» »

odpiranje trdega diska

odpiranje trdega diska

mark36 ::

Pozdravljeni
A je kdo že kdaj kaj menjaval v notranjosti trdega diska

In sicer imam enega ki ce crknil (ni elektronika)
In našel sem enega delujočega isti model.
Zanima me če bi lahko mogoče zamenjal plate in jih dal v dobrega da jih prebere in skopiram podatke..
Je kdo že počel kaj takega ?
Mislite da imam možnosti da mi uspe?

Dr_M ::

ehehehehe...tale je bosa ja.

no uglavnem, take postopke delajo v laboratorjihih, poseg pa stane vec tisoc $...
tko da mal dvomim, da bi ti to doma ratal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

vres.ales ::

ko pride prah na plato je plata zanič

mark36 ::

8-O Mislite da je res takoj plata zanič ?
A nebi zdržala vsaj toliko da bi podatke skopiral potem pa adijo..
Ali nebi prah odneslo z plate ko bi se ta zavrtela saj ma 5400 obratov kaj pa centrifugalna sila?
A res še ni nobeden probal tega?
Zgleda da bom prvi...ki bo zaj... disk na tak način..
kaj pa če bi malo improviziral pa bi si kao en mali laboratorij naredil (šotor iz folije)

vres.ales ::

razmagneto bi plato sicer pa ni ena ampak ene 4 so not ponavadi odvisno od diska
ker ti plate delujejo na principu magnetenja, tako da se ko gre glava preko plate usmeri magnetno polje v določeno smer in s tem dobiš tiste ničle pa enke. zakaj pa misliš da to delajo v labih, ker čsto vsaki drobec, ki bi not prišel bi veliko vplivo na magetno polje
če pa bi plate ven jemo pa bi itak glavo zjebo

AndrejS ::

Ne vem če ti bo uspelo. V časih ko si bilo disk 45 mb sem razstavil enega in deloval je normalno, včasih je javil kakšen CRC error, toda pri ponovnem branju je ponavadi pomagalo. Sedaj pa so diski vedno manjši gostota na ploščah vedno večja. Delček praha na plošči, je kot skala na cesti. Ne vem če ti bo uspelo, lahko pa probaš

Vlady ::

Ne bo ti uspelo, ker boš uniču glave če že ne plošč. Glave so namreč mikroskopske in prekleto občutljive. Že en prahec na plošči in da glava pride gor, pa jo že unič. Sprijazni se, da ti je šel disk in daj notri novega. Podatke pa bog požegnaj... :D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

kolesar ::

Probej. Vcasih tudi na domaci mizi uspes narediti nekaj za kar so (seveda s precej vecjo verjetnostjo uspeha) namenjeni hi-tech laboratoriji.

Tega se nisem poskusil, ma te cisto podpiram. Sem pa tja je treba kej narest iz ciste radovednosti ali volje. Ce ne bi nasi predniki probali kaj rata ce kamne skupaj tolcejo nad suhim mahom, bi mi se zdej jedli surove snicle. Pa jih ni ustavilo da so se kdaj pa kdaj tudi po roki usekali...

Ko pa se bos usekal po roki, torej fental disk, lahko se vedno naredis kaj zanimivega z njim. Recimo takle cingu-lingu s katerim potem paras zivce sosedom: LINK
Vsi na kolo za zdravo telo.

jest10 ::

Ponekod so za take domače posege priporočali delo v kopalnici.
Najprej naj bi z vročo vodo naredil malo megle po prostoru, da se vsaj nekaj prahu znebiš. Ko megla izgine pa razstaviš disk.

mark36 ::

Hvala za podporo jaz bom itak to probal
samo me zanima če je kdo drug že kaj takega neredil da mi mogoče da kakšen nasvet ali navodilo.

Ideja z kopalnico pa sploh ni slaba.hmmm zasnimivo samo preveč vlage ne smem meti pa temperaturo moram pazit da ne bo kondenza na platah...

jest10 ::

Samo za razliko od tebe so tisti, ki so to počeli le modificitali ohišje-zgornjo stran so nadomestili s plastiko.
Da bi kdo menjal samo vsebino diska še nisem slišal.

Dr_M ::

sam za ksno tako pocetje mors met pa mnogo bolj mirno in natancno roko kot pa brain surgeon :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Suli ::

A ne gredo glave na stran, ko se disk ugasne?:8)

Jackal ::

Glave gredo na stran (čisto dol s plošče) le pri IBM/Hitachijih. Ostali diski parkirajo glave na posebno mesto znotraj plošče.

Podobno stvar sem enkrat tudi sam ustvarjal z enim 6 GB Quantumom... Sem pa hotel namazat ležaj glavnega motorja, ker je imel disk nekakšne kovinski zvok, ki je prihajal iz tega ležaja. Sem odstranil plošči (sta bili samo 2) in namazal ležaj.

Poseg je bil zanimiv, disk je bil pa po posegu le obtežilnik za papir. Oziroma brusilnik za razne manjše stvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354874 (4209) BorutK-73
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527447 (5903) kretnichar
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354616 (3862) Spajky
»

Trdi disk -> uničen -> kako do podatkov???

Oddelek: Strojna oprema
312322 (1799) everyone
»

Vakuumiranje! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
503483 (3014) Vesoljc

Več podobnih tem