» »

ADSL brez ISDN - končno

ADSL brez ISDN - končno

RTV Slovenija - Kot poroča RTV Slovenija, bo Telekom 5. septembra omogočil ADSL brez predhodnega nakupa ISDN.
Po podražitvi klicnega dostopa do interneta končno ena spodbudna novica za nas, uporabnike.

Mi, zdajšnji uporabniki ADSL pa v jok, ali pa v zamenjavo paketov :).

112 komentarjev

«
1
2 3

gabl136 ::

Temu jay po doma;e bre;em kriminal:\

krho ::

In kakšne so možnosti tistih, ki so zaradi ADSLa morali vzeti ISDN priključek, za tožbo ins uspek v njej proti TELEkomu.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

cekr ::

Dajte že nehat govorit o tožbah. Takšni so bili takrat pogoji in sprejel si jih.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tilen ::

Tako kot je rekel krho. Strinjal si se s pogodbo.

Drugace pa kul za vse tiste, ki bodo zdaj lahko brez ISDNja prisli do ADSL.

Drugace pa kot sem ze nekje omenil, je to s podrazitvijo bila le takticna poteza za "not spravit" denar od ISDNja :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PersonaRudis ::

Za koliko bo ADSL brez ISDN dražji?0:)

cekr ::

9900 sit je najcenejša varianta brez ISDN-ja.

Glede na naročnino za ISDN je varianta z ISDN-jem cenejša.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DOOM_er ::

ja sam je nakup isdnja dražji:\
Robots will steal your job. But that's OK

PersonaRudis ::

>:D Telekomovci so pa prefrigani. Zdaj boš lahko imel ADSL brez ISDN sam zarad principa.

Tilen ::

A zj je pa priklop brez ISDNja 10k al kako? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

snow ::

Če dotična centrala ne omogoča ADSLja (kot naprimer naša), si brez ADSLja, pa če imaš ISDN ali ne. ;((
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

PersonaRudis ::

Tilen:


Solo:
6.600 SIT
(za naročnike ISDN)


Duo:
9.900 SIT
(za razvezan dostop)
7.700 SIT
(za naročnike ISDN)


Duo študent:
6.600 SIT
(za naročnike ISDN)


Trio:
11.900 SIT
(za razvezan dostop)
9.900 SIT
(za naročnike ISDN)

MEDENA ::

Jebeš SOLO/DUO/TRIO....itak mi je 2 leti že poteklo za ADSL tako,da lahko prekinem kadarkoli....vezava na SOLO ne pride v poštev...še 2 leti na SiOLu ? Yeah, right.....NOT

MrStein ::

Tista ženska se je tudi strinjala, da dobi vročo kavo, pa je vseno IN tožila IN dobila tožbo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tito ::

Gre za to, da so prisiljeni narediti to, saj se prebuja prva resna konkurenca njihovim storitvam ... Tudi politika glede starih in novih paketov je premišljena poteza, da bi podpisal novo pogodbo za dve leti in s tem bi si siol zagotovil večino naročnikov ... :D

;) Naj se je.....:D

kriko1 ::

U! Progress! Sedaj pa počakmo še nekaj let da bo še ADSL pri nas sploh možen. Če ne bodo pršli kaki incotel prej (upam).

strictom ::

Mamo doma ADSL že kar dolgo. Se mi zdi da že ene 4 leta. Takrat je fotr kupil 2 telefona za ceno enega.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

B-D_ ::

LOL... za višjo ceno kot mamo kablaši nudijo slabšo linijo kot jo imamo na kablu... mah nej ma folk ADSL, njihov problem če majo kabl na izbiro pa ga nočejo.

Glede tega, da je ISDN baje "nujno potreben" za ADSL se pa da malce začet tožarit, ker so v pogodbi zavajali potrošnike in bi bila zaradi tega podpisana pogodba lahko nična. Tu bi se lahko začela tožba... :8)

dronyx ::

Ali to pomeni, da se bo dalo naročiti ADSL tudi pri drugih ponudnikih kot je recimo volja brez vezave na ISDN torej z običajno analogno telefonsko linijo in ali bo pri teh ponudnikih naročnina enaka za obe možnosti?

