» »

Against TELEMACH !!!

Against TELEMACH !!!

Horhe ::

Tako ne gre vec naprej... vedno vec izpadov , nič ne dela ..zakaj sploh plačujem za ta crap ???

http://www.telesux.150m.com

HELP ....
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

IgiS ::

še zmeri bol kot ADSL

SasoS ::

Na srečo jaz nism nikoli imel problemov z izpadi (mogoče je to lokalna težava?). Moram rečt da mi zelo redko dol pade, skor nikol. Vsekakor je recimo manj izpadov kot na Linku...
Potem pa pridemo do druge težave - hitrost. Zakaj morm čakat uro in pol da se zloada ubogih 35 mega NT4 service packa?? Kljub (kao) novi liniji je hitrost porazna in se komot primerja s kakšnim ISDNjem ;(

JXS ::

stvar je res že obupna! dons mi je net od 18 komi še delu od 21-23 pa ni blo signala, pingu sm www.telemach.net pa ni blo odziva. pomoje problem ni le povezava v tujino ampak tudi interno omrežje, preveč folka za trenutno omrežej. skrajen čes da začnajo vlagat v svoje omrežje in povečajo povezavo stujuno!!!!!

Hitman- ::

Mah da bi ti vidu kaj je to slabo! Softnet...s kablom mam pinga 700 lega tut skos TKO Da ne bom placu pac

Horhe ::

Fantje dons sm dubu adsl, zadeva dela tko k treba , prkloplen v pol ure, dl 70 k trenutni, tucows 170 k, pa nej se kdo kej rece... telemach nej gre pa lepo u K.....
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Nemelk ::

a mi poveš, kolk prbližno $ si zapravu za adsl od trenutka k si se spomnu, pa do zdej k si dobu??? kolk je pa naročnina zdej?
thnx
Nemelk ™

Horhe ::

Hmm tocno 55.000 sit ,
Telemach = 50000 modem + 8000 na mesec za kurcevo nedelanje interneta, povprecno 4 ure na dan ne dela , hitrost pa 56k modem, ADSL = 8000 sit na mesec + 1/2 naročnine ISDN = 9500 sit, s tem da mam isdn linijo v svoji sobi , pa se internet mi dela tko k treba...go figure...
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Uporabnik ::

res je, telemach je čist v kurcu. sploh zadnjih par dni. če pa slučajno hočeš poklicat, je pa itak skoz zaseden. man v dveh dbneh še ni ratal vzpostavt zveze.

luni ::

Horhe daj ne bluzi o svojih download speedih. Ce downloadas samo .txt fajle pol se nekak gre, ampak da ne bos zavajal ljudi. 170k na ADSLu se nekaj casa ne boste videli, tako da se ne boste slinili. 63-64K lahko realno pricakujete, vse kar je vec pa so izjemne/napake IEja.
Artificial Intelligentia

[t502] ::

Maximum je 512kbit/sec in prevedeno v kb je to 65 kb/sec tako kot je luni rekel.

Tale SiOL pa si naj ze enkrat zrihta boljso povezavo v tujino!

luni ::: si iz Maribora? ce si kaksne download speede dobivas?

[t502]

Horhe ::

No ja... 170 kb mi je slo z siolovga streznika, nism reku tujina, pa dl z download acceleratorjem, drgac pa tujina konstantno ze 2 dni 80 kb prek ftpja ...go figure ...ce rabte pa screen shot pa povejte >:D
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

sasox ::

Horhe: nared screenshot ane...

Horhe ::

pa se slikca .... pa pri vsem tem se z DAP lahk dl minimum 20 k iz tujine .. pa seštejte ... >:D
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Horhe ::


s tem da se z DAP dl 20 k tujina istočasno
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

[t502] ::

hmm kolk jaz vem 24 + 24 + 18 = 65k/sec ne 80k/sec. Te hitrosti (80k/sec) se zaenkrat ne moras doseci z ADSL-om.

[t502]

Horhe ::

hmm ja ampak sm reku da se zravn ftp furam pa se za download acceleratorjem dl, tko da najvec kar mi trenutno leti je 81 k, drgac pa tm okol 60 -65 , vcasuh tud vec potegne, skratka dela tko k treba
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

||_^_|| ::

Teoretično in praktično je na ADSLu v Slo mogoče doseči:
Max 512Kb/s = 64KB/s download
Max 128Kb/s = 16KB/s upload
Vse ostalo so pa napakice softwera.

Horhe ::

Prid k men dam.... demonstracija sledi ...., vrjamem da je tud neki napaka softwera ampak za 50 % dvomim ...
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

sekundek ::

ce mal bol dober tole pogledam potem tle nakaterim ni jasna razlika med kb in kB. Tako da tale horhe cel cajt pise z kb kar je potem zelo slabo in se ni treba hvalit.

