» »

ADSL brez ISDN - končno

1
2
3

Pudding ::

hmm... zakaj pa ni razvezane zanke za studente? :D

MrStein ::

onyx, ne filozofiraj. ISDN zahteva še več kot PSTN, pa vseeno brez problema dela zraven ADSL. Istočasno.

Za predstavo : Ti se lahko po GSM pogovarjaš, sosed pa posluša Val 202. Istočasno. Čeprav je le en "zrak". Pa se nič ne motita.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jaka83 ::

Jst imam pa eno vprašanje glede SiOL TV + ADSL ali Cable TV + ADSL.

Skratka, živim blizu Komende (Žeje pri Komendi), to je 4/5km stran od Kamnika. ADSL priključek je možen, za SiOL TV pa ni možnosti izbire na SiOL strani. Poslal sem že nešteto e-mailov na SiOL in spraševal o podpori za ta konec, pa sem vedno dobil odgovor, da bodo pogledal, če se da in mi sporočil ... o odgovoru potem ne duha ne sluha.
Že itak pa se mi je na začetku zdel SiOL TV beden in sem si rekel, da bom vzel kabel.

In nagradno vprašanje se glasi:

Ali se mi splača sploh vzet SiOL TV al naj rajši kar plačam tistih 30k za priklop kabla (za SiOL TV je menda isto za plačat ane)? Mesečna naročnina je potem ista tako za kabel, kot za SiOL TV.

Nekako se bolj nagibam k kablu, samo zanima me drugo mnenje.

Azrael ::

Pri CTV lahko na vsakem od dveh (uradno dovoljenih) TV gledaš različen program, pa tudi na še kakšnem tretjem (neuradnem) TV tudi.

Pri SIOL TV pa si vezan samo na en program.

Vsaj jaz sem tako seznmanjen, lahko se tudi motim.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jaka83 ::

Azrael: To vem in nisem tega vprašal. :\

ToniT ::

Če je kabelski sistem v redu in si zadovoljen s ponudbo programov, vzami kabel. Jaz sem vzel Siol TV zato, ker pri nas zahtevajo za kabel 85.000 SIT priključnine, pa še programska shema je bolj tako... Pa še en moment je tukaj: kot je omenil Azrael, število TV sprejemnikov v hiši.

dmk ::

A bo po tanovem (septembra) mogoč razvezan dostop tudi preko drugih ponudnikov (Volja, Amis,..) in ne samo preko SiOL-a, kot je zdaj --> nateg!!!;((

Rad bi samo ADSL za ~7kSIT in nič drugega. (SiOL ponujajo razvezan dostop samo v paketu z VoIP za 10k --> nateg )

Priimoz ::

Tako za informacijo

ADSL brez isdn...
Ponuja Siol v paketu samo mores zraven zet tv in telefon
Pri tem se ti menja telefonska stevilka. Ker telefon dela preko ip-telefonije.

To pa zato ker je Siol odkupil kable od telekoma. Ta storitev pa ni navoljo v vseh krajih.

:D

Priimoz ::

Siol TV ni nič posebnega. Za vse ki se neveste je to isti kurac ko ga mate zdaj. Sam da vse dela preko etherneta.

Pa da je siol odkupil nekaj kablov od telekoma pa pol zdaj lahko ponujajo brez ISDN.
ISDN zahteva telekom ne pa ponudniki interneta!
Tako za namig AMIS bo ponujal isto storitev. Ki bo dost bolsa Saj bos lahk vzel Tv posebaj pa net posebaj.
Nekaj takega majo v ajdovščini kolk vem.

