» »

FTP strežnik

FTP strežnik

slemo ::

Zanima me kako bi naredil FTP strežnik na windows xp in sicer tako, da bi iz mojega računalnika omogočil dostop nekaterih datotek, ki bi jih lahko drugi sneli preko neke povezave (ali uporabniškega imena), skratka da bi bilo čim bolj enostavno.

lp

Nikolai5 ::

Tle maš en link:

FTP serverji

Na tej strani je polno FTP serverjev poglej kateri ti ustreza in ga snemi in naloži.

Opkow ::

FileZilla Server
Nezahteven in enostaven za uporabo.

slemo ::

Zdaj sem downloadal Filezilla server, pod Edit ->user sem dodal uporabnika, ko sem inštaliral program sem pustil po defaultu port 14147, skratka vse sem pustil po defaultu instalacijo.

Dodal sem tudi eno datoteko v share. Ne vem pa nastavitev, server address.

Kako potem nek uporabnik z drugega računalnika lahko downloada datoteke?

Opkow ::

Tukaj pogledas na katerem IP-ju si viden. Ce imas dinamicen IP, se ta naslov spremeni obicajno vsakih 24 ur, oz ko se povezes na internet. Ce imas staticen IP, je pa naslov vedno enak.
V primeru, da imas dinamicnega, bos mogel svojim uporabnikom vedno sporocat nov IP.

Potem recimo v browserju vpises naslov ftp:\\xxx.xx.xxx.x (x-si so stevilke IP naslova) in nato te bo vprasal za uporabnisko ime in geslo. Imas pa namenske programe, ki so namenjene za FTP prenose. Eden od je tudi FileZilla, ga imas na gornjem linku kot prvi paket.

V primeru, da si povezan na net preko routerja, bos mogel na routerju samem forwardirat porte za FTP.

Upam, da nisem prevec zakompliciral s pojasnilom. :)

Dodal sem tudi eno datoteko v share.
Si hotel reci folder ne?

slemo ::

Ne nimam routerja, imam direktno iz adsl modema v PC povezan. Sem amlo testiral, imam na drugem PC-ju, ki je povezan preko switcha in sem odtipkal statični ip v explorer, torej ftp://xx.xxx.xxx.xxx, odpre mi stran in zahteva username in password.

Tam kjer imam instaliran ta program sem kreiral dva userja, vsakemu sem dodal nekaj map v share, a če se povežem iz te mašine na kateri imam inštaliran program kot nek user ki je kreiran brez gesla mi odpre mapo ki sem jo dodal v share, ko pa se povežem na ta ip iz druge mašine pa med "searching for items" napiše napako "an error occured opening that folder on the ftp server. Make sure you have permission to access that folder, details, the operation timeout.

V konzoli od filezilla server pa v logu vidim da sem se povezal iz onega pc-ja.

A je treba v programu kje nastaviti kateri ip se lahko poveže na ta PC al kej druzga?

lp
Damjan

jackorsen88 ::

nakazat je treba v programu na katerem ip-ju strežnik laufa. zdaj ne vem kako je z switchi , ampak jaz imam router in sem moral v program vpisat svoj lokalni ip računalnika na katerem laufa strežnik...... sicer jaz sem uporablja serv-U program, ne vem kako je z filezillo..... za lažje dostopanje do strežnika pa dobiš tukaj zastonj domeno
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP programi

Oddelek: Programska oprema
353357 (2297) kmetek
»

FileZilla ftp strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
245440 (3344) vice boy
»

FTP večjih fajlov od 2GB se ne ustavi

Oddelek: Omrežja in internet
81302 (1027) PujsaPepa
»

server

Oddelek: Kaj kupiti
71125 (1017) SimplTech
»

Kater program za FTP strežnik

Oddelek: Programska oprema
121344 (1170) Poldi112

Več podobnih tem