šimpanzi, gorile, orangutani...) razlikujemo gensko tudi do samo 1.46% (Vir ŽIT), se poraja vprašanje, tudi ostali primati uporabljajo le 10% možgan?

_marko ::

Ali nismo ugotovili, da ne uporabljamo le 10% možganov?! :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stepni Volk ::

Smo.. toda mit živi naprej :)

Tear_DR0P ::

kdo trdi da uporabljamo samo 10% možgan?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Nejc Pintar ::

90% Zemljanov
Lahko je biti prvi, če si edini!

LuiIII ::

Po mojem je nekaj gotovo: istočasno naši možgani ne delujejo nikoli 100%. Edine izjeme so kakšni uničujoči epileptični napadi ipd. Ocena, da delujejo na nekaj deset % je po mojem kar pravšnja.
Kar se pa tiče spolnosti: bolj smo kreativni pred in bolj smo relaksirani kasneje.

Lui

Tear_DR0P ::

js sm kreativen med - pravi punca da ji je to bolj všeč:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

.:noir:. ::

Ali nismo ugotovili, da ne uporabljamo le 10% možganov?!



Hmm glede na to, da smo se oddaljil od teme z zadnjimi posti...me zanima kaksn odziv na moj post...

Kot smo ze omenil:

    volcji otroci

    potencial mozganov

    nacin izrazanja


link

kaksn comment on that?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:noir:. ()

gzibret ::

Offtopic - zelo me mika, da bi tole temo malo prečistil. Če se bo nabralo še več smeti, bom to tudi naredil.

Ontopic - tele scene z volčjimi otroci obstajajo. So tudi dokumentirane. Zanimivo je, da otrok, ki so ga vzgajali psi in je to trajalo preveč časa (cca 3-5 let) sploh nikoli ne bo govoril. Možgani se najbolj razvijajo prav v otroštvu in (po mojem) čim več raznoraznih stimulacij ima otrok, tem večji potencial razvije (oz. večji IQ). Te stimulacije pa so najpomembnejše v zgodnjem otroštvu oz. v fazi dojenčka.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Ma briši in čisti! Tudi moje oslarije - mirne duše, vključno s tole!

Ker še nikoli se nisem pritožil, če mi je kdo oslarije brisal v Z&T. Moderatorje krniflam samo v P.Č.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

gzibret, nekateri trdijo da se rodimo s fiksnim IQjem - oziroma je to še vedno splošno sprejeto, se mi zdi - največ kar lahko je to, da malce napnemo naš IQ - torej bi tudi volčji otroci morali imeti dovolj visok IQ
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Stepni Volk ::

Očitno naši možgani niso v vseh funkcijah "formatibilni". Prav omenjeni divji otroci, so dokaz, da se govora učimo do neke časovne meje. Potem je pot veliko težja.
Karikirano rečeno imamo do 10leta torej neke vrste Flash RAM drive, potem kapaciteta le tega pade in ga zavzame navaden ROM. Kar se tiče govora.

Fašističen poiskus bi bil dojenčku onemogočiti gledanje, gibanje, stik z ljudmi... potem tamu "eksperimentu" pri 18tih odpreš oči in "spustiš"... Vem, dr. Mengele se obrača v grobu.

BigWhale ::

Epilepticnih napadov je vec vrst. Tudi pri tistih, ki se imenujejo 'generalizirani', ker se pojavijo po celem cortexu, se mozgani najbrz ne 'ponucajo' 100%.

Drugace so pa epilepticni napadi omejeni na dolocen del mozgan.

NoUse4AName ::

Dvomim da je 100% izkoriščenost možganov možna. Saj niso procesorji. Možgani so sestavljeni iz nezanesljivih elementov (celice) in edini način kako dosečt stabilnost v sistemu iz nestabilnih elementov je redundanca.

Thomas ::

Redundančna uporaba, je še vedno uporaba.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Ja, samo do 'full load-a' nikoli ne pride. :)

Thomas ::

Seveda ne pride do full loada, vendar ne boš prav dolgo čakal, da se večina nevronov sproži. Mogoče manj kot sekundo.

Tako da bi jest rekel, da "večina možganov skoz dela".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

ja tisa o 10% je sploh bullshit, sam malce redundance rabimo, kot sem že rekel, za peak power, ko je treba v trenutku neki razmislit
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Stepni Volk ::

Bi torej lahko uporabljal 99% možganov, če bi:
- igral tenis (z desno roko)
- pisal sonetni venec (z levo roko)
- in se preko GSMa šel dopisno partijo šaha

A?