Looooooka ::

SiOL TV -> bullshit.
novi paketi so pa spet en velik nateg, ker bi s cenami radio vse na tripple play potegnil.in suckerji clo padajo na to bedarijo.
ce si v kranju se ti najbl splaca se 2-3 mesce pocakat pa it na gratel.ce si pa v lj pa se en let in isto it na gratel.in upam da jim vse rata tko kot oblublajo in da telesmeh in siol pa se proklet amis vsi zgubijo vse narocnike.
bi bil tak lep ameriski konec.

cekr ::

.... in svizec zavije čokolado...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Dead_Eye ::

Kaj pa ima tehnična pomoč pri vsem tem ? 8-O Njih pa res ni treba nadirat...


Če ne za drugo, so krivi zato, da so linije vedno zasedene, če že ponujajo tehnično pomoč naj dajo vsaj dovolj operaterjev. Edino kar se dobi so informacije, kjer pa ti ne morejo pomagat sploh...đ

Je pa res, da oni nimajo nič veze s politiko firme...

PS. jaz sem tudi za tožbo... meni ISDN ne rabi, raje bi nazaj navaden priključek da kupim spet en poceni brezžični telefon...
The one and only

dr.J ::

V petek je v Delu v Informacijski tehnologiji pisalo, da se preko Siol telefona ne da klicati v omrezje Simobila in Vege.

Americani pa bodo v kratkem zahtevali od svojih VoIP providerjev, da morajo nujno omogociti klice na 911 (policija), ker jim to zdaj ne dela.

slassi ::

Nasvet za vse, ki imajo željo po priklopu "hitre" povezave na net!!!

Počakajte do zime recimo do oktobra!!!
Ne bo vam žal!!!

Zadeve,ki jih ponujajo sedaj npr triple play še nimajo vseh "dovoljenj"pa tudi obeta se precej konkurence!!!!!!
SPremembe so takorekoč pred vrati, samo da se jih še nevidi!!
Eni mamo,druge pa baše, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slassi ()

dmk ::

Kaj ti bo PSTN (public service tel network - navadna linija) če imaš VoIP (voice over internet protocol) prek katerega lahko kličeš iz računalnika na navaden telefon marsikam po svetu ceneje kot pa za 6sit/min. (kot ima TELEkom ceno za navaden telefon v SLO). Trenutno lahko z VoipBusterjem kličeš v 20 držav po svetu zastonj, neomejeno na navaden telefon!!! (voipbuster.com) Itak je pa 90% v uporabi GSM (drug nateg cen)

Samo internet naj dajo, brez PSTN ali ISDN. Ter brez SiOL TV in brez Siol internet telefonije in brez nabite naročnine za te brezvezne dodatne storitve!! Internet telefonijo si lahko zrihtam sam. Pa bi mogel ADSL bit za 6 ali 7kSIT - pa še to bi ponudniki in Telekom dobro služ'l.
Itak pa, kako je lahko telefonski kabel od Telekoma, če je vsaka bajta plačala tisoče Mark za napeljavo kabla. Pa še denacionalizacijo smo imeli. Jao meni

Samo vsiljujejo storitve, kot je že nekdo omenil - da bojo pobirali naročnino čim dlje za nekaj kar človeku ni potrebno.
(kao če kupiš kruh, moraš zraven še marmelado in mleko 8-O )

Tukaj je še vedno monopol - nelojalna konkurenca !!!!!!! Socializem --> Kapitalizem --> Kretenizem --.

dmk ::

Slassi! Hvala za vzpodbude!

Verjetno bo res tako in Telekom sedaj samo še pospešeno nateguje, dokler lahko ;(

Na linč z njim :D

WhiteWolf ::

Hm, moja punca je študentka in me zanima če imam prav. Trenutno je še na analogni liniji. Najbolj ugodn ADSL paket zanjo je še vedno ISDN+ADSL za 6600 na mesec? Ker ta razvezan dostop je namreč skoraj 10000.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Jan987 ::

nemisliš prav. najugodnješi dostop je : 6600 adsl + cca. 3500 isdn. Ker tudi če vzame adsl brez isdn bo potem za adsl plačevala toliko kot bi imela še isdn. Torej se ji bolj splača vzet adsl+isdn.

