» »

Lajka.si

Lajka.si

BIG_Yack ::

Pozdravljeni.

Ta tema je nastala, da lahko komentirate moje spletišče Lajka.si ... V podpisu piše Luka.si, ampak je bila domena že zasedena (namreč takrat sem komaj registriral domeno)... Torej komentirajte www.lajka.si

Dobrodošle so graje, pohvale, predlogi in še marsi kaj. Vglavnem ebata o Lajka.si spletišču.

Vsakič, ko bo kakšno aktualno vprašanje vam bom povedal kaj!

Trenutno aktualno vprašanje je : Katere skripte bi dal na spletišče in kje jih najdem?

Pa ne mislite, da je treba odogvarjati samo na aktualna vprašanja! Vsi odgovori so dobrodošli. Čim več boste reklič, tem boljša bo stran, ker bo (vsaj delno, če ne celotno) po vašem okusu.

Hvala za vse graje, komentarje, pohvale in predloge že v naprej.
Še enkrat hvala.

|CyGNUS-x ::

Ojoj. Čemu je stran sploh namenjena? V titlu piše:" Stran z veliko domošljije". Moj prvi vtis: bljak. Preber si kakšen HTML tutorial potlej pa še kakšno knjigo o PHP in MySQL web razvijanju.
Podpis si pa lahko spremeniš v osebnih nastavitvah.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

tec ::

men zgleda kot da se css fajl ni nalozil :-)

Matev ::

tudi za tvojo prvo stran je kar slabo

Matek ::

Obupna stran :| .

Poleg groznega dizajna je moja pripomba, da nimaš nikakršne vsebine. Tipična napaka, ki jo delajo začetniki - radi bi naredili neko stran, pa nimajo ničesar, kar bi na njej objavili.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Kami ::

Glede vsebine se stronjam z MadManMato, glede oblike pa ni kaj za rečt, okviri so izven mode že.

BIG_Yack ::

Hvala za graje.

OK. Razumem, da nimam vsebine. Ampak še pride. Mimogrede zakaj pa je sploh ta tema? Da mi poveste kaj vas moti. Potem mi lahko še celo date predlog. Nič ni hudega... Saj nisem užaljen!!!!!!!

tec ::

Glavna stvar, ki moti so frejmi. To je staro in se vec ne uporablja.
Poglej si osnove htmlja in cssja. Najdi eno stran, ki ti je vsec in jo poskusaj skopirat. Ne jemlji ze narejenih predlog, ker se tko ne bos nic naucil. Ne metat razne novice iz drugih strani gor, ker to nobenga ne zanima na tvoji strani.

Torej, zacni od zacetka in preglej teme v tem forumu, ker se vsak teden pojavi nekdo, ki je nekaj takega naredil in ne ve kako naprej.

Iztok Smolic ::

Za učenje rabiš delo ne? Kar pa sploh NE pomeni da moras takoj nazacetku postavlat stran, pa kupovat domene ipd... Delaj "krneki" in se uci s tem!
Na internetu imas tudi veliko člankov na temo izdelave strani (za začetek bo to dobr...), pa čim bolj bodi pozoren na strani katere obiskuješ, poglej kaj ti je na njih vsec in kaj ne - in se kaj nauči od tega.
Vsak začetek je težak ne ... NIKOLI in ti recem NIKOLI pa se ne zadovolji s svojim delom. Zdele se ti zdi tale skrobucalo od strani kr fajn najbrž a? No čez eno leto se boš smejal vsemu temu ...

Če pričakuješ konstruktivne kritike, se moraš še veliko naučiti in zaboga ne objavljaj vsega kar narediš.

lp

dadajam: Če (ko) pa osvojiš določeno raven znanja, pa si namesto komentiranja v forumu poišči raje kakega "mentorja", ki si lahko vzame več časa in ti lahko ZARES pokomentira tvoje delo.
-----------/------------

Zgodovina sprememb…

BIG_Yack ::

Še enkrat hvala.

Vaši nasveti so dobri, vendar ne rabim "mentorja", ker bi rad pač sam nekaj nredil. Če pa že želite, da imam mentorja, pa zakaj ne bi vi pomagali. Sigurno je vsaj 1 iz med vaz že delal spletišče. No vidim, da vam frame-i niso všeč. Bom pa jih obdržal, ker v FI zgledajo lepše. FI je Firefox. Preverite! Sem pa videl, da bom moral narditi neke slike za menu, da bo lepše zlgedalo. Prosil sem tudi že za mnenja, ki sem jih slišal na uho. Nekatera so bila podobna, nekaterim pa se zdi stran čisto OK.

Torej povejte kaj si mislite tukaj! Ne bom nič užaljen.

BIG_Yack ::

Izisliver kaj je pomenil ta stavek :
"... in zaboga ne objavljaj vsega kar narediš ..." ?

Kaj si s tem mislil.

PS: Oprostite za doubleposting.

Ziga Dolhar ::

Flossy, www.sitepoint.com.

Idi tja, in beri beri beri, vadi, beri beri beri, vadi vadi, beri beri beri, vadi vadi vadi.




(Jaz sem.)
https://dolhar.si/

LoneWolf ::

Web Pages That Suck.
Ce imas kje moznost dobit knjigo z istim naslovom, se bolje.

