» »

BIMBOTI

BIMBOTI

VASkO ::

Jaz se pa delno strinjam z XTXom. Mislim, da pac eni odgovarjajo ne zato, da bi kaj pomagali, ampak, da bi si pac pridobili te zvezdice in napisali cim vec postov. Dostikrat se kaki BIMBOTI zacnej v kakem topicu kregati med sabo, postati brezveznarije in ostalo navlako, ki nima nic zveze z zastavljenim vprasanjem.
Pomaga jih vecina tudi ne, ki na vprasanje npr:"Naj vzamem monitor Hyundai b790S ali Hansol 710P? Kateri je boljsi?", odgovarjajo s cisto tretjimi odgovori, kot npr:"Vzemi Iiyamo!!!", ko pa clovek cisto jasno zastavi vprasanje pa mu odgovarja taksen bimbo, ki hoce delat reklamo ali kaj jaz vem kaj. Najhujse pa je, da se se potem v istem topicu dva ali pa vec ljudi zacne menit o nekem drugem problemu. To se ne dela!
Pa ne rect, da se spravlam na vas ali pa da sem prepameten, saj sam tudi odgovarjam, ampak samo tam, kjer mislim, da bom lahko kako pomagal.
Resitev: ce bi ukinili spreminjanje statusa slo-techerjev in dodajanje zvezdic, po moje ne bi BIMBOTI vec kvasili v vsakem novem topicu in ga tako naredili neuporabnega za tistega, ki pomoc potrebuje, ker se jim zvezdice pac ne bi štepale gor pa bi jim postalo nezanimivo. Ja, dosti jih odgovarja samo zaradi zvezdic pa nobene koristi od njih.
Kdo se bo zdaj spravil na mene? In tako se bo ta topic koncal v kreganju tako kot vsak drugi... razumete?

PS:
Ce ne ves o cem tece beseda pac ne odgovori z bebastim postom. Otezujes situacijo!!!;((

Loki ::

Ce oba monitorja smrdita, se ju res ne splaca kupit, v tem primeru predlagas kaj drugega, bolj ustreznega.

Cr00k ::

hja...jebat ga....eni smo pac pod srecno zvezdo rojeni :)))

Cr00k ::

glede monitorjev..je pa tko...isto k bi te frend prsau kaj si nej nabav...faicaka al katrco....pa bi mu zihr reku...nej se mal prspara da si nabav...vsaj..kksnga golfa...al pa kej podobnga :))...ce ze ne zarad druzga...zarad varnosti :)) (jst pa je se en post vec :P ) lol

ChiefThunder ::

Vasko, sej maš prov, sam včasih je že vprašanje neumno, tako, da lahko daješ neumne odgovore. Drgač pa- tud tele zvezdice niso vse in če povsod ne odgovarjaš res nevemkva strokovno še ne pomen, da se ti gre sam zanje. Sam če pogledaš odgovore enga k ma 3 zvezde vidš, zakva jih ma- četudi je včasih mal zajebancije. Skratka; zvezde ali ne zvezde, nima veze. 8-)

alien-w ::

hmm VASKo, a se nisi lih ti neki vazn s svojim rekordom v navijanju CPUja? Ok, vzemimo, da si ga res na toliko navil. A bi brez slo-tech foruma in brez vseh nas tut to uspel narest? Oziroma a bi sploh vedu, kaj kupt, pa kako OC jat? A bi sploh vedu, kaj je OC?!?!? Answer that pls. Me zanima.

andrej ::

Zvezde niso pomembne - vsaj meni, res pa je, da se veckrat samo naklada. Glede zadeve z monitorji pa so ze pred mano dobro povedali - vcasih je dobro da se tudi kaj doda - mogoce tip ni vedo da iiyama sploh obstaja - s tem ko mu poves mu razsiris obzorje. mogoce bo iiyama celo najbolsi izbor
osebno pa sovrazim poste v stilu x sux, y rulz, etc, ker to nikamor ne vodi. sistem zvedic pa bi lahko drugace uredili. Recimo nekdo bi postavo vprasanje, potem pa bi odgovarjali. ko dobis odgovor da tocke tistemu, ki ti je najbolje odgovoril. ce jih je blo vec, ki so dali dobre odgovore se tocke (recimo, da jih mas 10) razdelijo, itd. S tem bi zabluzeni posti ne bili upostevami med zvezdice...