WhiteWolf ::

JA saj tako sem mislim. ADSL+ISDN. Je to torej 100% to najboljše kar je "trenutno" mogoče?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Jan987 ::

ja sam res trenutno ker če si iz večjih slovenskih mest boš prišel čez 1 mesec wimax (po ostali sloveniji do konca leta) kjer boš plača za 1mega downloada in 1mega uloada 5k sit , ne boš pa rabil nobenega telefona. Tore če se ti ne mudi ti svetujem da počakaš wimaks

WhiteWolf ::

Hm, se kaj ve če bo ta wimaks v Slovenskih Konjicah mogoč?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Jan987 ::

do konca leta naj bi bila cela slovenija pokrita drugač pa mal uporabi iskanje in boš zvedu velik glede tega. Mislim da je bila o tem spisanan tudi že novica

Dami ::

Jaz trenutno ne bi vzel nič dokler se ne ve točno kaki bojo ti paketi brez isdna in kok bojo koštali. Če vzameš zdaj isdn+adsl mors kupt še isdn telefon (razn če ne misliš klicat nič sploh), ki pa so svinjsko predragi pa še 2 leti si pol vezan s pogodbo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

WhiteWolf ::

Dobro, bom prepričal punco, naj počaka še kakšen mesec ali dva.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

dmk ::

Telekom najcenejša ISDN naročnina 3387sit + SiOL duo študent ADSL 6.600sit = 9.987 SIT
SiOL duo paket = 9.900 SIT
obe varianti služita istemu namenu: internet in telefon
sledi... ceneje prideš skozi, če se ne prijaviš kot študent :|

prva (študentska) terja dodatno še priključitev ISDN če ga nimaš, kar stane enkratnih 20.000 SIT


p.s. Kdo pa bo ponudnik WiMAX-a?

Jan987 ::

incotel

dmk ::

inco-tel.com - v med prvimi v Evropi z WiMAX

Sem na 'en.wikipedia.com' prebral o WiMAX - zanimivo; to nas bojo sprobal z novimi mikrovalovi :D

ERGY ::

Glede pritozb nemorete nic. To bi se dalo tozit le ce bi sedaj drzal v roki pogodbo, ki ni podpisana in v njej bi pisal da je predpogoj ISDN. Napises direkt pritozbo nerabis mislit nic.
Vseeno z ISDN ali brez, SiLoL in Telekom, pa skupaj nabijata cene kakor jim pase, samo da imajo kaj od tega. Zakaj niso pustili starih paketov in potem umaknili ISDN ven iz "nujnega" predpogoja za ADSL. Cene bi morale ostat iste in to bi blo to . Vsi heppi.


LP

Jeebs ::

Men pa nikol tole ne bo jasno... Velikokrat vidim, ko razkopavajo cesto zaradi teh neumnih kablov. Noter pa seveda verjetno polagajo BAKER. Zakaj se enostavno ne začne postopoma zamenjevat debilen baker z optiko, po kateri bi itaq lahko laufali tako internet, kot tudi telefon, TV...???:\ Aja, sej res, money makes the World go around. ;(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

P.S.: In tko bo treba čez par let (oziroma pri nas čez nekaj 10 let, če smo optimisti) spet vse prekopavat. :\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

ar4743 ::

Jaz imam en vprašanje, mogoče je butasto vendar vseeno.

Zanima me če je možno sedaj dobiti ADSL tudi brez PSTN priključka, ali je to pogoj?

