» »

ASUS WL-500g Deluxe ali Linksys WRT54GL

ASUS WL-500g Deluxe ali Linksys WRT54GL

wragec ::

Odločam se za nakum wireless usmerjevalnika in po sedaj prebranih forumih se mi najbolj dopadeta ta dva;

1: ASUS WL-500g Deluxe

2: Linksys WRT54GL

Kateri izmed teh dveh je boljši nakup (rabim za dober signal v hiši v istem nadstropju ter da se ne sesuje pod P2P programi).

Hvala

KandazaR ::

Kaj pa asus WL-500 premium? To je izboljšani delux. Če pa izbiraš samo med tema dvema pa je boljši linksys

pujsek_ ::

Ham kar se tiče hiše sta oba enaki drek, Asus delux je najboljša wifi varianta asusa, kaleč pred tem novejšim drekom premium GE...
GL je pa najbolj prodajan linksys v zadnjem času, ker podpira WDS in nan brez problema naložiš DD-WRT! Če misliš v bajti povezat le kompa ali dva potem ti bi jaz svetoval morda celo TP Link WR624G v 2.x...

Se morda za odtenek bolje znajde med stenami, nekje v isti kategoriji je za p2p in kar 20-25EUR cenejši! :\
Welcome shop.wlan-sat portal...

Apple ::

Živ,

a mogoče kdo ve, a se da z DD-WRTjem spravit GL tudi v Hybrid mode, tako da bi lahko v drug GL (eden je master in je priklopljen na internet v eni drugi sobi) priklopil 4 mašine in da ne bi rabil kupovati 4 WLAN kartic...?
LP, Apple

pujsek_ ::

Jop... Ravno GL različisa podpira brez problema WDS! :\
Welcome shop.wlan-sat portal...

mirkuma ::

@pujsek_
Imas kaj vec informacij kako se TP Link WR624G obnese pri p2p predvsem utorrentom?

Edit: Tukaj sem nasel nastavitve. Ampak ali imas kaj vec informacij o tem ali zadeva spila ok ko p2p2 laufa ali pride do obesanja in prekinjanja povezave...

In pa ketero WiFi kartico PCMCIA priporocas duetu z WR624G routerjem?
Hvala.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

jan01 ::

Kakšen TP Link WR624G.... Zakaj zanič: link1 in link2

Kupiš ali asusa wl-500g premium ali pa linksys wrt54gL ali pa kaj od buffalo(WHR-G54S in boljši WHR-HP-G54).
Na vsakega od naštetih gre dd-wrt! http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/In...

mirkuma ::

@jan01
Na tvojih linkih ni nikjer omenjen problem z TP Link WR624G pac pa LinkSys WRT54G/GL/GSki pa ga priporocas !!???
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

pujsek_ ::

Ne vem mi nismo brskali kako ljudje pišejo kaj se obnese in kaj ne to smo več ali manj sami stestirali... Drugače pa več od TP Link testih KLIK :\

Jaz ga testiram, škatla mi vozi nekje 20 pcjev, no imam ga samo kot ruter, radio del je disejblan in nih 5-6 ljudi skozi furajo p2p...
Z Asusi sem ime več problemov, tudi premium in DD-WRT mi nista bila tako všeč! ;(
Welcome shop.wlan-sat portal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()

BlaY0 ::

Da še jaz malo razpredem. Problem je v tem, da rabiš za resno rutanje prometa "connection tracking"... kaj je resno rutanje... recimo QoS je že zadeva, ki bi ji lahko rekel resno rutanje. V glavnem, če hočeš ti karkoli pametnega počet s paketi ki prihajajo na router (ne da jih samo spuščaš skozi) boš moral vklopiti ta "connection tracking". To pomeni da beležiš vse povezave v določenem časovnem obdobju v neko "bazo", ki ima končno velikost in ko jo zafilaš z velikim številom povezav zaradi uporabe raznih Torrentov in podobno, imaš problem. Problem je pa recimo tak, da ti nič (razen obstoječih povezav) ne dela, dokler se baza spet malenkost ne izprazni. Velikost bufferja za connection tracking je torej na nek način omejena, lahko je fizično omejena na nivoju operacijskega sistema tega routerja lahko je pa omejena z velikostjo RAM-a, s katerim ta router razpolaga. Pri Linux based routerjih lahko število hkratnih povezav, ki jih hrani kernel dinamično večaš ali manjšaš, edini faktor ki te pri tem omejuje je velikost RAM-a, torej več ko imaš RAM-a, več hkratnih povezav naenkrat je connection tracking modul sposoben držati po defaultu. Za izračun te številke obstaja prav ena formula, vem pa da je za 32MB default ip_conntrack_max 1024. Glede na tisto formulo (je ne vem zdajle na pamet) sem izračunal da bi moj WRT54GS lahko prebavil vsaj 2x toliko. V končni fazi sem zadevo nastavil na 2560.

BlaY0 ::

Evo, našel:

CONNTRACK_MAX = RAM (v bajtih) / 16384 / (x / 32)

...x je pa 32 oziroma 64 glede na arhitekturo procesorja. S to formulo si lahko izračunaš kje je še tista "sane" meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mirkuma ::

@pujsek_
Torej ga priporocas, seveda ob pravilnem konfiguriranju?...cemprav imam obcutek da bo malo trudavseeno potrebno.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

pujsek_ ::

Jop...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712668 (9266) Pyr0Beast
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556583 (5339) gameby
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433480 (2245) trnvpeti
»

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Oddelek: Kaj kupiti
163075 (2643) jan01
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545417 (4397) Kilgore T

Več podobnih tem