» »

Doma narejen projektor

Doma narejen projektor

««
9 / 9
»
»»

dennix92 ::

Malo sem gledal vaše prispevke in sem se kar zagrel v izdelavo projektorja.:D Vendar mam pa malo težav pri nakupu stvari za projektor, ker ne vem kaj vse moram kupit. Zdaj pa če bi mi prosim kdo povedal, če so toti deli vredu al še moram kaj dokupit ali pa zamenjat.

komplet leč: FULL SIZE OpticKit link
žarnica: Osram HQI-T 250-D link
monitor: SAMSUNG SYNCMASTER 151S 15"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dennix92 ()

st0jko ::

dejmo malo obnovit to temo...

Tudi sam razmišljam o sestavi takega projektorja lcd+grafoskop), ampak hočem vsaj 720p resolucijo, torej 17" ekran, pa me zanima če 17" sploh paše na grafoskop ali je prevelik?
keks?

janco ::

Imam grakoskop, ki ima prešibko žarnico (250 W na 24 V). Ker ne bi rad kupoval celotnega kompleta za metalhalidno žarnico, bi me zanimalo, če ve kdo, kje bi dobil možnejšo žarnico. Žarnica ima dve nogici približno 1 cm narazen. Meni je uspelo najti le 400W, ki pa se žal priklopi na 36V.

LP
Jan

Villain ::

dejmo malo obnovit to temo...

Tudi sam razmišljam o sestavi takega projektorja lcd+grafoskop), ampak hočem vsaj 720p resolucijo, torej 17" ekran, pa me zanima če 17" sploh paše na grafoskop ali je prevelik?


Nabavi si 15.4 WUXGA, tako boš lahko imel 1080p resolucijo, vendar če misliš LCD postavit na grafoskop ne pričakovati izjemnih rezultatov. Če se boš lotil za prav pa lahko pričakuješ izjemne rezultate.



st0jko ::

Sicer pa 15.4 WUXGA + kontroler = preveč € :|

[popravek: brisan del, ki se nanaša na brisano objavo. podtalje]
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

pacar ::

Prodam ali menjam(pc,prenosnik ali mobitel)rezervne dele za izdelavo projektorja.Dve lete sem imel namontirano in je delovalo lepo,ampak sem kupiu ugodno LCD TV,tako da ne potrebujem več.
1. 3x Fresnel
2. 2x Leče ena je za obračanje zoom
3. 1x Žarnica Osram 650W
4. 1x Žarnica Osram 125W HQL(MBF-U) SVETI DA TE UBIJE
5. 1X LCD 14" Komplet Panel je z obeh strani že obdan z steklom
6. 1X LCD 15" Brez elektronike
7. 1x Stojalo od prenosnega grafoskopa
8. 3x Ventilatorji od napajalnikov
9. 1x ventilator napajanje 220
10. Ohišje iz inoxa z vsemi črevami







Tu gor je bilo namontirano in zaprto z gips ploščami
Našel sem eno sliko od lani ko je bilo namontirano, samo je slikano z mobilcem pri prižgani luči pred steno, pa mi je sliko naredilo spacano zeleno.Slika projektorja pa je bila odlična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pacar ()

Ovchka ::

Imam eno vprašanje. Imam možnost izbirat med dvema vrstama grafoskopa pa me samo zanima, če so tisti tanki tudi primerni za to - tale npr.:
 Grafoskop - tanki

Grafoskop - tanki


ali mora biti resnično ta debeli, ki ima izvor svetlobe od spodaj:
 Tale

Tale


Za zadnjega sem ziher, da dela, kot ste že mnogi dokazali, prvi se mi zdi pa malo bolj praktičen, je pa vprašanje, če bi to tudi delovalo... Sprašujem, ker tega lahko zastonj dobim =3

Hvala!
Qapla' Balth je'

Ovchka ::

OK - ni treba odgovarjat, že vem, da ne bo delal. Saj to sem potihem že vedela, samo sem vseeno upala, da se bodo zakoni fizike umaknili za zastonj projektor :) Ker se svetloba odbija - me prav zanima kakšna bi bila slika.. hmm :)
Qapla' Balth je'

drinovcRok ::

Tisti ki je že delal projektor naj mi pove kateri štarter je uporabljal, ker moj se nekako čudno glasno oglaša, ves čas brni, tako pa ne morš potem gledat filma normalno... Je za za 400w MH

drinovcRok ::

Vossloh Schwabe Z 400 MK - je model štarterja. Obstaja kakšen neslišen, ker tega slišim čez zaptra vrata :D

Glicerin ::

Zdravo!

Da malce obudim temo.
Zanima me kakšne fresnel leče so v običnih grafoskopih oz. zanima me njihova "focal lenght"?
Ima še kdo kaj zanimivega za predstaviti, saj so v temi povečini "stare" stvari(brez zamere:))?

lp

droid ::

Pozdravljeni!

Mi lahko kdo pove če sem prav izbral te stvari, če pašejo skupaj?

http://www.svetila.com/si/zarnice-in-sv...

http://www.svetila.com/si/elektriene-in...

http://www.svetila.com/en/electrical-an...

listje123 ::

Tudi jaz sem se odločil da naredim projektor iz grafoskopa, saj sem doma na podstrešju našel kar 3 delujoče grafoskope, zato bi me izdelava koštala zelo malo denarja.
Zanimam me če bo tale ekran dober,saj je nekje pisalo da ni vsak dober:
http://www.bolha.com/15-palcni-lcd/lcd-...