Sicer pa če bosta dve tarifi pri siolu za naročnike adsl z isdn in brez isdn v čem je potem prednost? Saj bodo pa z naročnino na adsl pokrili izpad dohodka iz naročnine na isdn.

Mavrik ::

Nekako dvomim da boste kdajkoli dobili ADSL brez ISDN ceneje kot ADSL + ISDN.
The truth is rarely pure and never simple.

beerhunter ::

Hudič je ker se zdaj še tega blesavega ISDN-ja ne da znebit kar tako. Za prehod iz ISDN nazaj na navadno linijo zaračunajo 11.000SIT! Kreteni!
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

PersonaRudis ::

PersonaRudis: >:D Telekomovci so pa prefrigani.

wishmaster ::

Nekje sem bral da bodo omogočal dostop ,brez da boš moral plačat analogno ali digitalno linjo.Za mene bi bila ta rešitev idealna.
Glede tožbe;pred leti so vsi na telekomu trdili da ADSL ne more delat brez ISDNja in s tem nasrali več kot 50% naročnikov. Pravno bi se sedaj marsikdo lahk na tem spotaknil. Pogoodbo sem takrat sprejel,taka ko je bila . In se sploh ne sekiram .Isdn bom plačeval še naprej,ker pri razvezanem dostopu ne pridobim nič.
In kaj je sploh fora razvezanga dostopa: Namest 6.600 bom plačal 9.900.In tukaj ful prihraniš.To je še dražje kot čisto osnovi isdn z eno številko.Edin priključnine na plačaš.

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

Jaz nekaj ne štekam, kaj to je drugače, kot razvezan dostop? Je v tem primeru mišljen ADSL in PSTN telefon?

Mavik: DUO, razvezan dostop: 2 SIT priklop in ostalo, 9.900 na mesec, to je cenejše kot ADSL z ISDN

B-D_: pri nas je kabel na izbiro, ampak ga ne povoham, za enako ceno kot ADSL inamo slabšo povezavo, polek tega, da vsake toliko (redno) "linija" odpove . Pri nas se da tudi imeti le en računalnik priklopljen na kabel. Ne vem, lahko da obstaja kakšna fora kako jih imeti več, vendar v osnovi to ne dovolijo. Na ADSLu jih lahko imam kolikor hočem...

iskra ::

En računalnik na kabel? Kaj si via? Ti plačuješ linijo in ne računalnike na liniji ... Če si se pa pustil v kako tako pogodbo spustit, ti lahko samo še diplomo dam :\ V študentskem stanovanju v Lj ima kolega kabel (Lj-kabel+Arnes) in 6 računalnikov v mreži. Pa naj jim jajca odpadejo, če jim kaj ne paše - čez 4Mbit prenosa ne more it pa če ima Million Man LAN Party tam in tle je konc.

Po drugi strani pa me zanima sledeče: očeta sem pred ene petimi leti napumpal na dual ISDN linijo (ker je bila takrat v ponudbi) in smo jo vzeli. Pred kakim letom je padla ideja, da lahko fajn prišparamo na netu in smo vzeli ADSL. Koliko nas sedaj stane odklop ene linije? Samo 10k al so še kake zadeve v drobnem tisku?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

cekr ::

Kdor ima že ISDN, naj se ne spušča v odklapljanje le tega. Finančno se ne izplača. Poleg tega so pa ISDN povezave pri telefonu precej boljše kot pa IP-telefonija. Poleg tega pa ob morebitni nedostopnosti zveze preko SiOL lahko nujo rešiš preko ISDN s klicem na drugega ponudnika.

Pa še za tiste, ki imate samo klasičen telefon; Ob priklopu na ADSL brez ISDN izgubite obstoječo številko in klasičen telefonski dostop. Ostane vam samo še IP telefon preko SiOLa in popolnoma druga številka. Malo poglejte tudi po cenikih, koliko stane klic v Telekomovo omrežje.
Je pa klic med ADSL uporabniki zaenkrat že brezplačen.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

SavoKovac ::

Gre za to, da se pri Telekomu ne bi začeli jokati, češ infrastruktura je njihova, služi pa samo siol.
Samo se mi zdi malo drago plačevati 5k najemnine na mesec za par metrov žice, kolikor so jo potegnili.

