» »

Virus

Virus

HyperGL ::

Pred kratkim... Z downloadanjem old school igric se je poleg teh prilepil zravn tudi virus z imenom win32:tenga
u bistvu je črv... Nekaj informacij je tu Eset. Com/msgs/tengaa. Htm link1 in tu Viruslist. Com/en/viruses/encyclopedia? Virusid=88153 link2 kakor lahko preberete... Ta stvor naloži programček dl. Exe... In se poskusi povezat z nekim strežnikom in tako inštalirat še dva fila...

Zdej me zanima... Imam avast antivirus ( v pondeljek poskusim še z nod32), in antivirus sporoči da je tenga aktiven in da naj ga izbrišem... Izbrišem ga, vendar se takoj zatem pojavi v novi datoteki... Potem je celo blokiral vdor iz nekega pc-ja oziroma serverja... Super...

Zdej pa me zanima... Kako izbrisati ta virus?! Sem že sprožil antivirus in pravi da nič ne najde... Čim se pa na net povežem... Je spet tu... :////

Je kdo že imel ta virus? Kako se ga rešit?
Plssss help! Imam tri računalnike (piii-500, athlon 1200, athlonxp 3200) najmočnejši je workstation in mam miljardo pomembnih zadev gor... Vsi so povezani v mrežo in se nekako moram znebit virusa, preden okuži še kej...!

Prosim naj mi kdo pomaga!

Ps: shit! Zdej berem buletin na ms in ugotavljam, da je stvor aktiven le na os od milenniumov naprej... (do zdej sm mel mileniume... ) uffff. :/

dav ::

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: Damjan Jagar ()

farko ::

Pojdi v mapo windows sistems 32 najdi tam win 32 in ga izreži iz te mape ter ga skopiraj v moje dokumente.Pojdi v opravitelji opravil windows ter ga onemogoči.Vzami disketo in klikneš izreži ter ga kopiraj na disketo.Na ta način sem se rešil jaz tega črva in je menda najbolj zanesliva pot.Če ti je ratalo napiš.
farko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: farko ()

HyperGL ::

ummm... ta metoda mi ni všeč... čeprav sem že sam izkusil več krat, da je tako "ročno ali prstno" ukinjanje virusa ponavadi najboljše...
problem je... da te datoteke... vsaj s takim imenom ni... če lahko, mi prosim poveš točno ime?

aja... sumim, da je ta virus tudi odložil svoj delež v register... namreč ob vsakem zagonu interneta se sproži downloaderski dodatek...

največji problem, pa je ta, da na workstationu, ni direktne internet povezave... in ga je tako skoraj nemogoče zasledit...!!!! :(((
razširil pa se je lahko po mreži... !!! :(

PS: farko, a ni win32 (oziroma tista datoteka, ki si jo ti mislu) del operacijskega sistema... kere winse pa maš? jst XP (baje so pravo jabolko za tega črva!!! :/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620754 (19492) mat xxl
»

Win32 napaka, virus | Generic Host Process for Win32

Oddelek: Pomoč in nasveti
465508 (3530) Caniggia
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339616 (14598) brainiac20
»

črv / virus issas.exe (lsas.exe)

Oddelek: Pomoč in nasveti
131370 (1010) Queen
»

Navapqwa.exe ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
171778 (1558) ScorpionX

Več podobnih tem