» »

Katero brezprekinitveno napajanje oz. UPS?

Katero brezprekinitveno napajanje oz. UPS?

b0B3k ::

Spoštovani mojstri,
Razmišljam o nakupu UPS-a:
Razlogi, opažam včasih močna nihanja napetosti, el. napeljava je občutljiva na strele (Včasih že oddaljeno grmenje izklopi "fit" stikalo), želja da mi PC (500W napajalnik + 17" monitor) ne ugasne ob izpadu elektrike in da zdrži vsaj cca 10-20 minut.

Trenutno si ogledujem Belkin UPS 800VA in APC Black-UPS Multi Path 650VA.

Potrebujem nasvetm, katerega izmed teh dveh, oz. če obstaja boljša alternativa pa prosim na dan z njo...

Hvala.

AngelOfDeath ::

za kok $ pa ?:)

b0B3k ::

Hmm, morebiti do cca 45-50 tistoč, gre predvsem za domačo uporabo... Predvsem bi bilo dobro sorazmerje kvaliteta/cena.
Kolikor sm jaz slišal so APC eni izmed boljših UPS-ov ...

AngelOfDeath ::

APC ma svojo stran kjer si lahko konfiguriraš sistem za katerega rabiš UPS

APC

VIP58 ::

Jaz sem pred kratkim nabavil Mercury UPS 600VA za 16.5 ksit za 400W 17 "crt, pa zadeva kar dobro dela. Bil sem pa opozorjen na APCje, menda pri nas nimajo več pooblaščenega serviserja, utegnejo biti težave z garancijo. Vsekakor prej preveri kako imajo to urejeno.
Imel sem podobne težave kot ti, oddaljene strele pa sem rešil z boljšo ozemljitvijo.
Too much of everything is just enough.

pinx ::

Jaz mam Mustekov UPS 360W 600VA in mi sponji sistem drži pokonci dobrih 10 min... stal pa me je malenkost manj od 11 jurjev.

bradek ::

Mercury UPS 1200VA:
- 3 serverji
- 1 CRT
- ADSL
- ISDN
- gigabitni 10 portni switch

Pri blackoutu 24 minut svica in potem sprozi shutdown.

b0B3k ::

Kaj pa baterija in kolk časa (let) vam že deljuje?

Pyr0Beast ::

Delala okoli 2 leti. Treba dobit en avtomobilski akku., ker mi tale drži komp pa monitor +ojačevalc like 0.1s :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pe3c ::

Fina tema,
mene pa zanima kateri od teh UPSov podpira Linux. Ker imam Linux server pa bi rad, da
ugasne, ko izpade elektrika.

Hvala,
pe3c

suprpp ::

Kolk so pa kej glasne tele zadeve? :)

bastadu ::

Jaz imam APC Smart-UPS 2200 in je zadeva glasna samo ob izpadu elektrike, ko se prižge ventilator (tudi ob poletnih temperaturah se prižke občasno)... Drugače se sliši samo rahel zvok transformatorja, ki pa ga ob normalno sploh ne čujem, razen če dam uho na UPS...

pinx ::

@pe3c

Mustek Powermust 600VA, ki sem ga omenil, ima med drugim podporo tudi za Linux.

pe3c ::

Super hvala za info.

Jaka

Pyr0Beast ::

Teha powermusta mam jaz. Povem ti da ni tako dober. Na začetku bo eno leto smrdel po fenolu (to težavo sem odpravil tako, da sem dal transformator na sonce za 5 tednov, pa je še vedno malo smrdel.
UPS se zelo greje- Nima ventilatorja, jaz sem potem kupil enega za na 230V, ki sem ga vezal na izhod UPS-a, tako da dela samo takrat ko je ups prižgan.
Velika večina teh UPS-ov ima delno okvarjene baterije, ker so stali kar nekaj časa na policah in se niso polnili. Potem imaš pri polno napolnjeni defektni 12V bateriji 13.5V namesto 13.8.
Če hočeš lahko poslikam kako sem vent gor dal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628240 (12522) ender
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809104 (6365) ender
»

UPS - brezprekinitveno napajanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
232956 (2376) MTm2H37rqt7B
»

1 GB rama (2x512), katerega????

Oddelek: Kaj kupiti
61231 (1016) MEDENA
»

Kateri UPS kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
121199 (1031) Sydk

Več podobnih tem