» »

PHP ne dela

PHP ne dela

leinad ::

Torej instaliral sem Apacheja in PHP, apache mi tudi uspešno dela. Potem pa sem instaliral PHP, prekonfiguriral sem tisti php.ini-dist file kot je treba, vendar potem ko sem s phpinfo() funkcijo probal testirati ali dela, mi Firefox in IE oba prepoznata test.php(v njem je ta funkcija) kot nek file in mi ponudita ali ga hočem odpret ali pa shranit na disk, če ga poskušam odpret, se v obeh browserjih začne nalagat nekaj vedno znova in se nikoli ne naloži.

Aja Apache laufa kot localhost, nimam ga na netu.

Pred tem sem že imel starejšo verzijo php-ja gor, sicer ne pravilno instalirane, saj mi je ko sem delal ta isti test vedno izpisalo funkcijo, tam sem vsaj vedel, da sem jaz nekje zaj***.
Po mojem bi lahko bilo krivo to, da ko sem šel brisat ta stari PHP version dol, sem tudi šel v register in pobrisal vse keye ki so vsebovali besedo "php" isto sem naredil s apachejem ko sem novejšo verz. instaliral.
Zdaj sem na novo instaliral tako Apacheja, PHP kot Firefoxa, pa še Dreamweaver kot editorja za vsak slučaj. A sem res tako z**bal stvar, da bom moral formatirat in na novo gor OS? Kaj mi še preostane?
  • spremenil: leinad ()

mare_ ::

si dodal te vrstice v httpd.conf?

LoadModule php5_module C:/phpdev/php/php5apache.dll
AddType application/x-httpd-php .php4 .php .htm .php3 .inc .fire .wml
AddType application/x-httpd-php-source .phps

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

leinad ::

Ja razen zadnje sem vse(kolikor vem zadnja ne igra vloge), sicer za php4 vendar pač tam pri module daš php4_module itd.
Vic je, da če bi tukaj kaj zaj*** bi mi verjetno se pojavlo kot mi je pri stari verziji, da mi ni obdelal kode ampak mi pač vrne kodo, ki sem jo napisal. Ponavadi ti vrne neko napako, ne pa popolnoma zmedeno obnašanje browserja v stilu kot, da bi si nekaj hotel downloadat s neta, ko hočem pognat "localhost/test.php", pa nenehno ponovno nalaganje, ko hočem odpret, pa se mi nikoli nič ne naloži.
Jaz močno sumim, da sem nekaj zjebal ko sem po registru šaril. Vendar format mi ne diši ravno najbolj.

mte ::

si po tistem ko si dodal tiste vrstice restartal apacheja?

leinad ::

Ker nisem dobil v tem install paketu(apache 1.3.3 -> dl-jal s apache.org), ne Apache monitorja, v konzolo pa nimam pojma kako pisat ukaze oz. ne vem kaj sploh je konzola(je to tisto s katerim tudi poženeš apache v DOS-like načinu?) sem tisto datoteko apache.exe zagnal, nakar mi je v stilu DOS okna(vem da ni DOSa več v XPjih)napisalo apache server running... sem tisto okno zaprl in ponovno odprl, sklepam, da sem ga tako tudi restartal ali?

mte ::

hja restartal si ga..
kaj pa če bi probal še enkrat najprej pobrisati apache in php (vključno z vsemi registry vnosi in mapami v "c:\program files") in šele nato ponovno inštaliral zadeve? Pa lahko si siguren da firefox in dreamweaver nimata s tem nič tako da to ni vzrok..
lp

p.s.
ja tisto "dos-like" je konzola, do nje lahko prideš tudi tako da pod start/zaženi vpišeš notri cmd in pritisneš v redu. Ampak to nima nekega vpliva na tvojo situacijo.

leinad ::

Eh dvomim, da bi s tem kaj rešil, saj sem ravno to kar praviš naredil preden sem na novo PHP in Apache instaliral, potem so se pa začeli ti problemi. Mora biti register nekaj sem ven zbrisal po mojem kar je pripadalo OSu, ne vidim druge logike.

