» »

SETIhome, HE HE...! :(

SETIhome, HE HE...! :(

branko_bm ::

Opa, nasel se je nekdo ki je zracunal kaksnih 5 seti paketkov na moje ime... Lepa mu hvala... Samo povprecje mi je pokvaril >:D, ja to je edina slaba lastnost tega programcka... sploh ne rabis met nobene kode, samo mail napises in ze racunas na nekogarsnje ime... A lahko kako ugotovim kateri heroj je to storil zame? Ce ni mogoce ugotovit, se naj kar sam javi...!

||_^_|| ::

ju laki bič:))

msmiha ::

Pa kaj potem če ti je poprečje pokvaru. Če ga je kaj v hlačah se bo tak sam javo. Če se ne javi sem nekaj če, da ga boš kastrirav
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

andro ::

Kolko maš povprečje?
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Mate ::

Dej nej se men kdo kasnga freaka pove k bi skoz setija laufu...

Loki ::

Dej nej se men kdo kasnga freaka pove k bi skoz setija laufu...


Recimo jest ga (vsaj kadar ne uporabljam racunalnika, takrat mu dam prioriteto na low alpa ga cist izklopim), drgac pa 24/7.
I left my wallet in El Segundo

Loki ::

Dej nej se men kdo kasnga freaka pove k bi skoz setija laufu...


Recimo jest ga (vsaj kadar ne uporabljam racunalnika, takrat mu dam prioriteto na low alpa ga cist izklopim), drgac pa 24/7.Andro mr cadd ma povprecje 6.5 hrs.
I left my wallet in El Segundo

branko_bm ::

JO!
komaj sem spravo povprecje na 4:25...
najprej mi je delalo po 5h (nekje 800Mhz) sploh pa prvic
pol pa sem racunal setije na 900 in potem koncno na 600@950, kjer pa mi jih je delalo tocno 4h, zdaj se mi pa vec ne da!! sploh pa sem zgubil voljo!

Loki ::

Kapa je sploh lazjega kokr pustit racunalnik prizgan cez dan (in noc:)))?

Pejd sem, si downloadaj SETIDriverja, ga konfiguriraj, potegni z neta ene par WU-jev pa pust prizgan racunalnik. Na vsake nekej cajta ga poglej (setifriverja seveda) pa po potrebi (ce se cache spusti pod 50%) pritisni Transmit knof, ko si na netu.
To je to.
I left my wallet in El Segundo

branko_bm ::

a je kaksna razlika ce racunas seti v win 98 ali v win ME ?

branko_bm ::

COrb je malo glasen a ima kdo zdravilo?
(razen to da postavim rac. ven iz moje sobe, na zunanjo okensko polico recimo, kjer mu bo prijetno hladno)

Loki ::

Mogoce so WIn ME malo hitrejsi (res malo), opaznih razlik ni, ker je ista osnova.
I left my wallet in El Segundo

ABX ::

Mogoce so WIn ME malo počasnejši (res malo), opaznih razlik ni, ker je ista osnova :D
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Loki ::

ABX a mas ti mal probleme??

Windows ME so po vseh postih na alt.sci.seti za odtenek HITREJSI kot Winsi 98.
I left my wallet in El Segundo

branko_bm ::

kaj bi pa naj bilo hitreje 1x 128MB 133Mhz

ali pa 2x 128 MB 100Mhz?
(za resevanje setija)

TESKAn ::

hitrej gre, ce mas hitrejs procesor.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

JLP ::

mr_cadd res je da je hitrej če maš hitrej procesor. Sam u tvojmu primeru je pa bol PC133 RAM. Ker je klient kr dost odvisn od hitrosti memorije.
Live long and prosper!

branko_bm ::

OK! se mi je zdelo da 133... :)

Loki ::

Specifikacija RAMA (PC100, PC 133) nima z SETI-jem nobene veze, ker bo RAM delal pri hitrosti, ki mu jo narekuje FSB.



Za SETIja je pri ramu vazen bandwidth, hitrost (odnosno hitrost FSB, razen na enih VIA platah - baje) in latenca (CAS 2 je malo bolje), ter tudi kolicina, ker ni fajn, da ti SETI tece z pagefila.



JLP ce te zanima, je prisla ven nova verzija programa SETIQueue, zaenkrat se beta, ampak nima hroscev, sam malo coden je videt, ker ma za frontend karto vesolja.
I left my wallet in El Segundo

JLP ::

Thanks za info Roberto.
Upam da se dobr obnese če jo laufaš kot service.
Live long and prosper!

pramarko ::

Jz nisem setijevc, sam ni mi jasno za kaj so pomembna ta vasa povprecja in hitrost. Kolikor vem je to itak za zapolnit tisti idle time... Da se procesor ne prehladi:|

branko_bm ::

povem vam samo se nekaj, v win98 lahko Durona600 navijem na 1GHz in pridem lepo v winse, z winME pa se zacnejo tezave pri 970Mhz (960), vse skupaj je bilo obakrat hlajeno z corbom in dodatnim zracnim hlajenjem. ..

pa tudi setije je hitreje racunalo v win98 600@950 (4 ure), zdaj nevem ali so daljsi ali kaj, racuna jih 1h dlje...