MadMicka ::

99% možganov oz. bolj pravilno, največ, kar je možno, uporabljaš tik pred smrtjo, ko se ti v drobcu sekunde "zavrti cel film življenja pred tvojimi očmi". Tedaj se namreč spomniš tudi takšnih detajlov, ki se jih sicer nikoli nebi, se pravi se aktivirajo tudi tiste že napol odmrle povezave, obenem pa obdelaš še toliko detajlov naenkrat, kar sicer v vsakodnevni situaciji človek ni zmožen. Morda :)

Jst ::

Kot zanimivost:

Pri sedečem reševanju zelo težke naloge gre neprimerljivo več resorsov za sedenje, kot pa za samo nalogo.

Nejc Pintar ::

Kje se da to prebrat?
Lahko je biti prvi, če si edini!

drejc ::

Pri sedečem reševanju zelo težke naloge gre neprimerljivo več resorsov za sedenje, kot pa za samo nalogo.


Če se pa uležem pa v cca 15min zaspim pred knjigo. 0:)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

gzibret ::

Zanimivo bo videti, ko bodo napredovali simulatorji nevronskih mrež, kaj se bo zgodilo. Če ti bo recimo 10 milijonov nevronov prestalo turingov test ali pa simuliralo kakšno trojno nihalo, potem bomo vedli, da morebiti res uporabljamo le 10%.


Do takrat pa je to špekulacija.
Vse je za neki dobr!

SavoKovac ::

To o 10% je premalo definiran podatek.

Bolj bi me fasciniralo ugotovljeno dejstvo, da ljudje, ki so inteligentnejši(in psihoaktivnejši) od 99% soljudi, povprečno uporabljajo 10% umskih kapacitet.

Če 10% uporablja povprečni človek, potem so nekateri že blizu končnih omejitev za človeka.

tha_Kalis ::

hmm, pomoje bi 100% uporaba mozganov zahtevala vec energije kot je je sposoben zagotovit clovekov krvni obtok v glavi. razen pri kakih velikih mislecih ki majo ze kondicijo in razsirjene zile v mozganih :D :D
drgac sem pa sam ugotovil (v casu eksperimentiranja s psihoaktivnimi substancami, ki so mi omogocle locevanje procesov v mozganih in njihovo kontrolo do neke mere- psihonavt pac:8) :D ), da se ob aktivni uporabi miselnega dela mozganov energija preusmeri vecinoma v miselne procese in se resourci za druge procese zmanjsajo. tako se naprimer zmanjsa kontrola ravnotezja in nasplosno gibanja. ugotovil sem namrec, da se ce hitro hodis in med hojo zacnes o neki stvari globoko razmisljat, hoja avtomaticno (seveda nezavedno) upocasni. vendar sem se pod vplivom substanc tega drugace nezavednega dogodka popolnoma zavedal in lahko mozganske resource zavedno poljubno posiljal v razlicne centre, seveda na racun zmanjsanja resourcov v drugih centrih.
no bolse da neham bluzit:|
kar sem hotel povedat je, da je predpogoj za boljse izkoriscanje mozganov zagotovitev hitrega in obilnega dotoka energije v le-te, ki se morda veca s treningom in vajo kot telesna kondicija. ali pac? nevem, nisem iz te stroke0:) :D
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

Thomas ::

Sinko, haluciniral si tele tvoje ugotovitve.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kronik ::

tha_Kalis: to se da doseci ze z meditacijo, potreben je trening. Meje nasega uma so neznane, evolucija dela svoje...

V danasnjem casu se malo ljudi posveca izkljucno umu, ker smo vsi materialisti.

Hypno ::

Kaj ma pa materializem z izkoriščanjem uma?

Oz. daj malce definiraj tele pojme kaj pomenijo zate:

- materializem
- um
Great are mysteries of the mind ...

gzibret ::

Bom jaz odgovoril, ker si mislim, kaj misli kronik:

materializem - opazovanje materialnega sveta, seciranje žab, gledanje atomov ter strmenje v nebo in zvezde

um - strmenje v samega sebe, poglabljanje v lastno "podzavest" in njeno opazovanje
Vse je za neki dobr!

Tear_DR0P ::

men je zanimivo, kako smo pripravljeni "raziskovalci" ugotovitve pridobljene na podlagi samopercepcije vedno posplošiti na vso družbo - pEEzda sej sm se jst tud drogiral, pa nism pogruntu nč tako hudga
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šimpanzi pametnejši od ljudi?

Oddelek: Loža
272794 (2228) Tarzan
»

slo-tech greška @ 10% možganov (nerazumevanje dejanskosti)

Oddelek: Znanost in tehnologija
252923 (2029) Shegevara
»

Kakšen je resnični potencial naših možganov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
559553 (8046) Tear_DR0P
»

hitrost možganov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15613843 (10654) BigWhale
»

izkoriščenost možganov

Oddelek: Znanost in tehnologija
93194 (3105) Sergio

Več podobnih tem