» »

FireFox izgublja svoj delež

1
2
»

darkolord ::

veteran: tvoj zadnji odstavek je pa kr neki

christooss ::

Hja nevem kako ampak men se beta odpre v nevem cca 3 sec 1.0.7 pa rabiokol 10 sec. Hm nevem a je to hitrš a ni.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

veteran ::

?? No, to pa je razlika... Pri meni pa obe verziji rabita pribl 5s za prvi zagon (merjeno s štoparico). V obeh so inštalirani enaki dodatki, podobne nastavitve (vsak v svojem profilu, seveda).

Darkolord: moram mal podražit IE vernike. ;)

BigWhale ::

Load time programov je butast parameter, ki bi ga clovek meril in na podlagi tega primerjal programe med seboj.

Pri meni se programi startajo enkrat na vsake 14 dni ali pa se to ne.

Loadtime je pomemben edino za Konsole. Ker ga precejkrat zaganjam. :)

fahrenGONE ::

Sem naredil kratek memory usage test med Opero 9.0.8031 in Firefox 1.0.7:

slo-tech.com:
Firefox 1.0.7: 19.8 MB
Opera 9.0.8031: 15.7 MB

15 tech news strani naenkrat:
Firefox 1.0.7: 59,264K
Opera 9.0.8031: 64,528K

darkolord ::

S tem da imaš v Operi najverjetneje vklopljen Auto memory cache, ki ti porabi pomnilnika toliko, kolikor je potrebno za udobno delo in da ti ne "moti" ostalih procesov...

fahrenGONE ::

Sem naredil se en test, memory cache Off v Operi in rezultati so podobni, najmanj je bilo 62,252K in cez par minut celih 71M. Ko sem dal nazaj na default je bilo podobno kot prej, s tem da cez par minut memory poraba naraste, verjetno zaradi novih bannerjev ali ne vem kaj je tocno vzrok.

veteran ::

Bigwhale, saj vem, ni tako hudo. Itak je stvar zagnana, če pa jo zaprem, jo potem en lep kos obleži v cache-u, naslednji zagon bo hiter. In ko ugašam računalo, gre v hibernacijo...

Ampak je pa še vedno moteče, da se včasih vleče 5s. ;)

Na kakšno ubogo mašino z 256 ram-a, ki ima integrirano grafiko, pa ravno zaradi tega polžjega nalaganja firefox-a raje sploh ne inštaliram... Stvar pač še ni zrela za množično uporabo.

BTW, navadni ljudje večinoma še vedno uporabljajo programe tako kot včasih v dos-u (odprejo, pa zaprejo). Tisti bolj napredni pa celo pustijo outlook v ozadju. Zelo napredni tudi kakšen radio. Pa dopovej takemu, da čas zagona ni pomemben. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

fahrenGONE ::

To je vse zaradi cache. Zbrisi cache in defragmentiraj disk ali pa doloci naj rabi za cache kaksno drugo particijo.

MrStein ::

Celzij, to si najbrž zamežal cache in page file, kaj ? ;)

veteran: "Seveda lisička zraven požre še zaznamke in nastavitve."
Mi še nikoli ni. Kar seveda ne pomeni, da se to ne dogaja.
Pač buge ima, kot vsak drug softver. In developerji so včasih pravi kreteni. Na primer 3 leta debatirajo o kakem bugu, namesto da popravijo (vsakih 6 mesecev pa pripomnijo, da bo popravljeno v naslednji verziji ...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matev ::

firefox je umrl očitno

mogoče ga bodo pa še kaj nadgardili kdaj

?

ali naj kar takoj na opero prešaltam?

zee ::

zakaj pa umrl?

verzija 1.5 se pripravlja.

Na mojem prenosniku (1.5 GHz Pentium-M, OS: Gentoo, optimiziran za Pentim-M >:D ) se Firefox zažene v slabi sekundi. Celoten sistem pa -hm- v cca 15-20 sekundah (odvisno, kako hitro dobim ip naslov).

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mchaber ::

fahrenheit potem ko si odprl 20 tabov in izmeril kolijo rama zasede, zapri ostalih 19 tabov in še enkrat izmeri.
.

fahrenGONE ::

Celzij, to si najbrž zamežal cache in page file, kaj ? ;)

Nope. Ko imas velik CACHE za Firefox in ce disk ni urejen, ti ga pozene bolj pocasi kot ce imas urejen disk IN/ALI manjsi CACHE. To bi se dalo resiti programsko, ampak dokler ni reseno lahko prestavis CACHE na kaksno drugo, manj fragmentirano particijo. Seveda pa je vedno koristno imeti PAGEFILE na svoji particiji, kot ima to Linux na primer. Tako imam jaz tudi pod XP.

fahrenheit potem ko si odprl 20 tabov in izmeril kolijo rama zasede, zapri ostalih 19 tabov in še enkrat izmeri.

Nov test - 15 news strani - Opera 9.0.8031 vs. FF 1.0.7:

Normalno: Opera 77M, FF 62M
Minimize + restore + ogled vsakega taba + scroll: Opera 40M, FF 35M (cez par minut, O 45 FF 41)
Minimize: oba 6-28MB, vcasih FF samo 15
Close all but active (samo ena stran ostane): Opera 37244 K, FF 34288 K
Minimize + restore z enim tabom (stranjo): Opera 16796 K, FF 14132 K

Zadnji testi so po zaprtju ostalih strani. Ce bi od zacetka imeli zadnjo stran, brez ostalih bi bila poraba se manjsa.


Sicer nima pomena ce imas 1GB RAM ampak zgleda da je FF boljsi na tem podrocju. Ce hoces res minimalno porabo rama, potem morda Opera 3.xx ali Konqueror ipd... Ali pa Links (ne Lynx!) preko terminala. :D .

