» »

ADSL router konfiguracija

ADSL router konfiguracija

AlchemY ::

nisem se konfiguriral ruterjev (Zyxel 310), zato bi rabil mal pomoci. Za LAN sedaj nismo uporabili DCHP, ga sedaj moram al je vseeno?.....vsaka pomoc bo dobrodosla

AlchemY ::

sem ze zrihtal, dela trenutno 10 racunalnikov gor....

Johny21 ::

Imam vprasanje:
za ADSL si uporabil torej router
zanima me ali ni blo problemov

kaj mislis bi slo tudi z hubum al pa svitem al bi potem moral postaviti proxy a ???

AlchemY ::

jaz imam ruter in 24 portni hub. dinamične ip-je in firewall, ki je na routerju. vse je slo brez problemov, samo navodila sem moral mal prebrati :D. Samo s hubom pa po moje ne bo slo.

Johny21 ::

Hmmmm
tudi jaz tak mislim, ker hub ne zna nic sam delati

Ampak ko sem klical na 0880 8765 mi je tam ena teta rekla da gre samo mi ni znala tocno povedati kak gre
Je pa rekla da sigurno gre samo z hubum

Ceprav jaz nimam pojma kak bi slo to niti v teoriji
Sicer pa probat je treba ne:)

AlchemY ::

mislim da ne gre zato ker siol baje pusti samo dve povezavi na en adsl (se enkrat baje), ce mas ruter to ni problem, ce mas pa hub pa seveda zna bit....

Nemenej ::

Zdravo. Na firmi, kjer imamo 2 racunalnika, sem imel racunalnika povezana na net prek wingate proxyja, zdaj pa smo dobili adsl, pa sem povezal adsl vmesnik z hubom prek uplink porta. Zadeva je delovala brez problemov, dokler sem bil sam v firmi, zdaj pa baje pravi Cannot find default gateway (al nekaj podobnega). Kaj bi lahko bil problem? Lp

Hojne ::

Jaz imam doma 3 mašine, brat pa eno pa so lahko vse gor naenkrat preko huba, samo ADSL imam spelan v eno mašino druge pa potem grejo preko nje ven.

Placa imam še za 4 mašine potem pa mi bo portov zmankal in bo treba še enga zravn prtaknit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

star kompjuter --> najboljši ruter?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151599 (1245) sidd
»

adsl + 2*router

Oddelek: Omrežja in internet
71225 (1128) Chessman
»

ADSL oprema

Oddelek: Kaj kupiti
161227 (848) ali3n
»

ena ADSL povezava za dva PC-ja?

Oddelek: Programska oprema
161447 (1066) Lime
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814804 (3999) PaJo

Več podobnih tem