» »

Cable(1 statični IP) + switch

Cable(1 statični IP) + switch

RiNC ::

Imam samo eno kratko vprašanje in sicer:

če imam kabelski dostop do interneta (od operaterja sem dobil samo 1 statični IP za dostop), switch in nanj povezana 2 računalnika, a je možno da bi bila oba povezana na internet istočasno???

DA ali NE?

Ker meni se zdi da to ni možno, bi pa se rad vseeno prepričal. Ker po logiki bi potem oba računalnika morala met naštelan isti IP. Pa če tudi bi bil 1 od računalnikov nonstop prižgan, ne more šerat internet povezave preko iste mrežne kartice, ane?

Pol je edina rešitev router al se da to kako rešit s pomočjo switcha?
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

Ibex ::

Bo treba kar router.

para! ::

S switchom si nič ne moreš pomagat, kupi router, danes so že dovolj poceni.

lp
Death before dishonor!

para! ::

Če pa hočeš prišparat pa rukn not še eno mrežno in naštimi sharing prek tvojga kompa.

lp
Death before dishonor!

jelencb ::

Sam bi imel nekakšno podvprašanje na isto temo.

Ali kabelski modem (nekako sklepam, da imajo vsi ethernet priključek za računalnik), ki je(bo) na enem koncu stanovanja (dnevna soba; TV kabel pride do nje, tu bi bilo najbrž najboljše mesto za modem), lahko prek stikala zvežem z ENIM računalnikom na drugem koncu stanovanja(delovni kabinet)?

V dnevni sobi in kabinetu so namreč mrežne vtičnice (kabli so položeni v tleh), ki se stekajo v stikalo, na stikalo je priklopljen en računalnik, ki potrebuje internet. Za ADSL vem, da se prek stikala poveže modem z računalnikom brez težav, kabelski modem pa mi je neznanka.

Poudarjam, da NE sprašujem o deljenju povezave prek kabelskega modema s stikalom, za katero vem, da ni možna brez usmerjevalnika!

bastadu ::

Mislim, da se ne boš mogel povezati na model preko switcha, ker modem rabi prebrat MAC adreso mrežne kartice, ki je pa preko switcha ne more dobit... vsaj jas sem enkrat poskušal na Thomson-u 290 pa nikakor ni šlo...

SasoS ::

switch je layer 2 tako da mislim da ne bi smelo bit problemov s povezavo

jelencb ::

Hvala obema za odgovora, čeprav sta nasprotujoča. Je kak način kako preveriti stikalo, če ne filtrira (sta to mislila s tem layer 2?) MAC naslova mrežne kartice? Kakršenkoli drug način?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548193 (384) Lonsarg
»

Kako narediti 2 ločeni povezavi?

Oddelek: Omrežja in internet
212072 (1751) rzidar1
»

Kabelski internet - 2 PC

Oddelek: Omrežja in internet
71424 (1424) balocom
»

Router ali Switch

Oddelek: Omrežja in internet
103352 (3246) AndrejS
»

Deljenje internet povezave s pomočjo ICSa ne gre?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181271 (1098) bastadu

Več podobnih tem