» »

AGP ni mrtev :P

AGP ni mrtev :P

«
1
2

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

a13misko ::

Mtosev saj agp ne bo mrtev tudi čez 2leti. Nove grafične še vedno ne potrebujejo vso prepustnost ki jo ima PCIe tako da so dobre tudi na agp-ju in zakaj bi proizvajalci sploh nehali delati grafične za agp če pa ima 50% mogoče več še plošče z agp-jem! To je moje mnenje!:D

AndrejS ::

Kdo pa je rekel da je AGP mrtev ?

a13misko ::

Sem po naslovu sklepal saj je napisan tako kot če bi vstal od mrtvih! :8)

mtosev ::

Nekateri ste že tak govorili kot da je konec AGPja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

AndrejS ::

Nekateri so govorili da je konec sveta! Kdo je to govoril?

mtosev ::

Nekdo je govoril kak je AGP zastarel pa kak več nebo novih močnih (HI END) kartic za AGP.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

EvilK|NG ::

Pa eno mam jo not x800xt AGP >:D
Play your Cards Right !

eDDi ::

glede na teste, res ne bo novih high end na agp... ati je itaq izgubil to vojno in ima samo nvidia high end >:D

mtosev ::

Bojo Hi-END grafe. Preberi PDF.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

getfrik ::

eDDi hmm pomoje si ustelu čaki da pridejo novi ATI ji vn ,kajti itaq ATI zmerij poznej da vn svojo boljso grafikuljo ko NVIDIA ,tko da bomo vidli kdo je boljši ,jast dajem prednost ATI ju >:D

tiborrr ::

X800/850 ni vec high end, ampak passe.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TheJack ::

PowerColor X850XT Platinum Edition: The World's Fastest AGP 8x Graphics Card

Mal zamujaš ne?

Drugače pa ja, AGP je mrtev. Pa ne zaradi tehničnih pomanjkljivosti (upam si trditi, da kakšna 7800GTX še na AGP 4x ne bi bila nič počasnejša kot je PCI-E) ampak zaradi tega ker bodo nehali delati (kolikor že niso) ustrezne plošče in grafične.

Kdor danes kupi novo matično ploščo ali kar cel računalnik, menda kupi takega s PCI-Ejem (če ne, je IMHO navaden cepec). In to ne zaradi tehničnih prednosti ampak zato ker je ''future-proof''. Zato, da ne bo potem čez par let prisiljen iskati ustrezne AGP kartice na Bolhi, ker nove ne bo dobil. Oziroma bo v trgovini našel le kako zastarelo low-end AGP kartico, ki bo dvakrat dražja kot enaka na PCI-Eju.
Bonis nocet, qui malis parcit.

a13misko ::

Matične bodo res nehali proizvajati vendar bodo grafične na agp še vedno obstajale ker imajo tudi od tega dobiček! Večina ljudi ima še vedno agp tako da?

TheJack ::

Dej logično pomisli, no. Če ne bo matičnih, bo tudi grafičnih čedalje manj, ker ljudje matične plošče menjavajo, ne?

Z grafičnimi na AGPju se bo zgodilo točno to, kar se je zgodilo z grafičnimi na PCIju, le da še dosti hitreje. Verjetno še prej kot v letu dni bodo popolnoma prešle v low-end, čedalje redkejše bodo in zaradi tega čedalje dražje.

Če kdo misli, da bo čez leto, leto in pol še našel kakšno novo high-end kartico na AGPju, naj ne misli več. Še iz srednjega razreda bo AGP počasi izginil.
Razlog je na dlani. Ljudje ki kupujejo grafične za 100 in več jurjev, jih danes ne zatikajo v AXP mašine. Večina njih je že zdavnaj prešla na PCI-E, ostali bodo v naslednji mesecih. Kdo zaboga naj bi potem čez leto in več še kupoval high-end kartice na AGPju?! Alieni?
Celo tisti ki kupujejo grafične za 30-50 jurjev, bodo prej ko slej prešli na PCI-E (v letu, letu in pol zagotovo). Ker kdor kupi kartico za toliko denarja, ponavadi igra (novejše) igre. In vprašanje je kako bodo najnovejše igre čez leto ali dve delale na AthlonihXP.
Ostane low-end. Torej grafične za ljudi ki ne igrajo iger ali jih igrajo občasno.

