» »

nedelovanje surround zvocnikov

nedelovanje surround zvocnikov

alum ::

verjetno je problem v kaksni nastavitvi.

ko zvocnike testiram z orodjem, ki je prilozeno zvocni kartici, delajo vsi kot bi mogli.

ko pa pozenem film, mi delata le levi in desni zvocnik (torej stereo nacin).

prosim za pomoc.

cojss ::

Poskusi s programom AC3filter in pa uporabi en film, ki ima zvočni zapis v AC3 formatu (preveriš z GSpot).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

EvilDare ::

Če predvajaš film z ac3 je treba v natavitvah od filtra nastavit na 5.1.

CoolMike ::

Jaz imam Logitechove 5.1 sistemske zvočnike in zunanjo Creative 24 bitno zvočno kartico in imam zelo podobne probleme. Od kar jih imam se je sedaj zgodilo že drugič da delata samo 2 satelita in nizkotonec (tako kot 2.1 sistem). Če jih testiram se ne pokaže nobena napaka. V testih se lepo sliši, da vsi lepo delajo. Ko pa predvajam razne medije, npr. mp3je, filme, ... pa stvar ne dela več. Povsod v nastavitvah lepo prikazuje 5.1 sistem, tudi v testih ko se vsak posamično oglasi stvar res deluje, v praksi pa nekaj ne štima. Ima kdo rešitev?

cojss ::

To je zato ker so mp3-ji in večina zapisov zvoka v stereo načinu. Poglej kje v nastavitvah zvočne kartice če obstaja kakšen up-mix način ali pa 6ch stereo, 4ch stereo. Če ne pa poskusi z ac3filtrom in se malo poigraj z nastavitvami pod "matrix", kjer določiš, katerizvočnik bo igral kateri signal, recimo levi spr. in levi zad. bosta igrala levi kanal, desna isto, za center in sub pa daš polovico levega in polovico desnega.

matrix:

PromeuZ ::

Hy,
imam en problem namreč na mojo zvočno (Genius Sound Maker Value 5.1) sem priklopil Logitechove X-530
namreč v ac3 in v sound options imam nastavljeno na 5.1 zvočnike ampak mi delujeta le globokotonec in centralni zvočnik ostali pa ne,
So pa 100% pravilno priklopljeni :D

Vsaka pomoč je dobrodošla,
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S/PDIF out samo 2.0 zvok namesto 2.1 (subw. ne dela)

Oddelek: Zvok in slika
142331 (1868) Zako
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016058 (9997) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511204 (5012) Sarimner
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122240 (1971) link_up
»

Dolby Digital encoding na integrerani zvočni?

Oddelek: Zvok in slika
171731 (1495) dolenc

Več podobnih tem