» »

UPS skuril napajalnik!?

UPS skuril napajalnik!?

tomazl ::

Živjo!

Iz povsem novega Chieftec LX ohišja se je samo pokadilo, ko sem ga priključil na Mustekov UPS 600VA in vklopil stikalo napajalnika.

UPS je do takrat z drugim računalnikom / napajalnikom deloval brezhibno. Mimogrede je tudi skurilo varovalko v UPSu. Na srečo je matična in ostalo preživelo ...

Kaj bi lahko bil vzrok za to?

TomazL

P.S. Mimogrede, kateri UPS sicer priporočate?

Azrael ::

Khm, pa je bil napajalnik nastavljen na pravilno napetost omrežja (230V) in ne na slučajno na115V?

To ali pač smola, danes stvari niti približno niso tako kvalitetne kot pred leti, ker vsak išče, kje bi prihranil še kakšen cent.

Možnost, da bi UPS skuril napajalnik se mi zdi praktično enaka nič, sploh če je bil takrat prisotna napetost iz omrežja in ne iz akumulatorja. Če dvomiš v UPS, pa gor priklopi kakšno luč 60 do 100W in če bo žarnica svetila tako kot je treba potem ziher ni UPS krivec tvoje nesreče.
Nekoč je bil Slo-tech.

tomazl ::

Živjo!

Azrael, dober predlog glede žarnice. Ker sedaj me je strah na UPS priključiti karkoli!
Na 230V pa je bil napajalnik zagotovo nastavljen. Sem še posebej preveril, ko se je polegel dim :).

TomazL

radiator ::

Pa si imel prej ze tega Chifteka priklopljenega brez UPS-a? Če ne bi jaz tudi rekel napaka v napajalniku.
Kaj je jutri že bilo?

tomazl ::

Ne, prej sem imel preko tega UPSa priklopljen eno starejšo Comtronovo škatlo.

To, da je nov Chieftec imel napajalnik max 410W, verjetno nima veze? Ali pač? UPS lahko nese do nekje okoli max 300W.

TomazL

tomazl ::

Ne, pa tudi Chiefteca nisem najprej poskusil priklopiti direktno na 220. Mi je kar malo žal, ker sedaj pa sumim UPS :(. Mogoče po krivem.

TomazL

Tarzan ::

Potrebuješ: 1 napajalni kabel, 1 žarnico in eno tisto zadevo za žarnico not privit ;) . Če ti bo luč delovala, potem je z UPSom vse v redu, če bo žarnica pregorela, potem pa je res kriv UPS.
Po mojem je bil kriv defekten napajalnik. Z enim "čiftekom" sem imel tudi sam probleme in mislim, da mi je s seboj odpeljal tudi matično ploščo in procesor. Ko sem napajalnik zamenjal je procesor na koncu za dokaj zadovoljivo delovanje potreboval preko 1,8V (P4 - Northwood!). No, na koncu se zadeva ni več hotela zbuditi pod nobenim pogojem,... ;) .

tomazl ::

Zivjo!

Zarnica sveti :).

TomazL

Azrael ::

To je dobro, da boš brez skrbi , poskusi kaj se zgodi, če delujoč UPS z žarnico izklopiš iz el. omrežja. Če je vse OK bo žarnica svetila dalje, napajana iz akumulatorjev, ki so v UPS.

Upam, da si tisti napajalnik že (uspešno) reklamiral in da je skuril samo samega sebe.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027160 (8571) Vuli
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614736 (3792) Assass1n
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628218 (12500) ender
»

Predelava računalniškega UPS-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173635 (2985) Azrael
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310133 (8072) Pyr0Beast

Več podobnih tem