Zgodovina sprememb…

Opkow ::

Sem nasel drugo stran, kjer imajo bazo podatkov o primernosti LCDjev za projektorje.

http://ecrans.energie-libre.net/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

listje123 ::

Nekaj sem gledal in dobil tele podatke o zaslonu:
http://ecrans.energie-libre.net/index.p...
Samo po kateri specifikaciji bi lahko zdaj vedel ali je pravi ali ne?
lp

Opkow ::

Malo ugibam...
Mislim, da pri tvojemu ne bo slo, ker pri podatku deportable pise non (ne).

Ker sem za test vpisal en model, za katerega vem, da se ga da uporabiti za projektor, je pisalo oui (da).

Sicer pa tile podatki niso 100%, ker se lahko detajli pri istem modelu LCDja razlikujejo. Nimajo vsi enako dolge FFC kable oz niso samo na eni strani panela.
Tako, da nekaj rizika bo v vsakem primeru.

listje123 ::

Se pravi da so edini problem pri tem ekranu ffc kabli, ali je še kaj drugega

listje123 ::

Prvi projektor mi je uspelo narediti in sem kar presenečen nad sliko kako dobra je.
Ampak je slika malo temna (na monitorju sem že dal svetlost na 100%) zato me zanima če se da še na računalniku kako regulirati svetilnost (windows 7 ultimate 32bit)
Recimo ko igram igre lahko tudi v sami igri zvišujem svetlost tako da je slika na projektorju zadost svetla.
Ali obstaja kak program ali kaj podobnega.
Hvala za odgovore!

Lp

Opkow ::

V driverjih za graficno kartico lahko stimas za vsak ekran posebej svetilnost... oz brightness in kontrast.

Samo v tvojem primeru je bolj problem, da imas presvoh zarnico, ki nima dovolj velike svetilnosti. Tako, da dvomim, da si bos lahko kaj izboljsal. Ker pri zvisevanju svetlobe v driverjih, ti bodo izginili detajli v svetlih predelih slike.

MrG31 ::

Eno vprasanje.....v primeru da ni mogoce dobit fresnelke od grafoskopa....a je mozno uporabit tisto leco ko se prilepi na zadnje steklo avtomobila.....

Mr Hilter ::

MrG31 je izjavil:

Eno vprasanje.....v primeru da ni mogoce dobit fresnelke od grafoskopa....a je mozno uporabit tisto leco ko se prilepi na zadnje steklo avtomobila.....


Pomoje je, tudi mene zanima če bi ta (pa še wide screen je :) ):
http://www.ebay.com/itm/wide-angle-fres...

MrG31 ::

sj to se da dobit v avtotrgovinah za cca 12 eur kaj vec bodo pa tko povedal fantje

listje123 ::

Prišel sem do nove ideje in pomisli če bi se dalo predelat mp4 v projektor za gledat filme (vem da bo rezultat slabši zaradi resolucije).
No js sm mp4 razdru in prišel do lcdja in že razdru do samo tistega stekla, samo problem je da ni tako prozoren kot sem pričakoval.
Zgleda tako kot steklo iz sončnih očal in mislim da se nebi dalo, ma kdo kak predlog za osvelitev?

Zgodovina sprememb…

listje123 ::

Prišel sem do nove ideje in pomisli če bi se dalo predelat prenosni dvd predvajalnik v projektor za gledat filme (vem da bo rezultat slabši zaradi resolucije).
Ampak je nastopil problem saj ima dvd vrtljiv lcd ekran in ne vem kakše kable naj pričakujem ko bom zadevo razdrl.
Ali kdo mogoče ve kaki kabli so, ali ih je sploh mogoče doštukati.



Šolar ::

Ima kdo predlog kako narediti projektor tako, da bi iz tablice lahko predvajal na platnu (tablico vstviš v škatlo, prižgeš in gledaš na platnu)
Lp
XĐĐĐ

Highlag ::

To teoretično lahko naredi episcop. Samo je izkoristek zelo slab, pa verjetno bi tablico prekuril, ker bi bila zaradi moči žarnic tablica precej toplotno obremenjena. Episkopi so uporabni za projiciranje neprosojnih predmetov (Knjige.... )
Never trust a computer you can't throw out a window

Šolar ::

Zaenkrat imam narejeno tako, da je v škatli tablica, potem je na sprednji luknji vrečka 50-100cm stran je leča, ki sliko projecira na ogledalo (ta pa jo odbije na steno)
Je to mogoče dobro (da se tablica ne pokvari)?
Žarnic pa nimam, slika je kar dobra
XĐĐĐ

Šolar ::

Vrsta zaslona: PLS TFT LCD, kapacitivni na dotik – multitouch

A se žarnice potrebujejo?
XĐĐĐ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šolar ()

Šolar ::

Nameravam projektor naredit pa me zanima kaj materialno rabiš?
Kam se LCD priklopi (predvidevam da je treba napajalc in video tuner kupit?)
Lp
XĐĐĐ
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diy projektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
161826 (1570) nUUb
»

Homemade projektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
738614 (5068) dj_andy
»

homemade projektor

Oddelek: Strojna oprema
173237 (2333) propeler
»

Home-made LCD projektor

Oddelek: Zvok in slika
101988 (1642) danielka84
»

Projektor...home made

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
62196 (1931) Highlag

Več podobnih tem