» »

parjenje wi-fi AP-ja in routerja

parjenje wi-fi AP-ja in routerja

zlobcek ::

Hello!

Mam velike probleme, ki mi grejo že orenk na jetra.

Trenutna situacija:
Mam wi-fi router, ki deli net 4 racunalnikom. tremi preko wi-fi in enemu preko kabla (server).

Kua bi rt:
Ker zadeva vleče le po kletnih prostorih, sem se odločil dat dva štuka višje AP in ga preko kabla povezat na router. UTP je u steni in vse pripravljeno za take podvige. Uporablu bi ga pa za deljenje neta še u zgornjih prostorih brezžično (razni notebooki in podobna manjša šara)

Problem:
AP je linksysov WAP54G, router pa MSI RG54GS. Ko skonfiguriram AP na svoj ip (192.168.1.x), mu določim subnet pa gateway ip adresso, se mi kište, ki so priklopljene na AP nočjo povezat na net. Niti ne vidjo mreže, ki jo vodi router. AP pa komot nastavlam preko serverja, ki je z kablom povezan na router. Tud pingat se ga da. Vendar pa ne morem pingat nobene kište, ki je povezana na AP (pingat iz serverja, ki je povezan na router) in obratno. Ne dela niti repetitor mode, sam u navodilih itak piše, da ta opcija dela samo z liksysovimi zadevami.

Uglavnem mreže od AP in routerja se ne vidta med sabo. Čeprov je na uč vse uredu. Aja pa wi-fi nastavitve niso enake (chanel pa vse je drugač).

Sploh nevem kua bi se probu, k mi ni jasn zakaj ne dela.
  • spremenil: zlobcek ()

~Panter~ ::

Hm, a kabl maš prov zvezan? (mislm da more bit crossover)
Pa ne vem zakaj bi APju določov gateway, to morš določt samo računalnikom k bojo prek njega povezani na net, vsaj tko je blo pr men. Jest bi najprej prečekirov kabl... 0:)
Kablčki
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

zlobcek ::

ej stari nism niti pomislu na crossover.

Probam danes.

Ima pa AP not za nastavt gateway ja. Sej na računalnikih menda nastaviš isto od routerja, tko da nism šure zakaj je res tist tm.

Nč, hvala za idejo:)) , povem če je blo to to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549475 (306) d4vid
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813997 (12586) styled
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235922 (4428) nx6325
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224332 (3847) Hayabusa
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912597 (12129) iro

Več podobnih tem