Cr00k ::

men tut se ne gre za zvezde...sam folk take prjavla da jim mors morit... moralo spodbijat...

Pretorijanec ::

Ej tko ti puvem folk na slo-techu je cist ql! Jz naprimr pred enim mescem nism meu blagega pojma! Zdej sam sam se nat tem, da nimam pojma! Usi so mi ful pumagal, tut ce sm prasu se tko glupo! Sej po 1 tednu ze ves, ce mal gledas po forumu, kermu je za zaupat pa kermu ne! Sej tistga, k mu gre sam za zvezdice bos po dvej objaulenih topicih tkoj purajtu, k bu daju imbecilne odgovore.

VASkO ::

alien-w, bi seveda vedel, si kdaj slucajno zasledil, da sem kaj spraseval kaj naj kupim? sem ze 11 let v racunalnistvu. luknje v kisto sem delal ze eno leto pred teboj in ze pred stirimi leti sem navijal svojega Cyrixa 150+. Tolko, da ves, da vem. mislim pa, da si ti tisti, ki brez te strani ne bi mogel dosti narest, ker si zelo veliko spraseval. popravi me, ce se motim. saj ni narobe ce sprasujes pa ce je vprasanje se tako glupo (glupo je samo za nas, tiste, ki se vsaj spoznamo na hardware). narobe je, ce se delas pametnega, delas reklamo izdelkom, vsiljujes nakup (neglede na financne/druge pogoje)...



aja, navijati sem se naucil s pomocjo zdrave pameti. malo pogledas knjigice od plosce pa ves kako se stvari streze (vsaj pri intelu), stvar z L1 mosticki sem zvedel na tomshardware, torej slo-tech nima zaslug na mojem uspehu!!!

Najveckrat se postanje sprevrze v medsebojno obleganje, vojne, eni zacnejo pametovati, drugi vsiljevati, na koncu pa ne ves niti malo vec kot prej, ker so tebe pozabli, ki rabis pomoc. To vse nikam ne vodi. Odgovori naj bodo jasni, premisljeni in navezani na temo. To je vse kaj hocem in tako bomo se hitreje in kvalitetneje pomagali pomoci potrebnim ludekom.

Pepo ::

Ja, Vasko, ti dam kar prav. Veliko tem, ki so jasno nastavljene in terjajo jasen odgovor, se sfiži bodisi v prepir ali pa brzvezno spreminjanje teme, ko je konec cisto nekaj drugega kot zacetek (huja, tole zadnje je skoraj postalo pravilo!). dejsvto je, da je forum tako sirok, da se da odpret vse zanimive teme in ga ni treba srati z nekaksnimi problemi v topicih, kjer sprasevalec zeli res strokovne nasvete, ne pa nekaksno jamranje in stokanje. Zato pa mamo lozo, pa se kup drugih stvari

Je pa forum vcasih prav duhovit in clovek kar uziva, ko vidi, kaj kaksen mozakar spravi iz sebe... cisto nov point of view! Tedaj mu je za oprostit, tudi ce malo zavije s teme. Pa jezik: vcasih ma kaksen pob res genialne. No ja, mal pogresam Jetija, ki je bil tod mojster, Thomas se je malo umaknil, so pa drugi, ki znajo biti vrazje dobri. Teskan, Yohan del Sud (in del Norte), portoroski Miran in se kaksen Andrej, Roberto, kar okej je. Zelenci kot je bluehacker, ki ti zna nasvinjati zadnjih 24 ur s polovico svojih cenc (no kaksna je tudi dobra), pa se bo ze pomiril. Moj nasvet: preden napises odgovor, prestej do deset, premisli o svojem stilu in o tem, ali je tema resna ali se da tudi kaj postrikat, pa bo.

