» »

Kako "obrezati" sliko v DivX filmu?

Kako "obrezati" sliko v DivX filmu?

LexLuthor ::

Živjo!

Zanima me, kako naj obrežem sliko v DivX filmu na manjši format, torej, kako naj spodaj in zgoraj porežem črni rob. V film so namreč na spodnjem črnem robu vključeni neki hebrejski podnapisi, ki mi gredo na živce, pa bi film rad spet spremenil nazaj v 16:9.

Hvala za pomoč!

#000000 ::

Poglej članek na tem naslovu, konkretno 6. Primer Članek Rabil boš Virtual Dub link je pa itak na strani. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

LexLuthor ::

Super, hvala!

S182 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

LexLuthor ::

Virtual Dub opravi delo več kot zadovoljivo. Hvala vseeno.

LexLuthor ::

#000000:
Katero vrednost je v programu Virutal Dub potrebno vnesti v target quantizer pri XviD kodeku, pri nastavitvah? Če pustim default, potem mi velikost fajla prepolovi, zmanjša se tudi kakovost slike. Če dam 1 (maximum), potem mi iz 700 MB naredi 2,3GB file.

CaqKa ::

heh.. špilat se morš z temi vrednostmi.. sicer nevem zakaj se z temi špilaš.. ni bolj enostavno tam nastaviti kilobite ali pa kvaliteto?
okorg 900 kbitov/s je ponavadi.

largie ::

target quantizer je način kodiranja v enem prehodu (Single pass), pri katerem vnaprej skoraj ne moreš vedeti končne velikosti datoteke.

če bi rad določil velikost bo treba uporabiti kodiranje v dveh prehodih (Twopass). Nastaviš kodek za prvi prehod (Twopass - 1st pass), potem pa pri Save as... obkljukaš možnost Don't run this job now. Nastaviš kodek za drugi prehod (Twopass - 2nd pass), kjer določiš željeno velikost datoteke (nastavljaš velikost samo za video!). spet Save as..., Don't run this job. potem pa File, Job control..., Start.

nekaj korakov celotnega postopka sem izpustil, ker domnevam da se boš znašel.

#000000 ::

Ja jest pustim zmeri kr vse default, se pač ne spoznam tok da bi lahko čaru s temi nastavitvami, ker ponavad rata vse še slabš, al pa traja grozno dolg časa 'na tisto uro-dve sem že navajen' Če ti pa zlo pokvar kvaliteto pol pa se mal špili. LP

LexLuthor ::

Po nekaj poizkusih sem ugotovil, da je optimalna vrednost nekje okrog 2,5. Tako velikost filma ostane skoraj identična originalu, če seveda ne spreminjaš zvočnih nastavitev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814659 (8065) Revenant
»

Snemanje avi filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
373142 (2538) gruntfürmich
»

[DivXviD] filmi na Divx predvajalnikih brez problemov

Oddelek: Zvok in slika
2122708 (9709) bbbb
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194073 (3527) bobby
»

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Oddelek: Programska oprema
61492 (1412) waters

Več podobnih tem