McHregec ::

A lahko Seti uporablja dva procesorja al samo enega???:\

JLP ::

Seti lohka uporabla več procesorjov.
Zaženeš dvakrat pa usakmu naštimaš drug proc.
Mal poglej switche za tekst verzijo (setiathome.exe -?)
Live long and prosper!

Loki ::

Hregec lahko uporablja sem en procesor, ampak ti noben ne brani, da lavfas dva klienta naenkrat (vsak more bit v svojem direktoriju).

Mr_cadd ti zdej verjetn uporabljas SETI klient 3.03, ki opravi okoli 40% vec racunanja in so zato tudi casi normalno daljsi (40-50% normalno, lahko tudi vec, odvisno od paketka).

Ce bo kdo dobil en SETI klient 3.03 GTI, nej ga TAKOJ ZBRISE, ker je to shackan klient, ki konca z paketkom v 4 sekundah (racuna pri tem seveda nic).
Sistem z dvema celeronoma lahko tako lahko opravi v enem dnevu en milijon paketkov (ampak te potem tudi zbrisejo z statistik, pa tudi nic ne pripomores k celotnemu projektu, da o DoS attacku na njihove serverje ne govorimo, ipd.).

Se enkrat vsak nej ta klient takoj zbrise, ker cheaterjev v Slo-tech SETI teamu NOCEMO!!!!!!!!!!!. Pa tut v drugih ne.
I left my wallet in El Segundo

miguell ::

hm, jst tud opazam, da mi povprecje nekam raste. sej ne, da me zanima, kaksno povprecje mam, sam ce je lahka 100 paketov delo po 4,5 ure, res ne vem zakaj mi naenkrat za paket rabi 6 ur. a mislite da je fora v seti ver. 303? ker drgac se mi je gor poturo en proces, k mi PC bremeni, sam ni tega nikjer videt!

branko_bm ::

in kaj zdaj? a je boljse racunat s sterejso verzijio?

MadMax ::

uff, mr_cadd, ocitno si ga ze dobil...
Ja, sm probu z 3.03 delat, pa je pr meni ene 20% pocasneje delal.

branko_bm ::

Mad-Max, sem ja! ;)

Loki ::

Miguell, mr_cadd in madmax ce bo kdo se zmerej racunal paketke z SETI klientom 3.0 (ni vazn, a graficni al tekstovni), bo metal procesorski cas stran, ker mu SETI server ne bo sprejel rezultata, ampak ga bo zbrisal.



Get yourself a 3.03.Miguell cist noramlno je, da vidis 20% increase v obdelovalnem casu, ker 3,03 opravi okoli 40% vec izracunov kot 3.0.
I left my wallet in El Segundo

miguell ::

hm. roberto, tvoj odgovor me pomirja :P. jst sm se pa ze bal, da se mi je kak virus gor poturo, pa da mi obremenjuje procesor.

MadMax ::

Roberto: vemo, da bo potrebno zamenjat>:D (vseeno hvala), sem pravkar 5WU upladal.
Ampak zadeva zaenkrat se dela. Ta skupna statistika malo zaostaja, ce pa koga zanima osebni result, naj gre sem. Je bolj zanesljiv (beri: hitrejsi).

JLP ::

Tole je pa še bl zanesljiv / ažurno:
SetiTeam
Live long and prosper!

branko_bm ::

za 1x se ni bil stran vrzen procesorski cas... tudi z verzujo 3.00 se seti sprejme rezultate... tak da se le lepo racunajte po starem
vec jih (paketekov) boste zracunali, v krajsem casu

Makaron_hater ::

Pa vi ste vsi eni Lojzeti™.
Jest se usedem za mizo, uzamem žepno računalo in povprečno računam en paketek po 15 min. Pol pa vse lepo napišeš v Besedi™. Z računalnikom v smeti™, in s kalkulatorjem™ na plano.
0:)

Loki ::

Kmet!
I left my wallet in El Segundo

branko_bm ::

na N+1

branko_bm ::

a se racuna kdo z verzijo 3.0

se dela?

Loki ::

Z 01. 02 2001 je bila podpora za 3.0 kliente ustavljena za vse platforme.Dela cist normaln (procesira), ampak z njo ne mores ne downloadat paketkov ne uploadat rezultatov. V bistvu meces svoj procesorski cas prec.
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SETI

Oddelek: Pomoč in nasveti
201439 (1245) Loki
»

Zakaj mi seti ne dela?

Oddelek: Programska oprema
141146 (1017) JLP
»

seti@home

Oddelek: Slo-Tech
362090 (1803) Igor
»

SETI@home

Oddelek: Loža
131854 (1719) Phil
»

SETI (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
876707 (4732) Loki

Več podobnih tem