JeDo ::

Jest bi pa uprašu a je važn kako daš procesor na plato, kako je obrnen, ker pr men sem mogu ene par nogic pokrivit da gre noter :) pa se ful overkloka mi dela pentium1 133 na 460 mhz ? a je to vredu, aja plata je ena 486 isa pci ? (ma ene bele reže k negrejo tud nasilo vse kartice noter).

hehe, ne se sekirat, učas tud kdo kej pametnega pove, učas pa pač ne more!
lp JeDo

----------------------------------------------------------------------------
<br>

texhex ::

vasko ... zej pa povej ka bos odgovoril enmu ko te prasa na kolk lahk navije celerona xxx ne pove ti pa kako plato ma pa nic o ramih pa to ... sej ne mors vedet ... ena vprasanja so taka da ne mors vredu odgovorit



smisu foruma pa je da si med seboj folk pomaga tko da mas cist prav. sam mal heca pa more bit. ;))) leto 1989 je blo kr ql 286 ;))) racunalnik + legokocke so ble takrat moje adikcije ;))))



ce pa ne mores pomagat enmu ko neki prasa pa res nima smisla da bleknes neki kar nima nobene zveze s tem kar je prasu... ostanmo pr temi ... tocke pa itak sux ;) kdo si je to sploh zmislu ? ;)
To Infinity... ...And Beyond!

XtX ::

x

noogy2noogy ::

Nimam navade pisati poste tam, kjer to nima smisla, oziroma kadar ne morem pomagat.... ampak ta debata je pa že v 3. kletni etaži...;((;((;((

Mislim, da večina ljudi dobi odgovore s katerimi si lahko pomaga ali pa vsaj dobi idejo, kako bi se stvari lahko lotil... Vsak nekaj ve, veliko ljudi pa ve več, vsega pa ne ve NIHČE.
Zato kot prvo predlagam malo strpnosti, pa vsak naj bere tisto kar ga zanima. 'Smetilcev' ne more nihče popolnoma odstraniti, si bodo pač drugje nabirali točke.
Zame osebno zvezdice niso kriterij po katerem bi zaupal nasvetu, ampak vedno pretehtam več odgovorov in se potem SAM odločim, kako bom problem rešil. In na podoben način poskušam tudi sam pomagati, ne vsiljivo ampak v razmislek. Tudi ne odgovarjam tam, kjer so drugi že povedali (skoraj) vse, kar bi povedal sam.

To je moje stališče, ki se ga držim in predlagam tudi drugim v razmislek. Vsak ima po svoje prav. Nekdo mogoče ni dobil točno željenega odgovora, toda to ne pomeni, da mu niso svetovali po svojih močeh in svoji vesti, kar mislim, da je osnovno vodilo foruma. Vsak, tudi 'najpametnejši' pa vsaj sebi lahko prizna, da se je na SLO-TECHu naučil vsaj eno novo stvar.

Pa malo več dobre volje vsem skupaj v 2001! ;)
lp noogy

Cr00k ::

jst pa pravim...ce unmu indijancu ni slo-tech nc pomagu...pa misl da je tle bedn...itd...zakaj je pol sploh se obiskuje to stran...men je cist usen...kaj napise u pomoc enmu..k bi rad vedu kje se da dobit najnovejse voznike za geforca...?!?...pac ga mal zafrkavas pa poves...k to je blo ze 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000 napisan..kje se dobi detonatorje...je tko al ni?...tisti k pa se zarad tega..k nekateri mal nabijajo...sekerajo...pa nevem kaj se iscejo tle... pa brez zamere

bluehacker ::

Jaz se tudi strinjam z zgornjo zadevo. Le tako naprej:D0:)
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

alien-w ::

ja vasko, prov mas, jest sem na slo-tech prisel nekoc cisto po nesreči (ali sreči morda?) in takrat pojma nisem imel o racunalnikih in hardwaru. Do prvega obiska slo-techa moja kista ni bila nikoli in nikdar odprta. Sem na zacetku res spraseval veliko in neumno, toda dobil sem veliko odgovorov. Te sem nato pregledal in skušal ugotoviti, kateri so najbolj pravilni (oziroma kateri se največkrat pojavlja), ter nato zadevo izvedel. VEDNO! sem prišel do željenega rezultata in sedaj toliko časa kasneje želim jaz pomagati ljudem, ki so taki, kot sem bil jaz včasih.