BluPhenix ::

iskra, če bi malo bolje prebral, bi videl, da jaz take pogodbe nisem podpisal, ampak da tako ponuja operater tu pri nas. Ko ti pridejo montirati opremo, si prepišejo identifikacijsko številko mrežne kartice, nato lahko dostopa do neta le računalnik s to identifikacijsko številko, noben drug. Tako je pri nas kabel. Pa pustmo to, da so kabelski internet reklamirali ob postavitvi kabelske, to je nekako pred enimi 7 leti in je takrat forl moral plačati nekaj ekstra dodatke za net. Storitev so začeli ponujati pred kratkim.

MrStein ::

BluPhenix, če ti ne veš priklopiti več PC-jev, še ne pomeni, da ne gre ;)

cekr:
Ob priklopu na ADSL brez ISDN izgubite obstoječo številko in klasičen telefonski dostop.


Ok kod ti to ?
PSTN ti lepo ostane.
Zagotovo pa bomo vedeli čez en mesec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Hja ce povzamemo na kratko, telekom spet ni naredil nic, ali pac?

Tisti z ISDN placujejo 6600, tisti brez pa 6600 + 3300 ;)

Kaj so zdaj s tem profitirali uporabniki? Mislim... zdaj se hvalijo da je kao mozno brez ISDN pa zaracunavajo skor 1x visje cene? (podrazitev pred 1 tednom)

Prav vesel sem da imam super cable ISP-ja. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

A-L-E-N ::

BluPhenix: pri nas tuki tut pise da je dovoljen met na net povezan 1 racunalnik. Mas pa lahko brez problemov vec racunalnikov prikloplenih na internet hkrati, ena taka moznost je da si nabavis router al pa si ga nrdis sam na enem izmed pc-jev. Jst mam doma 2 compa prek routerja na net povezana pa ni nobenih problemov nikol blo.
Aja se neki: kKabelski ponudnik ne prepise cifre z mrezne kartice ampak mac address z modema in ga javi central, kjer naslov vpisejo in tko omogocjo dostop na internet prek tega modema.

nevem za druge sam jst ne zamenam kabla za adsl..glede na vse te probleme pa zajebancije k jih mate nekateri izmed adsl-jevcev raj ostanm na kablu pa je za zihr :D

cekr ::

MrStein:

Preberi si pojasnila na SiOLovi strani.
Ko skleneš pogodbo s SiOLom, prekineš pogodbo s Telekomom.
Kasneje s Telekomom nimaš nič.
Telefonsko številko dobiš pri SiOLu, ki pa je druga in ima tudi drugo pozivno številko.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dronyx ::

cekr:
Ob priklopu na ADSL brez ISDN izgubite obstoječo številko in klasičen telefonski dostop.


V to pa močno dvomim, saj potem to nima nobenega smisla. Kakor mi je znano v tujini niso nikdar vezali adsl na isdn ali da bi ti ob preklopu na adsl potem vzeli navadno številko.

Je pa logično, da način povezave kot je adsl ni primeren za vse uporabnike brez isdnja. To pa iz preprostega dejstva, ker pri isdn imaš dva kanala in lahko še vedno telefoniraš na klasičen način in hkrati prenašaš iz interneta recimo vso hollywoodsko produkcijo zadnjih 40 let.

Na drugi strani pa pri analogni liniji ko poteka adsl promet seveda je linija zasedena in ne moreš uporabljati telefona. Kot rečeno je to za nekatere sprejemljivo, za druge ne. Zame je, ker analognega telefona ne uporabljam in vse klice opravim prek gsm. Tudi interneta ne uporabljam 24 ur na dan, temevč morda največ nekaj ur na dan, ali še to ne.

Močno pa upam, da bodo slovenski ponudniki adsl uvedli omejitev na prenešene podatke, torej da imaš v pavšalu naročnine maksimalno mejo prenesenih podatkov in če prekoračiš plačaš več. Ne vem če je kdo delal raziskave, ampak sam si upam trditi, da je siol v svetovme merilu eno izmed omrežji z največjo krajo avtorske lastnine na glavo uporabnika to pa ravno zaradi tega, ker nima omejitve. S tem pa so prikrajšani ostali normalni uporabniki, ker so glede na omejene komunikacijske kanale hitrosti potem toliko nižje.

