» »

Microsoft Outlook in dva OS

Microsoft Outlook in dva OS

Matty ::

Srecno sem instaliral in konfiguriral WinMe in Win2k (slednji by the way, dela mnogo hitreje predvsem z internetom).

Zanima me, kako (ce se da) se skonfigurira Microsoft Outlook (lahko tudi Outlook Express, kar je manj verjetno), da lahko uporabljas isto "bazo" tako v WinMe kot v Win2k.

Kar pomeni, v obeh OS imam instaliran M Outlook (oz. Express), uporablja se pa le ena baza... Nocem namrec imeti postnega odjemalca samo v Win2k...

Hvala!

andrej ::

cisto simpl, sem to ravno naredo za w2k in whistlerja. Samo pst datoteko si lepo skopiras na centralno mesto. Iz originalnega ga zbrises. potem ko zazenes Outlook ti bo reko da ne najde fajlna in ti reko da mu moras pokazat kje mas. Torej:

1. kopiraj outlook.pst [mislim, da je takosno ime] na centralno mesto
2. zbrisi original
3. pozeni outlook -> povej mu novo lokacijo
4. v drugem sistemu zbrisi outlook.pst v profilu [NE tistega, ki si prej skopiraj]
5. zazeni outlook in mu daj novo lokacijo...

Pri meni dela normalno...

BigFoot ::

thanx! :)

Matty ::

Thanx..

Zdej morm sam iz Outlook expresa konvertirat v MS outlook...

Bungee- ::

Vzames drugacen e-mailer, recimo The Bat!, teg uporabljam jaz in to naredis s 5% muke :)). M$ je prevec ranljiv pa si ga ne morem privoscit, tako da je ta e-mailer ravno prav "inteligenten", da mu razni skripti ne pridejo do zivega :P stvar je v tem, da jih preprosto ne razume ;) ...
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Matty ::

Se eno vprasanje za Andreja...

v zvezi Microsoft Outlook...
npr. da dobis slikco... Se da nastimat M outlooku , da v mailu namesto znakca attachment (ki ga moras potem kliknit, da se ti odpre nek tretji program) prikaze slikica? To mislim na nekaj podobnega kot je v Outlook Express... Hvala...

andrej ::

sorry, tega ne vem na pamet kak se naredi. Sicer uporabljam outlook, vendar imam raje, da sam odprem attachment... V nasprotnem primeru se ti lahko se kaj zgodi...

Probaj malo poiskat po helpu ali po kaksnem outlook web situ na netu..

Matty ::

Ja... to je res... mene so zanimale slikce... Drugi attachmenti ne hvala



Ko smo ze pri pripetih fajlih... Na sihtu sem ze stokrat reku; ne odpirajte cudnih datotek od poznanih in nepoznanih ljudi; se posebej vbs, pif in podobne zadeve... In kaj mi naredi sef v sredo? Odpre en fajl "reader's digest.txt.pif". In kaj se zgodi? Nic posebnega razen tega, da vse dll in exe datoteke v windows direktoriju okuzi virus w95.mtx . Na sreco mamo gor nortona pa ga je takoj odkril. Ok, norton sicer na koncu pobrise virus, ampak kaj ko moj sef ne more vec na mrezo... :))))

In klice vzdrzevalca, in kaj oni pravi? Na novo sistem gor, ker mu ni nc jasno... hehe...

andrej ::

he he...:O

jaz sem alergicen na vsake attachemte... sloh jih ne odprem, razen, ce se prej s kom zmenim, da mi kaj poslje. drugace pa sploh nocem spremetah teh svinjarij...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook se kar ugasne in se ga ne da več ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
82445 (2352) zlopi
»

V kateri mapi se nahaja e-pošta?

Oddelek: Programska oprema
91251 (1078) vitamincek
»

Microsoft Outlook

Oddelek: Programska oprema
131484 (1293) ABX
»

iz workgroup na domain

Oddelek: Programska oprema
141176 (991) matic
»

Kje so e-majli?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51011 (922) SubOrbit

Več podobnih tem