» »

BIOS Update

BIOS Update

dronyx ::

V računalniku imam gigabyte K8NF motherboard. Ker mi je računalnik občasno povzročal težave oziroma se naključno včasih ni hotel zagnati (obstal na začetku zagona biosa) sem poslušal moder nasvet na tem forumu in včeraj izvedel samomor iz zasede oziroma flash biosa na verzijo F8 z dne 13.10.05 (prej 26.06.2005)

Po flashu sem poslušal še strokovnjake gigabyta, ki so mi svetovali z tremi klicaji da po updatu izvedem v biosu še Load bios defaults. To naredim, računalnik se zažene in mi potem ponudi še konfiguracijo raid polja. Kje za vraga imam jaz raid polje pri enem sata disku?

Znova ugasnem računalnik grem v bios, izklopim raid podporo za sata diske in končno se disk prikaže in ko se zaženejo windows takoj meni Safe mode, Load last known ..., karkoli izberem se pri mup.sys sistem ugasne in ponovno zažene.

Naredim potem ponovno recovery namestitev XP, žal pa po namestitvi ni več tretje particije E, na kateri sem imel programe.

Sedaj se pa jaz vprašam:
"DO I FELL LUCKY, PUNK?"

Sem pa odpravil osnovno težavo in sedaj se vedno zažene brez problema.:D 8-)

Pyr0Beast ::

Maš slučajno kakšo particijo nedodeljeno-- disk managment console:
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dronyx ::

Ja. V bistvu kar mene pri vsem skupi zanima je, kaj je šlo tu narobe, da vem za drugič. Updatu sem že nekaj biosov, samo do sedaj nikdar takih težav.

Pyr0Beast ::

Težko da zarad biosa.
Kvečjemu si napačno particijo formatiral, zbrisal v win setupu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

ja wXP naredi večkrat sr*nje s kakimi particijami pri zagonu (tud če Bios ni bil menjan; videl že par primerov) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dronyx ::

No na koncu sem pa še ugotovil, da novejši bios ni rešil problema zagona.

Očitno ima kar precej računalnikov težave z USB napravami. Pri meni sem ugotovil, če se računalnik ustavi ob zagonu mu moram samo izklopiti Creative blaster USB modem, USB tipkovnico sem pa že prestavil nazaj iz USB na PS/2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
171459 (1227) OK.d
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362070 (1533) GrimReaper
»

V čem je problem?

Oddelek: Operacijski sistemi
51689 (1571) andrej_brucek
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413760 (9364) matrix2
»

Lastniki MB Gigabyte Ga7-N400 Pro2

Oddelek: Strojna oprema
121175 (953) humanoid

Več podobnih tem