BigWhale ::

MrStein,

Tista zenska z vroco kavo je urbana legenda. Vsaj v taki obliki, kot jo vecina razume.

Tista zenska je dobila opekline tretje stopnje.

Jinto ::

Onyx: ADSL uporablja frekvence, ki so nad tistimi, ki jih uporablja ISDN oziroma analogni telefon, tako da telefonska linija ni nikoli zasedenea(velja za oboje, ISDN in PSTN).

Ta nova ponudba pa naj bi bila preko analogne linije, to NI razvezan dostop, ki ga Siol "ponuja" že dva mesca.

keber ::

BW: in še en pomemben podatek: zgodilo se je v ZDA.:D

kriko1 ::

Naj me nekdo razsvetli s tole žensko z vročo kavo, ker jaz ne vem o čem govorite.

kiFni ::

Vsi ADSLjaši, ki so bli "nategnjeni", bi mogel skupaj stopit in kaj naredit glede tega. Kako skupno tožbo al kaj takega. Pozanimat bi se bilo treba glede tega pri kakem odvetniku. Če se sploh kaj da.

Jan987 ::

lej če si se ti v pogodbi strinjov da vzameš oboje ne moreš nič

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krho ::

Poglej.
- Preden so začeli ponujati ADSL naj bi ga bilo možno dobiti ne gelde na vrsto telefonskega priključka.
- Ko se je trženje ADSLa začelo, so rekli, da na analogno linijo ne gre, da je pogodj ISDN
- sedaj pa kakor jaz razumem vse te članke po časopisih, ga bo možno dobiti tudi preko analogne linije ali pa preko razvezane zanke (se pravi brez da bi imel telefonski priključek)

Zame je to čisto zavajanje ljudi, gre se mi za princip nategovanja folka.

In ne nimam namena vrniti ISDN priključka.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

miranpozar ::

Jaz pa sem pravkar podpisal pogodbo za Trio paket in odklop ISDNja.
Prav vesel sem, da sem se končno znebil te zgodovinske zadeve, ki se ji reče "stacionarni telefon"! Mislim, halo... danes je telefonija mobilna (GSM) in le tako uporabna. Moj ISDN telefon je bil uporabljen 2x mesečno, pa še to samo za naročilo pizze na dom. V firmi pa je že druga zgodba. Torej za ceno ISDN + ADSL do sedaj, dobim po novem še ADSL TV in IP telefonijo, tako da se zadeva na koncu izide kar lepo, pa še korak v prihodnost naredim... konec s fiksno telefonijo prejšnjega stoletja!
Kar pa se kabla tiče, je na teh koncih katastrofalen, ADSL pa mi dela že več kot dve leti perfektno!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

MrStein ::

jani123:
"lej če si se ti v pogodbi strinjov da vzameš oboje ne moreš nič"

- pogodbena določila, ki so v nasprotju z zakonom so nična
- lagali so

To je več kot dovolj za tožbo.


BW: A se je ženska sama polila s kavo, katero je naročila ?

Popravek: Ja, sama se je polila v avtu, ko je sama odstranila pokrov s skodelice katero je sama naročila. Je pa bila kava "nadpovprečno" vroča. Tako kot je pogoj ISDN lažen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Romčy ::

Mislim ej, kaj se dogaja v teji prelepi naši Sloveniji kar verjet ne moreš. Pizda takrat so eni plačevali celo bogatstvo za pstn tudi po 4.000 mark se spomnem , pa še kopat so si mogli sami eni v naši vasi, do svoje hiše, zdaj pa če hočeš adsl brez isdn in če ti razvezejo parico, ti enostavno pstn odkačijo kot da ga nikoli ni blo. Ma too much, pa saj smo plačali za to, kako si sploh dovolijo. Oni bi morali dat adsl zraven in da ti pstn ostane ne pa tako kot delajo. To kar nisem verjel da je mozno dokler nisem pogledal na zgornji link. Neviđeno res. Pa kaj pri nas res lahko dela vsak kar hoče. Jaz sem tudi ze razmišljal o tozbi, in vedno bolj razmišljam, če jih bo precej jo bom sigurno vlozil, ker TO JE zavajanje potročnikov al si ali pa nisi podpisal pogodbe. Fora je v temu DA JE mozno priklopit adsl brez isdnja samo oni niso hotli IZKLJUČNO zaradi zasluzka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Romčy ()

altered_ego ::

BluPhenix: Ko ti pridejo montirati opremo, si prepišejo identifikacijsko številko mrežne kartice, nato lahko dostopa do neta le računalnik s to identifikacijsko številko, noben drug. Tako je pri nas kabel.

