» »

Low ID eMule na WRT54G

Low ID eMule na WRT54G

Luiggy ::

Zdravo

Na PC-ju imam eMule 0.46c. PC je na ADSL povezan preko routerja LinkSys WRT54g. Download iz ftp strani ali raznih strežnikov deluje odlično (cca 120 k/s pri 1Mbit paketu). Težava pa je pri eMule. Kadar nisem še imel routerja, mi je eMule kazal High ID, sedaj, ko gre zadeva preko routerja pa Low ID. Hitrost downloadanja je sedaj 0-5 kb/s! Prebiral sem že razne forume in naletel na port forwarding objavo, katere pa žal ne morem izvršiti.
Ko naštimam na PC-ju statičen IP naslov 192.168.1.100 in sledim navodilom objave, naletim na težavo kjer vklopiš (enable) port range.

Ko vtipkam eMule, določim porte in vtipkam 192.168.100 in dam enable, se vse skupaj kar sem vpisal izbriše. Tako da naprej nimam več kaj počet :((

Ali kdo ve, kako bi to lahko odpravil?

kklemenss ::

prvo bi bilo dobro, da upgrdas firmware linksysa na najnovejso razlicico, ce jo se nimas. Zadeva bi morala delati normalno. Vsaj pri meni deluje cisto OK vpisem port pa na koncu IP in enable pa forwarda. Probaj resetirati router ce bo kaj...

Luiggy ::

Trenutno imam Firmware Version: v1.00.1 (original zapečeno v routerju). Na strani od LinkSys-a ne piše, da bi bil kakšen nov oficial firmware. So pa novi firmware-ti za različne verzije routerja. Kako naj izvem, katera verzija je moj WRT54g ???

enough98 ::

Obrnes skatlo okrog in imas na etiketi napisano tako S/N, kot tudi verzijo.

Ce gledas po S/N:

CDF5 = WRT54G v2.0
CDF7 = WRT54G v2.2
CDF8 = WRT54G v3.0
CDF9 = WRT54G v3.1
CDFA = WRT54G v4.0
CDFB = WRT54G v5.0

kklemenss ::

imas tudi na forumu, ze post o routerju, pa installaj kak drug firmware...

Luiggy ::

OK, sem naložu nov firmware za verzijo 5, to je 1.00.2. Stvar mi še vedni noče shraniti mojih IP naslovov ko dam enable. Poskusil sem tudi z različnimi browserji (IE, FireFox). Rezultat je isti! Zgleda, kot da imam še nekaj drugega vklopljenega, da mi ne pusti port forwardinga. Lahko pa da nimam prav nastavljenega statičnega IP-ja na računalniku, na katerem teče eMule.

1. zrihtam statični IP na računalniku
2. a mora biti potem DHCP server na routerju ENABLE (vključen)????? - to ni nikjer opisano, in kaj vpišem pod static dns1, starting IP adress, wins???
3. naprej pa bi moral biti postopek s port forwarding strani pravi...

Če mi lahko kdo stvar opiše na primeru, bi mu bil zelo hvaležen.

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem :)

_Dejan_ ::

hm, a ni ta 1.00.2 za US?
Jst sm mal v dilemi ali čem dat ta firmware gor al ne k zdele me mal zafrkava in se mi ko laufam torrente mal obeša router.

Za forwardad porte pa probej tam k ti piše both spremenit na TCP. Men tudi ni hotlo shranit te nastavitve kadar ip naslov ni bil pravi...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Luiggy ::

Po dolgotrajnem branju LINKSYS-ovih uradnih navodil sem zasledil, da če hočeš imeti STATIČEN IP na računalniku, moraš IZKLOPIT DHCP server (prva stran - Basic Setup), in v vsak računalnik posebej vpisati drugačen IP naslov. Seveda pa je potrebno odpreti porte za vsak računalnik in vsako specifično aplikacijo posebej.

EMule mi sedaj kaže High ID, kar je vredu, downloadanje poteka hitreje! Hvala vsem za vaš trud, problem je rešen.

Lep pozdrav:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329173 (29629) ignats
»

WLAN in routerji

Oddelek: Omrežja in internet
223209 (2484) Spajky
»

ASUS WL-500g Deluxe ali Linksys WRT54GL

Oddelek: Kaj kupiti
122097 (1820) pujsek_
»

ruter WRT54GL in eMule z lowID

Oddelek: Omrežja in internet
101695 (1586) mihax00
»

WRT54G v5.0

Oddelek: Omrežja in internet
302422 (1635) luser2

Več podobnih tem