» »

250 MB zasedenega rama ob prihdu v Wins

250 MB zasedenega rama ob prihdu v Wins

KontraCepec ::

Imam WinXP sp2. Ob prihodu v Windowse Taskmanager pravi, da je zasedega 250 MB rama !8-O

Od kod toliko? V procesih nimam skoraj nič... par manjših programov teče v ozadju in neki sistemski procesi, vendar seštvek prikazanega nanese komaj okrog 70 MB (glej sliko).



A vam tudi toliko žere? Res ne vem kaj naj naredim... od kod taka potreba po ramu ?!?:\
Krijejtiv

CoolBits ::

Klikni spodaj "show processes from all users" pa boš vidu...

KontraCepec ::

Kliknil sem "show processes from all users" pa se nič ne spremeni.

No in koliko imate ostali nabitega rama na začetku?
Krijejtiv

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Zraven moraš še prišteti porabo navideznega pomnilnika, ki ga v tvojem primeru ne kaže... Vkopiš ga posebej pod View > Select Columns... in tam poiščeš 'Virtual Memory Size':\

Microsoft ::

Tako za primerjavo, Windows 2000 Advanced Server v cisto osnovni konfiguraciji za par stvarmi, kot so DHCP, DNS, WINS, RRAS, Norton 2004 ISP, Exchange 2003, SQL 2000, pa se kaka malenkost pozre 450MB ob zagonu.

Bom pa se jst zdele pogledal na XPjih... In kolko RAMA sploh imas?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

KontraCepec ::

Trenutno imam 256MB. Imel sem še ploščico s 512 pa sem jo sedaj dal v drug računalnik in tako bil primoran takoj posvetiti pozornost požrešnosti XPjev, ker računalnik sedaj dela kot 486 z XPji.

Čisto se zavedam, da je 256 zelo malo, ampak zanima me samo, ali je kaj narobe z mojim sistemom, da v osnovi zahteva 250 MB, ali pa je to normalno...
Par let nazaj sem imel samo teh 256 MB, pa se mi zdi, da je brez škrebljanja po disku računalnik lepo ohranjal odzivnost pri odprtem PS CS in Ilustratorju9, ki sta zelo požrešna.

Po moje je 250 vseeno preveč, čeprav takrat še ni bilo SP2 :\
Krijejtiv

Microsoft ::

Dvomim, da je SP2 kriv. Lej, takole imam jst, pa primerjaj pri sebi, katere servise mas se ti zagnane, ki jih pa jst nimam.




by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

KontraCepec ::

Aha ti imaš tudi kar dosti (180). Jaz laufam še ene par programov odzad, tako da lahko da nanese tistih 50 MB.
Jap, požrešna stvar so ti windowsi... treba bo kupit še eno ploščico :(
Krijejtiv

Microsoft ::

Zavedat se mors, da je v vecini primerov RAM najcenejsa in najhitrejsa pot za pospesitev delovanja PCja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Kaj pa je s tem narobe? RAM je zato, da ga sistem uporabi, ne pa da ga maš fraj...

Mem: 516408k total, 507736k used, 8672k free,

Tole kuri meni Linux workstation, ki poleg KDE-ja poganja mulo, gaim, skype, organizator, dvakrat xchat, firefoxa, file manager pa dve konzole. Praktično vseh 512 Mb RAM-a. Je pa res, da se swapa tud dotakno ni...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

KontraCepec ::

Evo tako je, če očistim vse nesistemske ozadne procese (razni programčki, ki jih sam laufam)... + še ene 20mb rama gre za NOD antivirus, ki ga nisem izklopil.



Ko sem šel seštevat pa stvar še vedno ne nanese prav. Naračunal sem 108 MB, je pa 186.

"Zavedat se mors, da je v vecini primerov RAM najcenejsa in najhitrejsa pot za pospesitev delovanja PCja."

Se globoko strinjam. Če fizičnega rama zmanjka je vse zastonj.

V mojem primeru, ko vedno laufam DC++ ( 100MB ), pogosto pa ob tem delam v PS CS2, Ilustratorju in 3DSMaxu hkrati, sem sedaj pogruntal, da je 768 minimum = 200 začetnega + 100 DC + 100 PS + 100 Illustrator + 100 Max = 600 MB. Več je pomoje metanje denarja stran.
Krijejtiv

Microsoft ::

Lej, ce kaj delas, potem mej 512 ali vec. Jst sm recimo to krvavo potreboval, pa sem delal samo v Visual Studio. Razlika opazna, nadgradnja pa lahka, da bol ne more bit.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ronaldo ::

nazalost vas moram vse razocarat, to kar vi gledate ni poraba rama (commit charge).
ce hocete pogledat kolko rama je prostega, potem v task managerju kliknite na performance pa tam pise physical memory...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ronaldo ()

veteran ::

Ej, Kontracepec, imaš pač veliko šare. In tista št., ki jo kaže taskmgr spodaj, ni poraba fizičnega rama. ;)
Kakorkoli, tole je primer očiščenega xp sistema (dol z vsemi nepotrebnimi servisi ipd), imam pa 512MB rama:

xp

KontraCepec ::

Ja dobro ni fizični ram to vemo.
Kako in kod windowsi drobijo to številko je druga stvar. Saj je dost tem o tem, ko ljudje ravno zaradi nespametnega naslavljanja paging filea le tega kar ugasnejo, če imajo 1,5 GB rama ali več.
Ampak dejstvo je, da več ko je te številke spravljeno v RAMU boljše je, ne? Najboljše je, če je kar cela. In ko to fizično ni več mogoče nastopi problem...

Sledi da če je številka večja od fizične velikosti RAMA trda prede.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dosti šare glih nimam. Ko sem včeraj odinštaliral Omega driverje za ATI je tudi meni ob prihodu v windose kurilo 160 MB (brez driverjev, radlinkerja, glidewrapperja, control panela,..) in če bi vse procese, ki jih sam zavedno laufal kot ti "očistil", bi tudi jaz imel okoli 120 MB.

No meni je vse jasno sedaj in mi več ni treba razlagat... hvala vsem skupaj.
Krijejtiv


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni računalnik CPE 100% oz. zabijanje CPE-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
9870 (664) valo77
»

Not enough resources pri 4 GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644817 (3836) k4vz0024
»

Vista SP1 + AMD x2 CPU = zakaj 1 core okoli 90% load, drugi okoli 5%

Oddelek: Pomoč in nasveti
121173 (977) FlyingBee
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382838 (2228) Mihec1990
»

Kolko RAMa na matični plošči je dovolj?

Oddelek: Strojna oprema
371974 (1195) frenk

Več podobnih tem