Sklep: Tiste mašine ki bodo čez leto ali dve še na AGPju, gotovo ne bodo igričarske. Torej tudi middle in high-end AGP grafičnih takrat ne bo več v proizvodnji.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

RC14 ::

TheJack:
Nekak se strinjam z teboj, vendar tudi ti logično razmisli. Danes ima veliko ljudi dobre mašine (A64 sistem, ki je trenutno najboljši procesor za igre). in jih imajo tudi zelo navite- v navezi z dobro plato na AGP (DFI, MSI NEO2....). Imajo isto 1 GB rama bla bla. in takšen računalnik ni nič kaj slabši kot drug na PCIE. In ni nujno da če imajo ljudje takšno mašino, da bo kr takoj vse prodal in šel na PCIE. Eni ja, drugi ne.
Torej bi lahko brez bojazni dali highend kartice ven na AGP-ju, saj bodo imeli s tem še večji dobiček. Sicer je njim bolje da malo zavlačujejo in s tem ljudje kupujejo njihove plate na PCIE in seveda hkrati grafe, potem pa bodo dali še ven grafe na AGP.
Čez eno oz dve leti, pa bodu tudi naši mlinčki preslabotni za igre, in bomo primorani tudi mi zamenjat komplet kišto (prihaja DDR2 pri amd-ju, novo podnožje, itd). Torej boš isto menjal čez dve leti cel komp, kot nekdo ki ima sedaj dobro mašino na AGP. Čist simpl .:D



Lp

TheJack ::

Eh, jaz bom moral še precej prej menjati mašino kot čez dve leti, če bom hotel še kaj igrati (glej konfiguracijo v podpisu).:D

Tisti ki ima high-end AGP mašino (npr. nf3 in kakšen spodoben A64) ima danes med high-end karticami izbire dovolj. X850XT, kolikor vem je 6800 Ultra tudi na AGPju...itd. Za takšno kartico je verjetno ne dolgo nazaj dal vsaj sto jurjev. Tudi največjemu norcu bo zadostovala vsaj še eno leto. Takrat bo pa verjetno že menjal celo mašino (predstavljam si, da ljudje ki kupujejo high-end kartice, kompjuter menjajo pogosteje od mene....)
Kdor pa kartice za 100 jurjev kupuje vsake tri mesece, bog ga nima rad, je pa danes 100% že na PCI-Eju. In ima vanj zataknjena dva GTXa.

Razumeš kam merim? Tisti ki je na AGPju in hoče imeti high-end grafično kartico, jo lahko kupi. Sicer se to po mojem itak ne splača. Če že daješ toliko denarja, pa odrini še tiste tri-štiri cankarje za PCI-E plato in si kupi future-proof grafično. Ki jo boš čez leto ali dve tudi lažje prodal kot AGP verzijo.

Ampak v prejšnjem postu nisem govoril o tem kako je danes, ampak o tem, kakšne bodo stvari čez leto ali dve. Takrat spodobnih igričarskih AGP grafičnih ne bo več. Že danes jih je čedalje manj in še manj jih bo. Zato kdor se tolaži s tem da ''AGP ni mrtev'' laže sam sebi. To sem tudi hotel povedati, ko sem se oglasil v tem topicu.

Na kratko: Prodaja (še bolj pa nakup!) high-end grafičnih kartic najnovejše generacije (7800GTX, R520) na AGPju je IMHO neumnost. Če je človek pripravljen dati 150-in-več jurjev za grafično, menda ne bo kupoval dead-end tehnologije, ne?
Bolj pametno bi bilo na AGPju izdati kartice srednjega razreda (X1600, morebitni 7600GT...itd). In še to ne dolgo. Čez pol leta ali leto se tudi to ne bo več splačalo. Takrat bodo AGPju počasi ostale samo še 'word&excel' kartice.
Bonis nocet, qui malis parcit.

RC14 ::

TheJack: Lepo si to napisal.

Razumeš kam merim?
Razumem:D .



Lp

PrimozR ::

Jap, zlo dobr razložen.

a13misko ::

Ok bom pa popusti in povedal da je dobro napisano! Škoda za AGP bomo mogli potem organizirati žalovanje!:(

mtosev ::

Jaz bom še nekaj časa mel AGP. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Good Guy ::

sicer so pa tudi pci-e dnevi šteti ker prihaja pci-e 2
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mtosev ::

Pizdu to gre prehitro. 8-O 8-O 8-O :(

Komaj se uveljavi oz. se še pa že prihaja nekaj drugo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Goldee ::