Zdi se mi, da mi to kar uspeva, če izvzamemo kakšen morda res nepremišljen odgovor, za katerega nisem bil čisto prepičan. Toda takrat sem napisal, da nisem čisto prepričan in da ni sigurno pravi, tako da je lahko tisti, ki sem mu odgovor dal še poslušal nasvete drugih.

Tudi meni ne gre za zvezdice. Če bi mi šlo, bi se udejstvoval v forumu LOŽA ali kaj podobnega in odgovarjal ali odpiral topice kot so : barva las, naj muska... količina svinjarije za nohti itd. Toda LOŽE se vzdržim, ker se mi zdi, da nima prav velike zveze s samim namenom slo-techa. Zvezdice pač nabereš skozi odgovarjanje, v dobrem duhu, ljudem, ki pomoč potrebujejo ali pa odpiras topice, za katere imas sam neko vprašanje.

Res je, da so vcasih odgovori smešni, in meni so vsec. Se vsaj malo nasmejim, saj je tako ali tako premalo smeha v zivljenju. Zato : smejmo se!:8)

Kar se pa tiče moderatorjev. Jest vem kako je to, toda hvala bogu mi zadeve ni treba preskušat na lastni kozi. Med lanom pri primozu je moral SERGIO vsaj 20X prekinit napeto igranje iger oziroma sestavljanja njegovega vodnega hlajenja, da je lahko sel preveriti, ce slo-tech se stoji. Nato je moral zaradi tezav na strezniku se v Ljubljano iz grosuplja, da sta s primozem postimala. Tudi moderatorji imajo radi nekaj časa še zase.

(sorry za šumnike!)

Matek ::

Ma jest se strinjam, in mislm da bi moral uvest tko, da bi un k je zastavu question potem zbrat, kter odgovor je pomagu pa bui umn pol dobu zvezdice, ker kak učasih newbie napiše kaj smart, en z 3 zvezdami pa eno ful bedarijo:D

luni ::

XtX ce bi ti znal enkrat normalno povedat tisto, kar mislis, bi dobil od mene cloveski odgovor. Od tebe pa do zdaj nisem videl nic drugega, kot pljuvanje po cisto vsem. Priznam: delam(o) napake ampak pazi... nihce tu ne trdi da je nezmotljiv in vcasih se mi zdi, da ljudje kar prevec pricakujete. Recimo ti, ki pricakujes popolno nezmotljivost v vsem.

Glede foruma pa ti je vecina itak ze vse povedala. Nad tistimi, ki svinjajo okoli in pisejo zaradi zvezdic jaz nimam vpliva. Seveda bi jim lahko dal status GnojTM in prepovedal pisanje ampak bi se potem takoj pojavilo 20 drugih (med katerimi bi verjetno bil tudi ti), ki bi trdili da so to tiranske metode in niso spodobne za odprt forum. Se vedno pa mislim, da je velika vecina tukaj dobila odgovor, ce je le pametno postavila vprasanje. Ce pa te nekdo 1123089123434-tic vprasa, na koliko lahko navije celerona 600 potem pa se zna zgodit, da mu nihce noce odgovorit, ker je doticni osebek ze sam toliko len, da se mu ne da pogledat naokoli. Za dostop do Slo-Techa nihce ne placuje nic, torej se osebki morate zavedati, da gre tukaj predvsem in le za dobro voljo sodelujocih. Ce si torej tako ignoranten in noces pogledati ce je mogoce ta tema bila obdelana ze prej potem se lahko nadejas zajebavanja v glavo ali pa enostavno ignoriranja.