Horhe ::

Hehe misko sam to ti povem ne se pametnga delat....
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

luni ::

no sej vem za folk ki nima omejitve na ADSLju in jim pici po 800KB (ne kb) na sekundo, ampak dvomim da je Horhe eden izmed njih

na razne burste preko 65 se ne mores zanasat, pa tudi razni download acceleratorji so en velik hype... po moje je pri tebi slo al za napako softvera ali pa za prvih 30 sekund downloadanja z vecih streznikov, ko se download stevilke ne ujemajo in dobis filing da je ful vecji speed, potem pa programcek pravilno preracuna in dobis prave vrednosti
Artificial Intelligentia

Horhe ::

Ja sej stekam, vem da je omejen ...vcasih potegne vec vcasih pa manj, skratka to sm hotu povedad, da je neprimerno bolj k kabel k ga Telemach ponuja, mislm vsaj dela tko k oblubjo...
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

luni ::

ja, to pa v vsakem primeru :)
Artificial Intelligentia

yimi ::

gremo malce računati glede downlowda pri ADSL
512*1000/8/1024 = 62,5KB
128*1000/8/1024 = 15,6 KB
vendar to so se vedno povezave samo do ispja, kolko bo pa teklo dol iz enega Ruskega 486 serverja na Kamčatki je pa seveda vprašanje.

pa še malce cenovno zračunajmo
V Celju eden od mojih prijateljev plačuje 11K sit za ADSL pri Siolu (zakaj ne vem).
Pri Netsiju plačujem neomejen dostop 4.403 SIT. Če to odštejemo od 11.000 Sit dobimo 6597 Sit.
In kaj to pomeni?
To pomeni, da moram na mesec zapraviti več kot ca. 6500 Sit za telefonske inpulze, da se mi izplača naročiti ADSL (seveda da ne govorim še o dodatnih stroških)!
Jih zapravim? Ne! Torej ostajam pri povezavi ene ISDN linije.
Kar se pa hitrosti tiče! Za mojo uporabo (telnet,ssh,pregled maila ter malo surfanja) se ne izplaca.

Horhe ::

Heh , zdej si dal tako primerjavo kot med ficotom in mercedesom ...
Ce gledas sam mail pa take zadeve je dober tud 56k modem..
Dvomim da majo na Kamcaki se 486 :\, pa se neki , kaj vsi bluzijo , narocnina na adsl je 8000 sit mesecno, in nic vec, ce pa placuje 3000 sit narocnine je to njegov problem, jaz si jo namrec delim na pol..., kablski internet gre vedno bolj u podn, ADSL pa saj dela tko k treba.No pa tko je , ADSL je bolj dostopen kot kabl, kdo pa bo cakal 20 let da mu bojo npr u eno vas napelal, kabl pol mu pa se delal ne bo tko k treba. Se mal pa bojo se drugi ponudniki ADSL, pa se bos lahko odlocal med njimi, problem u kablu pa je ta...da je samo en ponudnik Telesmeh... vsi pa vemo kako deluje ...;((
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Igor ::

yimi ce ti lahko za 5k na mesc z dial upom preneses 50 giga stvari pol kar ..
pac je odlocitev vsakega pozameznika ali rabi/ne rabi adsl oz kabel ..

Period (Date) Download Upload Both Directions Dial-Up Time
3.10.2001 2.506.395 KB 694.451 KB 3.200.847 KB 85.596 sec
4.10.2001 2.383.857 KB 879.142 KB 3.262.999 KB 85.673 sec
5.10.2001 2.685.526 KB 118.625 KB 2.804.151 KB 85.928 sec
6.10.2001 4.036.734 KB 177.567 KB 4.214.300 KB 86.252 sec
7.10.2001 4.157.864 KB 338.985 KB 4.496.850 KB 85.981 sec
8.10.2001 1.205.391 KB 642.240 KB 1.847.631 KB 60.214 sec

iz tega si lahko zracunas povprecni prenos ..
za kerga vem da ni blizu 65k sam je pa vredu ..

yimi ::

res je....giga bajte res ne bom prenasal preko navadne linije, amapak saj jih tudi ne rabim.
Ukvarjam se z web programiranjem, in večino časa preživim za telnetom, mail ter irc je stranska dejavnost, surfanje pa še bolj stranska. Tako da se meni zaenkrat adsl ne izide.

[t502] ::

gremo malce računati glede downlowda pri ADSL
512*1000/8/1024 = 62,5KB
128*1000/8/1024 = 15,6 KB


erm... download je 65k ne 62 in upload je cistih 16k :D

[t502]

yimi ::

ja to tebi pise tam v explorerjevem downlowderju....
realne rezultate bos dobil, ko bos prizgal linuxa, v roke vzel stoparico napisal wget pa ime nekega fajla, pa potem izracunal hitrost....

ABX ::

Ma sej ne rabi noben Linux. Poberi 600MB dolg file pa stopaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

[t502] ::

IE? lol

IE vse narobe kaze. Te meritve so iz FlashFXP in DUMeter (al kak se ze rece).

[t502]

yimi ::

itaq, da ne kaže realno, ker on že dl-ja, ko ti pritisneš na povezavo(ok ne čisto takoj), amapak če je manjši fajl (ca 50KB), preden ti izberes kam ga bos shranil, ga je ze 50% zdownlowdanega(isdn linija), Zato potem pride, ko on racuna, naprimer da je downlowdal 2 sekundi (stopa, ko ze zberes kam bos shranil), zdownlowdal je pa naprimer 50 KB, zato napise naprimer da leti 25KB/s...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL - Mnenja!

Oddelek: Omrežja in internet
452140 (1034) Mlchk
»

kbel in prenos iz neta!

Oddelek: Omrežja in internet
382297 (1435) [t502]
»

Adsl

Oddelek: Omrežja in internet
111038 (720) ||_^_||
»

ADSLvsCABLE

Oddelek: Omrežja in internet
311570 (1117) krucymucy
»

Stanje pri Internet ponudnikih v SLO!

Oddelek: Omrežja in internet
281771 (1050) baghera

Več podobnih tem