Kot tudi drugje. Kar pa ne pomeni, da ne smes/mores uporabljati vec racunalnikov.

matrix2 ::

fantje še en glas za tožbo>:D

Jaz sem nahrulil na SIOL teh. pomoč pred mesec ko se je šušljalo da bo možno brez ISDN da jih bom tožil ker so me po domače naf....i. Glej ga zlomka zanimivi takrat se je tisti človek na liniji zelo strinjal z mano>:D

Tudi Telekomovcem sem preden so mi priklapljali ISDN večkrat zatrdil, da tega ne potrebujem, ker mi ga bodo uturili zaradi dobička in njihove zgrešene poslovne strategije ter hlastanja po dobičko. Pri Telekomu so zatrdili, da to ni res in da samo tako lahko funkcjonira ADSL:D

Jaz pa še vedno mislim, da se njihovo zgrešeno poslovanje in požrešnost po dobičku z pomočjo spretnih prevar lomita na naših hrbtih. Pa če to hočemo ali ne, to lahko počnejo pač kolikor jim je volja, saj jim to omogočamo in jih tudi izdatno finančno podpiramo kar vsi po vrsti:(

Še enkrat, če se kdo odloči za tožbo odprimo poseben forum in poberimo glasove, ter takoj nemudoma v akcijo. Jaz sem striktno proti nategovanju ljudctva, saj smo bili že itak v socializmu in enoumju premnogokrat pošteno nategnjeni z strani telekoma!!!!!!!!

Zatorej udrimo po sodrgi!!!!!

Azrael ::

Meni so tudi kablarji takoj pokazali na člen v pogodbi, ko sem jih vprašal ali smem priklopiti na modem več kot en računalnik in ponudili drug hudo dražji paket, ki bi to kao omogočal. Stara kišta kot router je rešila ta problem, modem je videl še vedno samo en računalnik, ostalih v mreži pa ne.

Mene je Telesmeh Gorenjska razočaral, kabelska TV je vsak dan bolj snežena, njihov internet je bil podn od podna. Brzine, ki ne dosegajo niti polovice obljubljenega prenosa velikokrat je bil DL in UL v ranga 14.4kbps dial-up in redni mrki skoraj vsak dan. Edina dobra stvar je bil njihov ftp, ki pa je zamrl.

Sedaj ADSL lepo dela in kot gledam loge routerja še ni bilo izpada.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jaffa ::

Kaj pa ima tehnična pomoč pri vsem tem ? 8-O Njih pa res ni treba nadirat...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

sirotka ::

ni res da izgubiš dosedanjo številko, le siol ti da dodatno linijo za adsl...vsaj jaz tako to razumem:
prek razvezane lokalne zanke, pri čemer boste namesto fiksne ISDN telefonske številke dobili številko v SiOL-ovem omrežju...

dronyx ::

Onyx: ADSL uporablja frekvence, ki so nad tistimi, ki jih uporablja ISDN oziroma analogni telefon, tako da telefonska linija ni nikoli zasedenea(velja za oboje, ISDN in PSTN).


V to jaz tehnično povsem verjamem. Nenazadnje se da prek 220V linije vzpostaviti tudi računalniško omrežje. Samo kot sem razumel telekom so pogojevali isdn za adsl ravno zato, ker naj drugače ne bi bilo možno uporabljati telefona in adsl hkrati (ker ima isdn dva kanala).
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP strežnik

Oddelek: Programska oprema
64038 (3876) jackorsen88
»

Širokopasovni dostop do interneta (tehnična plat ponudbe) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
526462 (4929) darkolord
»

SiOL ADSL le za 4 SIT (ni prvoaprilska šala!)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
324844 (4844) humanoid
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567896 (7896) Blue22
»

Zmrzovanje XPjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
191086 (921) Cokolesnik

Več podobnih tem