Najbolj pa me razjezis ravno ti. Vidi se, da stvar obvladas, ampak za razliko od drugih te se nisem videl, da bi komu pomagal. Zakaj? Ker je tvojo pomoc mogoce dobiti le za denar? Ker nisi tako dobrosrcen? Slo-Tech popolnoma in le sloni na ljudeh, ki so pripravljeni pomagatu kolegom v tezavah. Vse skupaj je ze zdavnaj preseglo sposobnosti enega cloveka, ali mogoce 5ih. Potrebno je sodelovanje vseh skupaj, da se ohranja kvaliteta. Zato te vabim, da das svoj ranjeni ponos na stran in se raje aktivno vkljucis v pomoc drugim. Jaz to delam kolikor morem in tudi drugi... Tako bos res dokazal svoje znanje, pa se dobro se bos pocutil, ker si komu pomagal. Oziroma vsaj tako mislim...

Pa BTW, teme nisem zaklenil jaz, ampak miran...
Artificial Intelligentia

VASkO ::

tudi jaz sem ze dostikrat skusal pomagati, vcasih ze takoj po objavi nove teme sem bil prvi, ki je odgovoril nakar me stalno eden napade, kaksne oslarije klatim, da to sploh ne more biti resitev in podobno. Tisti, ki rabi pomoc, mu seveda verjame, ker ima vec zvezdic kot jaz in potem se stvar z njegovo pomocjo se bolj zaserje. Cez kaksen teden se iz obupa odloci, da sproba se mojo metodo in glej ga, problem resen. S tega sledi, da ce me ne bi nonstop eni napadali s svojimi telebansko prepricljivimi posti, bi se problem resil hitreje.

Verjamem, da vsi ne morejo imeti vsega prav. Priznajte vsaj, da se pomoc na ta nacin upocasni.

Cr00k ::

sploh ne vem kaj se je tle za kregat...vasko pa se en k je x-e jedu..pa mislta..da so zvezde nepotrebne...jst pravm da so cist ql... sej obisk te strani ni obvezn tko k os. sola...je pa priporocljiv....

miranpozar ::

OK, še moderator bo spregovoril.
Kot prvo, ta debata ne spada v to rubriko foruma. Imate Ložo ali Slo-tech del foruma za off-topic kramljanje.

Vse preveč je kreganja! XtX, kaj se toliko jeziš? Preštej poste, katere smo uspešno rešili in tiste, ki nismo in boš videl, da je pozitivnih dosti več kot neuspelih.
Pravtako, če bi boljše pogledal, kdo je zaklenil thread, bi videl, da sem bil to jaz! In ne obtožuj nedolžnih!
Kot moderator lahko zaklepam, brišem in spreminjam vse, a to zelo zelo poredkoma počnem, ker je to demokratičen forum, odprt za vsak pameten in vljuden post. Ko se zadeva izrodi pa je čas, da se jo prekine. Pravtako lahko brišem vsak post tistih indijancev, ki se jim gre samo za nabijanje zvezdic... a če so oni otročji, da se lahko samo z zvezdicami bahajo, jaz nisem toliko, da bi si nakopal njih jezo ali užaljenost češ, da je ta forum cenzuriran. Cenzura ne, le malo vljudnosti in dobre volje rabimo!

Za vse, ki kritizirate slo-tech, vedite, da je vsa zadeva relativno zelo mlada in zato marsikje še v porodnih krčih, zato ni pričakovati čudežev! Z dobro voljo, veseljem in znanjem smo nekaj ustvarili in počasi se gradi dalje, komur ni do tega naj raje ne teži in uničuje stvari, predno so sploh do konca zgrajene!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

VASkO ::

miranpozar, si to mislil mene? mislim, da bi vsakdo lahko sprejel kritiko, ce pa bi vsaj prebral moj post pa bi videl, da strani same nisem kritiziral, ampak tiste bimbote, ki se delajo pametne. pomoje je stran vsaj tako dobra, kot so druge hardwarske strani po svetu, glede na to, da pa je v materinem jeziku pa je dosti boljsa. nisem se spravljal na moderatorje, zato ne vem, zakaj se vsi pocutite tako ranjene in sinfate mene (mogoce) pa XtXa z licemerci in nehvaleznezi. Mislim, samo, da stvari v forumu so kriticne za nekatere, ki iscejo pomoc, ker pac zaradi vecih razlogov (zgoraj omenjenih) ni pac ucinkovita.