Matev ::

Bom pa jih obdržal, ker v FI zgledajo lepše. FI je Firefox. Preverite!


stran je brez vsebine - trije frejmi so samo, vse ostalo je navaden balast

pa kako lehko napišeš da so humarja danes rešili iz stene (in to imaš kot edino ter največjo novico)
si ti mal za časom

Hair ::

Edina napaka, ki si jo do sedaj naredil je ta, da ne poslušaš izkušenih webmaster-jev z veliko kilometrino, ki ti pravijo kaj spremeni (konkretno frame-i). Tukile nakladaš kako nej ti povemo kaj nam ni všeč, da ne boš zameril, postal si že 4 poste, itd. Ampak a si že kaj spremenil na strani? Koliko priporočenega materiala si že prebral?

Bom še eden, ki ti bo povedal:
- znebi se frejmov
- sploh ne začni delati s tabelami
- preberi si osnove html-ja in css-a

Toliko za začetek, občutek za zadevo boš pa pridovil z prakso in s pozornim opazovanjem drugih strani. Morda...

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Iztok Smolic ::

In zakaj nebi smel delati s tabelami ?
-----------/------------

mte ::

In zakaj nebi smel delati s tabelami ?

zakaj ne bi začel z branjem v sticky temi o izdelavi spletišč?

zenith1 ::

Jaz bi začel z risanjem pravokotnikov z (X)HTML in CSS. Kaj boš dosegel s tem? Naučil se boš sestavljanja ogrodja svoje spletne strani. Vse ostalo naprej je potem samo grafično delo in oblikovanje.

Nekaj mojih CSS tutorialov, ki sem jih naredil za Trap17.

Brilko ::

Tabele so ql :).

Regulus ::

Nikoli na svoji strani ne omenjaj šole (sploh začetka šole), sploh pa ne v največjem možnem fontu na sredi prve strani. :D

aVToV|S|On ::

dejstvo je d mi grejo (nasplošn) USI k dajo "ocent" DEJTE LINK LIIIIIINKAAAAAT

ej nevem... a vm je tok teško, iz mojih izkušn vem d bom linkan link kliknu... koperat se mi ga pa malkat lup :D


drgač pa ... a si ti že slišu za grafično podobo strani? 8-)
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

charna ::

hei fossy:)
emm no tvoja stran bi bila v bistvu še kar zanimiva, če bi se bolj potrudil, čeprav verjamem da si se že sedaj. poskušaj biti ažuren, naj bodo novice sveže, tople se pravi novice, novost, novo....

sicer se kaj preveč ne spoznam na izdelavo spletnih strani, vendar pa bi pri izdelavi lahko pomislil tudi na tiste uporabnike interneta, torej tudi bralce tvoje strani www.lajka.si, ki imajo malo manj inčne enkrane ali skratka, ki imajo manjši diagonalni premer.


lep sončen pozdrav;)
Večino trpljenja si človek povzroči sam.
Na napakah se učimo. Pametni se učijo na tujih.

BIG_Yack ::

Hvala.

To o manj inčnih monitorjih sem že razmišljal. Bo treba stisnit spletno stran v manjšo ! Pa še nekaj sem razmišljal... Tisti, ki nimate/nimajo podpore frame-ov ali pa če gledaš spl. str. iz mobilnika je ne morejo videt. Tako, da delam še verzijo brez fram-eov!

Brilko ::

Naredi stran brez framov in ne še brez framov...

Trinitron ::

Jst bi ti rekel takole: Web development je zahtevna zadeva in če se je ne misliš resno lotiti, potem nima smisla. To govorim zato, ker je na netu že toliko strani brez vsebine... pač podobnih tvoji sedanji. Ljudje pač mislijo, da so ful carji če nardijo eno "stran" jo ruknejo na net in je noben ne povoha več. Oni pa tut pozabijo na vse skup.

Če pa spadaš v tisto skupino ljudi, ki se misli zadeve lotiti resno, potem pa upoštevaj nasvete in se spravi na kakšno kjigo o osnovah HTML-ja. in CSS-ja. Stvari si se namreč lotil na napačnem koncu: v prvem postu si napisal, da iščeš skripte... NIKAKOR! Skripte pridejo na koncu, ko si seznanjen z osnovami.

:\

Wox ::

In kolko je Flossy star?
Commodore 64

Matev ::

vsaj prvo in edino novico (o humarjevi današnji rešitvi) obnovi, odstrani ali karkoli

migaj malo
migaj

Regulus ::

Pa po forumu ti neki spemajo. Tko, da preden daš take stvari v javnost mal poskrbi za varnost.

Brilko ::

:D Hihi, en se prav norca dela... :D

BIG_Yack ::

Hvala za opozorilo glede foruma.

Za to sem pa tako hvaležen!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Skrat ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277264504 (813) Netrunner
»

Layout, div ?

Oddelek: Izdelava spletišč
132181 (1708) crow_pec
»

Pomoč pri izdelovanju spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
351714 (1277) strictom
»

Približna cena izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
997629 (5592) JanezekNovak
»

css vs frames

Oddelek: Izdelava spletišč
231766 (1461) b0B3k

Več podobnih tem