Ja dobrodosel v svetu kompjutrov. :)
Se neka malenkost je tukaj, ko govorimo o AGP in PCIx. Si rekel, da bi danes bil tisti, ki bi kupil dobro AGP kartico mal smotan - sam fora je ta, da ce mas ti na voljo 100k za kartico in da potem za njo odstejes 99k, si naredil good job - imas dobro kartico. Ce pa bi zelel kupiti future-proof kartico, pol pa bi mogel zamenjat se plato (in posledicno se kaj drugega), kar bi te stalo vsaj 30k, torej ti za grafo ostane sam se 70k, za kar pa dobis slabso graficno, ter si v tem primeru nazadoval. Zdej boste tle rekli ja dodas pa se tistih 30k, al pa prisparas blabla... sam recmo, da si do danasnjega dne varceval in nimas stric in tet, ki bi ti dodale zraven $! Torej a res tolk splaca? Js osebno ne mislim tko. Usaj se nek cajta ne.
LP
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

RC14 ::

Če res tko pogledamo glede te nadgradljivosti računalnikov, je bol tko tko, tud NF4 na 939 podnožju so vsi govorili to pa bo dolgo na tržišču in se bo dalo nadgradit tud čez 2-3 leta, to bo to ja, zdej pride pri AMD-ju novo podnožje in se lahko za nadgradnjo obrišemo pod nosom, pa še DDR2 pride zraven, po možnosti še kakšen pci-e 2
tko da bo treba kr lepo vse menjat.
Glede te nadgradnje sem že sam enkrat nasedel, ko sem kupil legendarno plato mislim da je bila ABIT BH-6 in so govorili ta plata je oh in sploh in zelo dobra potem za nadgradlivost, aha, čez eno leto ni blo šans, pa tud plata je potem lahko prebavla samo max ~550Mhz pentium (z novejšim biosem), jaz pa sem imel 333Mhz celeron. In če sem hotel kupit boljši proc, je blo treba menjat plato. Torej dobra nadgradljvost ni kaj. Iz 333Mhz ( pa še navil se je na 450Mhz) na 550Mhz. Bedarja.
Kdor pa vsake 3 mesece nadgrajuje in kupuje boljše in novejše stvari, pa je ta nadgradnja zanimiva in uporabna. Ostali pa se naj ne sekirajo preveč. Če imajo zmogljiv comp. bo dober 2 leti, pol pa po novega v trgovino. Ker bodo itak spet čist neke nove stvari zunaj. To je moje osebno mnenje.



Lp

Mavrik ::

Dejstvo je da če zdaj kupuješ novo mašino z AGPjem potem delaš neumnost. Če pa kupuješ novo grafo za 100 jurjev... potem pa lahko počakaš kak mesec da priškrabaš še tisti keš za novo plato.
The truth is rarely pure and never simple.

a13misko ::

Mavrik se strinjam s tabo!:D

mtosev ::

Pri low cost sistemih (do 130.000) bo AGP še nakaj časa mel prevlado.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

RC14 ::

To pa vsekakor, kdor kupuje sedaj nov računalnik, da bo kupil plato na PCIE in bi bila res neumnost kupit novo plato na AGP.
Govoril sem striktno za tiste uporabnike, ki že imajo dobro plato na AGP in si želijo samo grafo menjat in želijo highend karto ranga 7800GT oz GTX in ne X850XT ki je kar občutno počasnejša grafa.. Sicer pa brezveze da o tem razpravljamo, ker pač imamo različna mnenja in tudi ne vemo ali bodo te grafe na AGP ali ne.



Lp

EvilK|NG ::

ja bad pol sm se jst čist z****u k sm kupu x800xt na agpju ...damn kwa mi niste prej povedal;(( , aya pa a x800xt spada u mid-end classo da jo nikjer ne umenjajo-te , a po testih je slabsa za kksn frame al 2 od najhitrejse grafične kartice strani atija x850xt?
Play your Cards Right !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilK|NG ()

RC14 ::

X800XT je rahlo počasnejša od X850XT. Ni velike razlike, tko da si ne beliti glave. Tudi naviješ jo lahko in bo tako hitra oz še hitrejša kot default X850XT.
Drugače pa so trenutno 7800GT in 7800GTX špica za igre in sta ti dve kartici kr krepko hitrejše od ATI-ja. Res pa je , da niso na AGP. Ti samo uživaj v igrah pa bo.:D
Mimogrede, koliko pa si dal za njo?



Lp

Goldee ::

Cist nic se nisi zajebal. Ce pa te kaj razsvetli drugace, ti jo odkupim jaz. X800xt je spica od graficne (ja vem, da je 7800 boljsa). Ti kar uzivaj, se nekaj casa bos in pomni, da smo tu tudi gamerji s slabsimi grafami na AGP-ju ala r9600. :O

lp
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

ČIP 008 ::

Ni še pravi čas za PCI, razen če kdo kupuje nov comp. Premalo muzike za veliko denarja. AGP bo še precej časa na sceni.

