» »

program za kompresirat Video

program za kompresirat Video

boula ::

Zdravo!

Ko snemam video filme z fotoaparatom, so datoteke izjemno velike 15 min je že lahko 1GB. tako da jaz bi rad imel kakšen program, ki bi mi lahko dobro skompresiral video in ob tem OBDRŽAL PRAVILEN CONTRAST IN GAMA svetlost. Ker npr. pri movie makerju - postane ves film temen.

Če se le da bi uporabil kak program ki deluje tako kot audio compresor - kjer samo dodaš v program npr. 50 komadov in pol converta recimo. tako da ne rabi vsak video posebej odpirat in shranjevat ponovno.

Hvala v naprej

#000000 ::

Virtual Dub

boula ::

Jz sm si pobral ta virtual Dub ze včeraj, in to tistega ki je predlagan pod free programi, ampak to je kr neki z 1,5MB nic kej preveč fanj ne zgleda

si mel kej drugega v mislih?in se da res tam tudi tako več naenkrat skompresirat, brez da odpiraš vsako posebej?

#000000 ::

Sej gre, z job funkcijo, pač ko nastaviš vse potrebno, kodeke pa to, izbereš save as, izbereš kam in daš ime videu in dodaš kljukico na označeno mesto



Potem odpreš drug filmček mu porežeš ali dodaš kak kader ter enako shraniš, ko misliš da imaš dosti robe, odpreš job control okno F4



in na koncu naštimaš kerga bo prvo začel



Aja to nared preden greš spat, ker med konvertanjem ipd. ni dobro kej preveč čačkat in brskat po mašini, ker se to pozna na kvaliteti videa, razne kockice in podobni artefakti, edino če imaš kako hudo zverino z par GB rama, če si pa pod 3 GHZ pa kr lepo počaki da zmelje.

Aja program res nima nek fancy look, in cvaj klik varjant, ampak je hudo uporabna zadeva in še čist zastonj, startaj pa VirtualDub.exe
itak pa ni obene instalacije. LP

boula ::

hvala ne,
:)
dobr je dobr
to da združiš vse skupaj da shrani

imam pa težave pri izbiranju kompresije.

jz grem tam pod video-compression: in se pojavi ful teh možnosti - eni mi nabijejo iz 50MB na 500MB, drugo pa pride res slabo vn

kera bi bla naj optimalna možnost?? kaj vse da zberem?

laguna ::

Glede kompresije poglje pod video/compresion ... katere kodeke sploh imaš naložene na računalnik. Če lahko gledaš divx/xvid filme, ti bo sigurno pokazal tudi kak kodek divx ali xvid. Če imaš katerega od teh, potem izberi vseeno katerega, dva prehoda in bitrate tam okrog 2000 kbit/s, to bi moralo biti dovolj za zelo kvalitetno kodiranje, če ne pa pač povečaš bitrate. Prav tako moraš spremeniti kodiranje zvoka, saj pcm zvok zavzema za tvoj video to je 15 minut cca 250 MB, tudi tu izberi kodek, ponavadi je najboljši lama mp3 (free) in daj na 128 kbit/s. Če upoštevaš vse to bo tvoj končni izdelek, torej 15 minut videa dolg (predpostavka video 2000kbits, audio 128 kbits) pri 25 sličicah na sekundo torej 2128kbits*25slicič*900 sec /8 bitov = 5.985.000 bajtov, torej to je cca 5,8 MB za tvoj 15 minut.

Napiši, katere kodeke ti program virtual dub ponuja, ti si verjetno kompresiral kar uncopresion.

LP
lagunaaaa

boula ::



evo to so mi vsi kodeki - oz. možnosti compressiranja - razen uncompress se ne vidi.

čudno da nimam divix možnosti- saj imam allcodec - in mi bere vse filme

laguna ::

Glede tvojih kodekov bi rekel, da res ni noben "kvaliteten" kodek, no razen mogoče H263 kodek, to je kodek, na podlagi katerega je narejem MPEG4 kompresije, torej divx in xvid. No koliko je kvaliteten ne vem, vendar ti predlagam, da si na internetu najdeš ffdshow kodek in ga instaliraš, potem pa bi moral imeti možnost tudi kodekov kot so divx, xvid, ... in še mnogo kodekov, vendar se ti v tvojem oknu pojavi mislim da kot ffdshow kodek, in ko ga odpreš, izbiraš kodeke, tudi xvid in divx. Zakaj nimaš kodekov že sedaj pa mi ni jasno. Poskusi naložiti ffdshow, ali pa kodirat po standardu h263, vendar mislim, da je to le dekodirni kodek. Torej v googlu napiši ffdshow in si ga instaliraj. Potem poročaj.

LP
lagunaaaa

ender ::

ffdshow ni najboljša izbira za kodiranje videa - preprosto namesti XviD, in uporabi to.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

boula ::

ste me zadovoljili :) hehe

codec je kul
in tudi svetlost se da uštimat sem pogruntal
pa tudi lahko daš vse naenkrat convertirat


bravo fantje in hvala vam

boula ::

Pe neko novo vprašanje me muči.