Ja vem, da lahko tudi preko cmd-ja zaženeš ampak vseeno ne gre ukazov not pisat.

McAjvar ::

mocno dvomim, da bos moral zaradi tega formatirati vse skupaj. morda je vseeno problem le v napacni konfiguraciji. kaj das lahko httpd.conf in php.ini datoteki nekam na splet, kjer jih lahko kdo vidi, pogleda in ti morda svetuje?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

veteran ::

Pa PHP sploh dela? V konzoli ti mora javit nekaj takega:

Apache/1.3.29 (Win32) PHP/4.1.3 running...

Kje imaš php4ts.dll? Kopiraj stvar v windows/system32 (ali pa daj ustrezen direktorij v path).

Ja vem, da lahko tudi preko cmd-ja zaženeš ampak vseeno ne gre ukazov not pisat.

Čudak, po registru greš brisat, konzole pa ne povohaš. :\
Napiši localhost/manual v browser in preberi poglavje o zaganjaju apacha v windows. RTFM.

hitcher ::

prekonfiguriral sem tisti php.ini-dist file kot je treba

to pa nisi prav delal.
Datoteko php.ini-dist je treba preimenovati (ali skopirati) v
php.ini

kar naredi to - apacha restartni in mora delati

leinad ::

veteran sem to vse naredil. Ko zaženem apache v konzoli pa mi napiše samo apache running, brez phpja.

hitcher tudi to sem naredil in ga preimenoval, ter skopiral v windows mapo.

veteran ::

Potem pa očitno ne uspe naložit php4_module-a. Enkrat mi je ravno tako nagajal (browser teži, kot bi downloadal php), mislim, da ob prenosu delujoče zadeve na novo računalo, ampak sem že pozabil kaj točno je bilo narobe. :( Zagotovo pa ni bilo nič narobe z registrom, le ena banalna napaka v konfiguraciji, ker sem stvar hitro rešil.

Torej, le ugibam: je pot do php4apache.dll pravilna? Brez presledkov? Včasih so GNU programi precej alergični na presledke, npr v "Program Files". Pa na backslash tudi. >:D

Hypno ::

CARNIVORE,

če ti ne bo uspelo rešiti zadeve lahko še vedno poskusiš s kakšnim triple install paketom (Apache+PHP+mysql).

Poinštalira, nastavi config-e, v tray ti nastavi ikonco prek katere imaš kontrolo nad servisi, ki laufajo (Apache, mysql).

Probaj, če ti bo tole pojedlo preveč živčkov.
Great are mysteries of the mind ...

bremzzi ::

CARNIVORE

Katere verzije uporabljaš?

Jaz imam trenutno gor najnovejši Apache 2.0.45 in PHP 4.3.11

V httpd.conf imam tole

LoadModule php4_module "C:/PHP/sapi/php4apache2.dll"
AddType application/x-httpd-php .php
PHPIniDir "C:/PHP"


Pomembno je še, da kopiraš file php4ts.dll, ki se nahaja v php folderju v sapi folder.

Drugih fajlov ti ni treba kopirat po windows folderjih, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bremzzi ()

fx ::

Kaj je narobe ko jaz v IE vpišem 127.0.0.1/index2.php mi ven vrne da datoteko naj shrani? Imam vse nastavljeno kot bi moralo biti.

Lp,

Kami ::

Torej nisi restartal serverja, kot so že omenili zgoraj.

V najslabšem primeru, če res neveš kak restartat apache, restartaj PC :P

fx ::

To sem tudi naredo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245694 (20359) miko22
»

PHP in Apache problem...z POST

Oddelek: Izdelava spletišč
151398 (1293) Trubadur
»

HTTP serv. program

Oddelek: Omrežja in internet
201831 (1668) pivmik
»

Apache & Php

Oddelek: Programiranje
71624 (1505) iBojan
»

Forum

Oddelek: Omrežja in internet
172132 (1942) Milko

Več podobnih tem