Suli ::

PCIexpress grafične so ja cenejše...:\

PrimozR ::

Če je zate 70k ceneje k 100k, okej... :\

Suli ::

V mislih sem imel 6600GT verzijo.:\ Ki je zaradi PCIe>AGP čipa dražja za par tisoč SIT.:\

fahrenGONE ::

X850XT pa lahko navijes na X850XT PE in ti dela se hitreje. Seveda pa ima vecjo ceno... Glede DX iger bi rekel da je tezko dobiti kaj hitrejsega brez SLi. 7800 pa bo konkuriral X1800*.

PrimozR ::

Čaki od X850 je hitrejš samo SLI sistem? NAPAKA! 7800 serija ODPIHNE X8x0 serijo :>

jest10 ::

Rahlo pretiravaš. GTX ja, GT pa ni tako zelo prepričljiv.

Pyr0Beast ::

jst bom kupu 6600GT na agp in plato epox 8rda6+ za 45k.
Top plat se mi pa tut ne da kupovat, ker ne rabm neki xxx da bi se važu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fahrenGONE ::

Saj sem rekel da bo X1800 konkuriral 7800. Pa drzi kot je jest10 rekel.

PrimozR ::

Zabluz, sem mislu da je 8rda6+ s754 plata. A boš Socket A sistem postavljal na novo al maš že proc? Če ti mankata grafa pa plata se pomojem splača kr za AMD64 pogledat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

sicer so pa tudi pci-e dnevi šteti ker prihaja pci-e 2

kolikor vem, bosta kompatibilna, tko da ni panike sploh.
je pa tut res, da pride pci-e 2 sele leta 2007...ce bo ze takrat nared.

sm pa se zmeri mnenja, da ni potrebe po high end graficnih na agpju. usi neki bluzite neki o enmu izkoristku, ampak to niti najmn nima veze. stvar je samo v tem, da ni potrebe. tist revez, ki vstraja na starih platah na agpju, sigurno nima 100k sit kesa za novo dobro plato ki stane 40k+, ampak bo prpravlen dat nekje 30-50k sit za novo graficno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jan987 ::

se strinjam s tabo sam čist solidna plata za ne navijalca pcie ter 939 stane dobrih 20k sit.

Pyr0Beast ::

Ja vem, sam jst bom navijal-agp 6600GT(konektor na grafi za štrom)
Po mojem mnenju je 6+ najboljša plata za S-a za ceno 14k
Proc mam, sam ga bom čez čas prodal pa kupil mobilca.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

6600GT se tut na PCIe da navit. RAM že itak bl leti zarad bl simpl zapisovanja, zato je AGP verzija downclockana. Sicer pa jest sm kot zamenjavo za 5200 z dolpačilom vzel 6600GT AGP in sem zdejle lepo na AMD64 ter Epox 9nda3+ (Lanparty NF3 takrt še ni bla v sloveniji, Little Devilov oglas sm pa lih nasledni dan po nakupu vidu.).

jest10 ::

"RAM že itak bl leti zarad bl simpl zapisovanja, zato je AGP verzija downclockana"
Buče. Pri PCI-E se niti pike drugače ne piše v ram na grafični, kot pri AGP.

TheJack ::

Ljudje me včasih kar malo čudijo.

Folk pritožuje ker R520tke ne bo za AGP (kar je sedaj uradno potrjeno), hkrati pa spregledajo da ATi na AGPju ne namerava izdati x800 GTsomething (GT, GTO, GTO2, GTOMGWTF...) kartic, ki so cenovno, navijaško, odklepabilno...mnogo boljši deal in bi jih imelo precej večji smisel zatikati v AGP sisteme kot pa karte za 150 jurjev.
To je po mojem večja škoda kot to, da na AGPju ne bo nekih high-end kartic, ki jih tako ali tako kupuje le par procentov uporabnikov.
Bonis nocet, qui malis parcit.

mtosev ::

Nori so. Da nebo novih AGP kartic ampak dobro sebi škodo delajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

zakaj pa skodo? a bodo kupci sli k konkurenci? aja, tista prava konkurenca tut nima vec na agpju novih graficnih.
ja res velka skoda. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najmocnejsa graficna na AGP vodilu?!?

Oddelek: Strojna oprema
181742 (1130) Witboy
»

Prihaja X1600Pro AGP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
728291 (6327) sirotka
»

Nvidiin čip naslednje generacije-G70 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Strojna oprema
45825184 (16072) Senitel
»

Katero grafično kartico svetujete ?

Oddelek: Kaj kupiti
231433 (1166) jest10
»

Ali bo padla cena GeForce 6800ULTRA ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634999 (3378) jest10

Več podobnih tem