» »

Prenosnik, winxp in prevelika poraba rama

Prenosnik, winxp in prevelika poraba rama

V-i-p ::

Lp vsem. Na prenosnik namestim svežo kopijo winxp z vgrajemim sp2. Do sem vse lepo in prav. Namestim slovenščino, vse ok, poraba rama okoli 80mb. Namestim samo še driverje za laptop (zvočna, bluetooth, WiFi, lan, modem, kamera, in ostalo šaro za delovanje komponent in od te namestitve poskoči poraba rama na 270mb. V tasku itak ne vidim nič, ker če vse skupaj seštejem ni niti 100mb porabljenega rama. Preveril sem z anitivirusom, zalaufal ad-aware, spybot, nič. Enostavno ne vem kaj mi kuri toliko rama. En gonilnik mora nabijat toliko rama, samo vem ne kateri, ker so gonilniki iz cdja in jih naloži skupaj, samo setup zalaufam. Lahko bi se šel, in poiskal vsak driver posebej iz vseh vetrov, da jih zberem in inštaliram, ter pred vsakim na novo zaženem mašino, tako bi lahko ugotovil, samo je rahlo dolga pot, pa me zanima, ima kdo kakšen nasvet, kaj storiti in kako ugotoviti točno kaj pokuri toliko rama. Obstaja morebiti kakšno bolj natančno orodje za to, kot task v winsih? Ker tam kot rečeno piše poraba rama 270mb, tudi občuti se, da pri frišni kopiji deluje bolj počasi, če pa seštejem porabo procesov, pa ne pridem čez 100mb. Hvala za morebitne nasvete. Lp!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

urbybaby ::

Na grafično kartico si pomislil? Lahko, da si deli spomin za laptopom.

V-i-p ::

Am, nope, ima 256mb lastnega... :(
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

urbybaby ::

Poskusi zagnat v varnem zagonu, da vidiš kolk ti pa tam kaže. Pa malo primerjej kateri procesi so zagnani v varnem načinu in kateri v normalnem. Potem pa metoda izločanja. Tole je vse kar se zdejle spomnim. Upam, dati bo uspelo.
Še to, ko sem jaz na moj laptop naložu SP2 sm imu podoben problem, računalnik je delal obupno počasi, koliko natančno ram-a je pa pokuru pa ti zdele ne vem povedat.

veteran ::

A na CD-ju z driverji ni direktorijev, pa notri različni driverji; klikaš na .inf datoteke in inštaliraš vsakega posebej? Setup je sicer easy varianta, ampak ponavadi naloži še kup nepotrebne šare zraven, ne samo driverjev. ;(

Malo boljša varianta taskmana je ProcessExplorer.

Pa odklopi nepotrebne servise, na računalu z 256M se to zelo pozna...

neoto ::

veteran, V-i-p je rekel, da ima grafična 256 mb lastnega...

CoolBits ::

Zakaj pa nebi dovolil sistemu da porabi ram?... mislim če drugače dela normalno pol ni problema in ne se obremenjevat kaj porablja RAM, ker kaj ti bo polno RAM-a če ne dovoliš da ga sistem izkoristi dokler je...

V-i-p ::

laptop ima 512mb rama in grafika 256mb lastnega. Ampak sej ni fora, zakaj bi se obremenjeval, res je, da bi lahko pustil pri miru in pozabil na zadevo, ker delajo winsi zaenkrat kul, vsaj take občutke imam, pa vseeno je odločno preveč, da sistem formatiraš, sveže naložiš winse in driverje pa je poraba rama preko 250mb. Kaj šele bo, ko bom naložil antivirus, požarni zid in ostalo kramo. Bom hitro preko 300, 350mb porabe in to v idle, kar pa mi res ni sprejemljivo. Včeraj sem spet formatiral in dal gor xpje z sp1, pa je isto, ko naložim driverje, poraba preko 270mega... Glupo...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618764 (12520) Ales
»

Win 8 / Win 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8516571 (15063) solatko
»

Windows Vista dela vedno počasneje

Oddelek: Operacijski sistemi
291616 (1046) bluefish
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649190 (7819) Razerzone
»

250 MB zasedenega rama ob prihdu v Wins

Oddelek: Pomoč in nasveti
141095 (884) KontraCepec

Več podobnih tem