Za parico ni problem, ker to ima že vsaka hiša in vsako stanovanje v sloveniji če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ar4743 ()

miskoslo ::

Mal vzamte kalkulator u roke pa si preracunajte kaj se splaca. drugac pa morate vedeti, da razvezana zanka pomeni da se mora linija zaklljuciti pri ISP-ju. Iz tega sledi da mora isp kupiti primerno strojno opremo (dslam), ki pa ni poceni. Zato bo cena isdn+adsl ali razvezana zanka+adsl vedno nekje blizu skupaj, ker se morajo stroski dslamov amortizirati.

sicer pa za vse ki pluvate na isdn+adsl podpisovanja pogodbe, naj le omenim kako je to narejeno pri kabelskem operaterju, npr. telemach u LJ pogojuje da za kabelski modem POTREBUJES tudi paket L (najdrazji paket) programske sheme. itaq da ni nobene tehnicne ovire, da je to potrebno ampak tako pac oni ponujajo svojo storitev...(8k kabel + 3.8k TV) tako da se ne pritozevat kako vas vse placka siol s svojim adsl-jem

Looooooka ::

jeebs ja sj zdej je gratel zacel optiko v zemlo tlact :D

Matako ::

... konec s fiksno telefonijo prejšnjega stoletja!

U, nisem vedel, da si tako trpel ;) Stari, saj smo vsi še iz prejšnjega stoletja :))

No kakorkoli že, meni se pri vsem skupaj zdi, da če ne drugo, je Siol saj malo bolj fleksibilen. O cenah ne bi tukaj, samo saj imaš neke variante in to.

Pa res je tudi, da vsak hoče vedno kaj uturiti, kot je bilo ugotovljeno zgoraj. Tale Telemachova fora se mi zdi recimo tudi kar svinjska - Ljubljanski Kabel hoče samo da imaš minimum od kabelske. Ajd, pri kablu se mi zdi še nakako logika, saj kakor so loleki dvomim, da sploh znajo odfiltrirati stran vse tiste zastonj kanale!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Zakaj se enostavno ne začne postopoma zamenjevat debilen baker z optiko,

Ma zato, ker sploh ni tako zelo enostavno. Saj nekaj optike pri nas med centralami celo imamo.To kar si jih videl polagati je bill mogoče kabel od centrale do uporabnikov - optika direktno do uporabnikov je pa za enkrat ne samo pri nas bolj znanstveno/ekonomistična fantastika. Mogoče edino, če bi se prebivalci kakih velikih blokovskih naselij zmenili in si zrihtali vsak eno svojo optično razdelilno postajico (potem imaš baker samo še do stanovanj). Samo, poglej si malo std. soseda naslednjič ko greš z liftom - po mojem ne bo za.

papiga ::

Je možno, da vzamem ADSL in odpovem analogni stacionaren telefon.

Jan987 ::

verjetno ne. pokliči na 0801000

Jaka83 ::

Kjer bojo rekli, da pokliči na Telekom, kjer bojo rekli, da oni nimajo nič s tem in rekli, da pokliči SiOL, kjer bojo rekli ...

I tako deset puta. :D

raab himself ::

poslal sem email na siol in dobil tole

Spoštovani,

Veseli nas, da ste se z vprasanjem obrnili na nas.

S Telekoma Slovenije so nas obvestili, da bodo s 5.9.2005 omogočili dostop za ADSL uporabnike tudi preko analogne telefonske linije. Paketi in ponudba za dostop preko analognih linij zaenkrat še niso oblikovani.

V primeru dodatnih vprašanj, nas prosimo poklicite na telefonsko številko 080 1000 (24 ur na dan, vse dni v letu) ali nam pišite na elektronski naslov info@siol.net. Z veseljem Vam bomo pomagali.

Lep pozdrav, Iztok Peršin
Center za pomoc narocnikom

MrStein ::

dr.J:
V petek je v Delu v Informacijski tehnologiji pisalo, da se preko Siol telefona ne da klicati v omrezje Simobila in Vege.