Siver sem že prebral vsa navodila na temi: VirtualDib za začetnike,
uporabljam codec XVID

ampak še vedno si ne znam naštimat nastavitve tako - da bi dobil recimo ven npr. mali filmček na Max 10MB.

KOt ima recimo moviemaker - da nardii vn najbolso kvaliteto, ki je možna za določeno kapaciteto - npr. 10mb - da lahko pošijam še po mailu.

al točno 700mb za na cd

hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

boula ::

res bi rabu do vedet. Čakam že več ko en teden za odgovor - da ne bo kdo reku, da naj bom bolj potrpežljiv :) hehe. bol ko tako.

no a kdo ve kar pise v zgornjem komentarju!??

norcuron ::

Jaz uporabljam za kompresirat filmčke s fotoaparata TOLE zadevo.

Kodeke ima že v sebi, ne rabiš nič posebej inštalirat, ma en kup nastavitev in izhodnih formatov pa še freeware je. Men je gut.
Great are mysteries of the mind ... or not?

boula ::

jz sem se nauču uporabljat VIRTUAL DUB

in ima ful dobrih for, in bi rad samo še to stvar se nauču - da lahko poljubno naštimam, kolko velik fajl bo prišel ven.

bilokdo?

Jakka ::

V oknu, kjer izbiraš video kodek, ko izbereš xvid, imaš gumb "configure". Tam se da marsikaj nastavljat.

#000000 ::

@Hypnotic
Ma njega zanima kako-s kerim tool-om ali programom lahko vnaprej določi velikost v MB končnega videa. Right ?? To s katerim programom neb vedu, je pa to odvisno od velikosti-resolucije same slike, bitrate-a, video in audio kodeka ki ga izbereš, vsak kodek tudi ni dober za vsako stvar, za predvajanje videa na web straneh je flash+FLV video najboljši ker ga ima skor vsak, je pa res da vsak nima najnovejšega flash player-ja in z 6 ne bo videl videa ki je narejen za 8 ali celo 9 verzijo flash player-ja, enako je z wmv formati. Podobno je z video vsebinami ki jih hočeš pokazat na domači dvd enoti, saj vsak nima najnovejše ki zna vrtet xvid-divx, ali wmv itd.

Pejt mal semle in si preglej mal vodičev in ostale zanimive zadeve lahko pa obiščeš tudi tole stran www.doom9.org pod giudes imaš kr dobr razloženo vso zadevo. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

boula ::

ja sej to sem že vse proveraval

ma ne pride tolko vn kot naštimaš- se da res ful štimat - samo ne vem kako se to zračuna vse?
tam grem pod configer
1. izbiras quality, pol pa če izberes se calc: piše not target size (kbytes) _______ , pol lahko
napišeš kolko je dolgo, koliko biratov itd

ampak na koncu pride vn ful več kolkor ti tam napiše

kje je fora?
al je to treba kej računat

#000000 ::

Ja ni za vsak format-kodek isto, probaj tegale online (kako zgleda ne vem) ker nimam jave na nobeni mašini, niti je ne bom še dolg imel :D

www.videohelp.com/calc LP

boula ::

ja no jz imam ta kodek:

XVID, ki je tle kot vidim in berem najbolj priporočen, in je res fajn.

samo zašteal bi rad kako se to nardi, da se določi velikost fajla.

bom pa proval tudi s tem ki si mi ga ti dal. - ampak bi rad ostal na XVID

laguna ::

Glede velikost faila si lahko izračunaš sam, in sicer:

npr. imaš 2 minut in 30 sekund filma, to je 150 sekund filma. Ta film recimo želiš spravit na 10 MB, to je 10 MB * 1024 torej 10.240 Kbajtov oziroma 81.920 kbitov, ob pretpostavki 150 sekund imaš na voljo 546 kbajtov (81.920 Kbitov / 150 sekund), to je za video in zvok. Če se odločiš, da boš zvok kodiral s 64 Kbitov, ti ostane za video cca 482 Kbitov pasovne širine, ki jo vpišeš v virtual dub.

Upam, da ti pomaga ta formula, seveda lahko daš več za avdio, potem ti ostane manj za video in obratno.

LP
lagunaaaa

Jakka ::

Pa si štel še zvok zraven? Nekompresiran zasede ogromno. :D Ko virtual dub procesira, ti lepo prikaže koliko bo zasedel video in koliko zvok.

Uporabi Lame mp3 kodel ali kak drug primernih lastnosti, pa bo. Recimo 56kbps.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814671 (8077) Revenant
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323251 (2154) teoo
»

Program za od-prekodiranje Q-pel (Quarter Pixel motion)

Oddelek: Programska oprema
5929 (875) laguna
»

Kako "narediti" arhiv video posnetkov?

Oddelek: Zvok in slika
202466 (2125) #000000
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271673 (1291) SasoS

Več podobnih tem