» »

Temna slika pri gledanju DIVX-ov!

Temna slika pri gledanju DIVX-ov!

DamoskinoS ::

Imam Win2k ter grafični kartico GF MX2,ter najnovejši DIVX codec 4.3.1.Pame zanima zakaj mi predvaja zelo temno sliko...Gledam pa z Win. Media Playerjem.Tam sm ze poskušal z nastavitvami pa so samo prikazi za dekompresijo.Ni nobene opcije za nastavitve barve in svetlobe za predvajanje.Ali naj si omislim drug predvajalnik ali kaj?Ali so to krivi drajvrji za grafično?
Prosim če mi lahko svetujete.
Hvala:\

chucki ::

grafično si naštimaj bolj na svetlo! ali pa monitor! brightness!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

bodom ::

zio,

sem najdu tole zelo staro temo...

imam podobne problem...nekateri filmi, predvsem tisti kodirani v Xvid kodeku, so zelo temni in jih je skoraj nemogoce gledati. A mi lahko kdo pomaga, kaj narediti?

A so mogoce krivi kodeki? Instaliral sem codek packe, pa tudi posebej Xvid pa se zmeri isto...

thanks, LP

boštjan ::

bodom to da si jo našo še ne pomeni da spada v oddelek kaj kupiti,zato naprošam da se tema prestavi v ustrezen oddelek.
PS:bodom, zakaj pa nisi kar nove teme načel v oddelku POMOČ IN NASVETI?

Boky ::

Kolikor vem je najnovejsi divx codec 5.03.
DamoskinoS za predvajanje ti svetujem BSplayer.

bodom ::

bostjan: ma nism hotu nacenjat nove, ker bi itak se kdo najdu pa zacel "uporabi search, pa bla bla"...

nism niti gledu v katerem odddelku je...sam najdu sm temo in dal Q notr...

a bi kdo vedu zakaj je temna slika? verjetno kodeki, ne?

thanks, LP

boštjan ::

bodom kaj ti maš vse kodeke naložene divx in xvid?probaj samo z enim,al pa se z driverji špilaj.Mislim pa da ma xvid tudi neki CONTROL PANEL,kjer se da kontrast nastavljat.

maro ::

sej se da pri xvid in divx kodeku svetlost naštimat
ne vem na pamet, kako se do teh nastavitev pride, vem pa, da se da tudi iz bsplayerjem do teh nastavitev dostopat, ko ti film laufa (desni klik na sliko, potem je pa bolj spodaj ena opcija za video nastavitve) - trenutno nimam dostopa do bsplayerja in kodekov

Cokolesnik ::

Resitev problema je verjetno naslednja:

namesti najnovejsi Media Player (razlicica 9). Nastavljanje svetlosti in drugih video opcij pa najdes v meniju VIEW / ENHANCEMENTS / VIDEO SETTINGS.

Ob namescenih kodekih, delujejo vsi DIVX ali XVID filmi nemoteno v Media Playerju.

bodom ::

hmm...mozno da je ratala zmeda s temi kodeki, jeb... kodeke:\

no, zdek sliko vsaj vidim normalno, ker sem se igral s tisto nastavitvijo svetlosti...sam se mi pa tudi slika trese!!?? kaj pa to?

thanks, LP

Cokolesnik ::

najbolj zazeljeni in ustrezni kodeki:

divx (video): http://www.divx.com
xvid (video): http://www.roeder.goe.net/~koepi/xvid.s...
ac3 filter (audio): http://ac3filter.sourceforge.net/

sicer pa je to bilo ze nemalokrat napisano.:D

maro ::

malo bolj natančno, kar sem prej pisal:
v bsplayerju (ko ti film laufa); desni klik->properties->Xvid..(xvid film)/divx...(divx film), potem pa nastaviš svetlost
divx ima malo več nastavitev, do njih pa prideš tudi, če zaženeš config.exe v divx direktoriju.

bodom ::

ja ja...to sem nastimal...svetlost slike..

sam zakaj mi pa sliko trese?

LP

Markoff ::

Meni se Xvid codec kodirani filmi sploh ne prikazejo na TV-ju...z nobenimi drugimi filmi nimam problemov, Xvid film na TVju pa je crna praznina, ceprav na monitorju vse lepo deluje. Zvok na TVju deluje normalno. Probal vse mozne Xvid kodeke, vse mozne nastavitve...WinMediaPlayer 6.4 in 9 pa BSplayer zadnji 2 verziji - vse popolnoma enak efekt. Celo instaliral zadnje ATI driverje (Radeon 8500) - no go.

Se ni bilo genija, ki bi mi znal pomagati, pa zgleda ga tudi ne bom nasel...damn...;((

maro ::

bodom: če se ti je slika že prej tresla, odinstalirej vse nepotrebne kodeke. malo se poigraj z xvid in divx kodeki (a pri obeh trese?). pa probaj še s ffdshow-om namesto xvid, divx kodekov če bo kaj bolje.

mega_n00b:) ::

@markoff

probaj nastavit na 50 Hz

bodom ::

hvala vsem...

sem ze porihtal zadevo...vse kodeke sm uspel odstranit in jih ponovno instalirat samo tiste potrebne za to.

zdaj deluje vse BP.

thanks!

LP

(sic) ::

Popravljam cokolesnika:

Najboljši Xvid kodek je nicov.

Fuck you all!!!

Cokolesnik ::

sic: zakaj je boljsi? kaj pravite ostali?

JagPanzer ::

Sem sicer že enkrat napisal. Nic ima najboljši dekoder; dopušča post-processing, pa še svetlost filma se da nastavljat, drugače je pa enkoderski del kodeka skoraj enak, oz. je Koepijev celo boljši (uporablja Refdivx' LumiMask kodo, pa še pri unstable verziji lahko poljubno nastavljamo b-frame threshold).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159099 (14247) BaRtMaN
»

program za kompresirat Video

Oddelek: Programska oprema
201419 (1118) Jakka
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201845 (1550) jos69
»

Codeki-PROBLEM!!!

Oddelek: Zvok in slika
111497 (1242) gumby
»

Film tipa XVid

Oddelek: Sedem umetnosti
222481 (1972) jRk0

Več podobnih tem