Cr00k ::

mah...useless..

XtX ::

x

ChiefThunder ::

Tole bo še grdo...

MRB0rYS ::

No sedaj so začeli pa pljuvat po ljudeh ne ga srat veliko koristnih nasvetov je tu gor pa tut koristnih odgovorov saj ni treba vseh brat. Kar se pa zvezdic tiče pa, če ima folk čas in denar si jih pa kar naj nabija pošteno a ne.
b0rys

Cr00k ::

a jst spadam mednje?...lol...zakaj pa...ce smem prasat... jst ne vem...sam ponavad sam zaklad iscem...sam ga se nism najdu...:)...
luni...ne me se bannat :)

miranpozar ::

Cr00k: tvoji posti v te resne debate vedno prinesejo nekaj sproščenega humorja, kar je zelo c00l! Zvezdice gor ali dol. Glej samo, da ne postaneš zatežen.
Ban? I here give you my protection, hope it helps.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

CEZAR ::

Tukaj so eni res bimboti.Poglejte,pred casom sem vprasal kako priti prek gesla v biosu in eden bimbo (cr00k)mi odgovarja naj prevrtam luknjo v procesorju.Pa,še se matra in mi v milimetrih daje mere?Ali misli da sem tko neumen?Slo-tech mi je všec.Dost stvari sem tukaj naucil in se naprej bom redni obiskovalec.Moderatorji bi mogli imeti moznost brisanja neumnih postov i to v praksi izvajati.Mislim da so zvezdice razlog da se nekateri oglasajo in mislim da ih treba ukinuti ali izmisliti kak drugi nacin tockovanja.Tukaj samo par ljudi obvlada stvar ostali so "plonkeri".L.P

Yohan del Sud ::

A ste se že nehal kregat? Nič. Pol grem pa na en per.

Pravzaprav, sem se odločil, da alkohola ne propagiram več. Je li preveč mladine tu gori.

Grem na en uni.

ABX ::

Luni:če vam znese dodajte kak search engine, na takšen način se bomo rešli že obdelane teme. Pač nekdo uleti tu pa tam na forum pa išče rešitev, jo ne najde pa postavi nov topic.
Kaj je bolše X ali Y , kaj pa mislite da tu so ljudlje ki vejo vse?? Pač se spoznamo na bol kvalitetno robo, katera nas tudi zanima in o kateri vemo marsikaj povedat. Za xy monitorje pa se nobenemu ne sanja ker pač (vsaj meni) niso zanimivi. Poleg tega zakaj zapravit 70k za en povprečen monitor ko pa za 90k dobiš top class kateri ti bo trajal 4-5 let? Dolgoročno je popolnoma nesmiselno, če pa ti teh nasvetov ne razumeš, jebiga problem je s tabo.
Poleg tega dobri ironični komentarji so dobrodošli, smeh je pol zdravja.

jetam ::

Ja search bi res veliko pomagal. Tkole jest že vem kje je kej ampak en k pa prvič pride sem je pa mal zgubljen in pol vpraša...pa sej če je vprašanje že zlajnano pa kaj. Aje res tolk težko odgovorit človeku al pa ga napotit na pravo stran. Ni a ne drugač ne bi vsi skos visel tukaj pa pametoval. Jest mislm da za en neumen odgovor porabiš glih tolk časa kot za en pameten odgovor... včasih še dalj ko moraš cel možganski trust napet da izpljune tisth pet butastih besed a ne Crook


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

***** (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
694623 (3768) Tomi
»

Forum poln debilov in smeti (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
645158 (4036) OZZY

Zvezdice

Oddelek: Loža
352010 (1658) orkan
»

Nazivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
513963 (3433) bluehacker
»

Kaznovanje

Oddelek: Slo-Tech
281844 (1463) poweroff

Več podobnih tem