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Probi testirat kolk Opera porab na kisti, kjer je 64MB rama... ;)

Matev ::

pol giga rama stane toliko kot ena povprečna družinska večerja večerja zunaj

darkolord ::

Jaz hočem povedat, da Opera bolj pametno dela z ramom... Če ga imaš dovolj, ni razloga za šparanje, če ti ga pa zmanjkuje, ga pa tudi porabi manj

kriko1 ::

Tudi jaz sem opazil da ff žre malo manj ram-a kot opera, samo v operi imam brskalnik + mail + rss reader...

Samo pri 250MB porabljenega pomnilnika od 1GB to ni nič. Bi bilo treba testirat pri 128MB ali manj.

MrStein ::

Windows lahko bootaš tak, da uporabi le del pomnilnika.
Parameter /MEM= ali nekaj podobnega (google...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::


/MAXMEM=
Limits Windows to ignore (not use) physical memory beyond the amount indicated. The number is interpreted in megabytes. Example: /MAXMEM=32 would limit the system to using the first 32 MB of physical memory even if more were present.

kanzyani ::

fahrenheit :

čudno meni pa opera(9....) ponuca manj kot ff(1.0.7)

7 istih tabov u obeh:
Opera: 40,868 mb
FF : 46,144

in pri operi(+/- 200 kb) so bila nihanja manjša kot pri FF(+/- par mb)

čeprav mi je opera dosti bolj ušeč kot ff. predvsem to da ko jo zaženeš imaš odprte use stvari ki si jih nazadnje gledal. :)

nevone ::

>Komaj sem se iz IE spravil in navadil na FF in glej ga zlomka, spet se folk seli drugam. :)

Ja ja, to so pa lepote, ki jih prinese konkurenca. Sej ni tolk važn, kdo je proizvajalec, glavno je, da je izdelek vedno boljši.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kriko1 ::

čudno meni pa opera(9....) ponuca manj kot ff(1.0.7)

Odvisno od sistema, jaz sem meril v linux-u s KDE namizjem, s tem da sem uporabljal v operi KDE vizualno shemo (--style default).

Bakunin ::

ce imate FFox potem potrebujete FasterFox.

Tools | Options | FasterFox | Turbo

in potem splet "leti". :D

R33D3M33R ::

Ma kdo mogoče informacijo kateri skin na Firefoxu porabi najmanj sredstev?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

fahrenGONE ::

Fasterfox je cool zadeva, ampak jaz sem imel vse na 4x vec kot je tam Turbo, hehe. Saj, lahko povecas pod custom. Tudi odvisno od linije, najbolj se pozna na dialup. Prefetch in memory/disk cache pa so zanimive opcije. Sem prej pozabil omeniti (ko sem testiral), tudi FF ima memory cache, ne samo Opera.

Bakunin ::

ze nastavitve sej v "Turbo" znajo biti prevelike, ker dolocene spletne strani omejujejo stevilo sej iz enega IPja.
Ce bos dal na vec te znajo zablokirati....

fahrenGONE ::

Jaz imam na 32, lol.

Matev ::

sepravi imam sedaj jaz zanič brskalnik (firefox)
ker je že miljonkrat hitrejši fasterfox zunaj

eh.... fantje, ne grem se več

še mal pa bom enostavno IE ali Opero gor dal pa bo mir

fahrenGONE ::

LOL, Fasterfox je samo dodatek za Firefox, ki poenostavi nekatere network nastavitve, ki so ze prisotne v FF. Ce napises about:config se ti bo pdprla stran z nastavitvami. Goglaj malo s 'firefox tweaking' in bos nasel veliko zanimivih nastavitev. Meni je zelo vsec na primer image.animation_mode once, ki naredi da se animacije odvrtijo samo enkrat, potem pa dajo mir. Ce hoces lahko uporabis filter zgoraj in na primer 'network' ti prikaze samo network nastavitve. Tam lahko vklopis pipelining in povecas max requests, kar je v bistvu 80% vseh pohitritev, drugo je samo drobnarija.

Je pa tudi res, da veliko streznikov ignorira max requests, saj ima privzeto 4 na IP in ti ne pomaga vecanje pri klientu.

Matev ::

Fasterfox je samo dodatek za Firefox, ki poenostavi nekatere network nastavitve, ki so ze prisotne v FF.


skratka imam brskalnik z nastavitvami ki so po defoltu totalno zgrešene

ali kaj?

Bakunin ::

nope.

Privzete nastavitve v FiFox vedno delujejo.

veteran ::

Privzete nastavitve v FiFox vedno delujejo.

Ja, tisti speed tweaki imajo lahko stranske učinke. Ko sem precej povečal max-connections*, se je npr 24ur.com odpirala zelo zelo počasi, včasih se slike sploh niso naložile. Na večini strani je šlo res hitreje, kakšna se pa sploh ni prikazala... :\

nglayout.initialpaint.delay=0 je tudi problematičen, v tabeli z združenimi celicami je včasih izginil rob tabele. Ko sem poskrolal stran gor/dol, se je pa pojavil. Ob default nastavitvah seveda tega problema ni bilo...

fahrenGONE ::

Firefox morda ni tako nizko kot nekateri govorijo... BBC ima 9.7% obiska preko Firefox: http://www.currybet.net/articles/user_agents/4.php
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome praznuje 10 let

Oddelek: Novice / Brskalniki
397558 (5183) gendale2018
»

Firefox gor, Vista dol (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
20221466 (13791) MrStein
»

Po rahlem predahu se boj med Google in Microsoft nadaljuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
749293 (6831) BigWhale
»

Firefox z napako (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10614334 (10531) veteran
»

Microsoft opozarja na Internet Explorer 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
617957 (6079) njok

Več podobnih tem