Pa drugam tudi ne >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

sicer pa za vse ki pluvate na isdn+adsl podpisovanja pogodbe, naj le omenim kako je to narejeno pri kabelskem operaterju, npr. telemach u LJ pogojuje da za kabelski modem POTREBUJES tudi paket L (najdrazji paket) programske sheme. itaq da ni nobene tehnicne ovire, da je to potrebno ampak tako pac oni ponujajo svojo storitev...(8k kabel + 3.8k TV) tako da se ne pritozevat kako vas vse placka siol s svojim adsl-jem

Isto zahteva Ljubljanski kabel... AMPAK! Ti zdaj mesas jabolka in hruske. Primerljivo z vezavo ISDN+ADSL bi bilo, ce bi kabelski operater zahteval narocilo na digitalno TV kot pogoj za to, da imas lahko internet. To, da zahteva najdrazji "analogni" paket, pa je primerljivo z vezavo PSTN+ADSL (ki jo pri Telekomu sele cakamo). Ergo, v koncni fazi bi bilo res za uporabnike najbolje, da vse "razvezejo" tako pri telekomu kot kablasih, ampak verjetno bo to se nekaj casa trajalo.

CyberPunk ::


Pa res je tudi, da vsak hoče vedno kaj uturiti, kot je bilo ugotovljeno zgoraj. Tale Telemachova fora se mi zdi recimo tudi kar svinjska - Ljubljanski Kabel hoče samo da imaš minimum od kabelske. Ajd, pri kablu se mi zdi še nakako logika, saj kakor so loleki dvomim, da sploh znajo odfiltrirati stran vse tiste zastonj kanale!


Minimum od kabelske? Kje pa si to nasel? Na
http://www.lj-kabel.si/faq-modemi.php
pise, da moras biti narocen na Osnovni paket. Osnovni pa ne pomeni minimum, ampak je najvisji, ki ga imajo (zvito poimenovanje ;) ).
Je pa res menda zato, ker ne znajo (ali pa nocejo) zakodirati TV/radio kanalov za tiste, ki bi zeleli imeti samo internet.

dmk ::

ko pride WiMAX bom kmalu zahteval ločitev od Lj-Kabla :P
in se priklopil na Incotel
Pa čao zastareli telefoni in TVlizije :\

MrStein ::

Je pa res menda zato, ker ne znajo (ali pa nocejo) zakodirati TV/radio kanalov za tiste, ki bi zeleli imeti samo internet.


Za one z minimalnim paketom pa zakodirajo ??? V čem je finta ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dmk ::

v tem, da hočejo npr. od mene poleg naročnine za internet še 3.100 SIT na mesec za TV, ki ga drugače nebi naročil in plačeval

dmk ::

minimalni TV paket pa ponujajo za tiste, ki si nebi privoščili dražjega

mitja_i ::

Kaj pa drugi ponudniki? amis, ipd? Oni imajo tudi vezano na ISDN.

In drugače, kaj pa drugi uporabljate? ADSL al kabel? jaz mam sam analogno, drugače.

desperados ::

kaj je tole tist razvezan dostop al misljo še kaj druzga nardt?8-)

mrTwelveTrees ::

---

hehe zakaj pa mislite da se je adsl podražu predkratkim ? hehe... le zakaj

zato bo telekom (siol) "pokril" tisto razliko med navadinim tel. priključkom in isdn za tiste bi bojo vzeli adsl brez isdnja ;((

keber ::

Vsi nekaj sanjate o inkotelu pa wimaksu.

Meni pa se nekaj zdi, da bo tudi tukaj nekaj tricky tricky ... >:D Če ne drugega, cena skoraj sigurno ne bo ravno konkurirala kablašom in adsljem.

Smo v Sloveniji. Kar pomeni, da enostavno in poceni je enako znanstvena fantastika :\
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP strežnik

Oddelek: Programska oprema
64038 (3876) jackorsen88
»

Širokopasovni dostop do interneta (tehnična plat ponudbe) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
526462 (4929) darkolord
»

SiOL ADSL le za 4 SIT (ni prvoaprilska šala!)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
324844 (4844) humanoid
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567899 (7899) Blue22
»

Zmrzovanje XPjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
191086 (921) Cokolesnik

Več podobnih tem