» »

Prepis iz ene fakultete

Prepis iz ene fakultete

valuk ::

Pozdrav!

Letos se bom prepisal iz ene fakultete na drugo. Torej bi se moral tik pred vpisom na novo fakulteto izpisati iz stare. Kaj se zgodi, če načeloma se ne izpiseš iz stare? Kakor sem bral, nesmeš biti hrati vpisan na dveh fakultetah(razen seveda določeni pogoji), vendar na stari fakulteti velja status do 31.9, na novi od 1.10. Problem je ker vmesnem času nimaš statusa, med izpisom ter začetkom novega šolskega letnika. Ma kdo kakšne izkušnje s tem?

mladec ::

Ni se ti treba izpisovat. Vsaj po mojih izkušnjah.
30.9 ti poteče status študenta, ki ga nadomestiš z vpisom v novo fakulteto.

Phantomeye ::

mladec je izjavil:

Ni se ti treba izpisovat. Vsaj po mojih izkušnjah.
30.9 ti poteče status študenta, ki ga nadomestiš z vpisom v novo fakulteto.


jaz sem se moral...

valuk ::

Kdaj ti pa sporočijo da se morš, ob sami vpisni dokumentaciji al kako?

bluefish ::

Preberi si pravilnik univerze ter fakultete, je vse lepo razloženo. Lahko se tudi pozanimaš na fakulteti, kamor se prepisuješ.

valuk ::

bluefish je izjavil:

Preberi si pravilnik univerze ter fakultete, je vse lepo razloženo. Lahko se tudi pozanimaš na fakulteti, kamor se prepisuješ.

Glede na to da obiskuješ FE, kej veš kako je tukaj glede te zadeve?

lebdim ::

mislm, da se moraš nujno izpisat iz ene fakultete, da se potem prepišeš na drugo ... simple ko pasulj :D

Marat ::

Ob vpisu na novo fakulteto boš moral predložit izpisnico iz starega faksa, tako da izpisat se moraš.

DOOM_er ::

lahko potrdim to. Sam sem se ob prepisu prav tako moral izpisati iz gradbene, da sem lahko šel na elektro, je v referatu potrebovala potrdilo
Robots will steal your job. But that's OK

mijav7 ::

Sem v isti situaciji. Na vpisu moram priložiti izpisnico iz trenutne fakultete. Ali to pomeni, da sem do 1.9 brez statusa? Je kakšna opcija, da kljub temu delam preko študenta?

lebdim ::

ja, dokler se ne vpišeš na novo fakulteto, si brez statusa, saj si se iz stare izpisal ...

mijav7 ::

Vpis na novo fakulteto imam 7. avgusta, kjer moram obvezno predložiti izpisnico iz stare fakultete. Kdaj začne veljati status študenta na novi fakulteti, 7.8 ali šele 1.10? Trenutno delam preko študenta, delati pa sem imel namen do 1.10.

lebdim ::

pomoje velja od 1. 10. naprej, saj se takrat začne študijsko leto, ne glede na to, da imaš vpis toliko prej ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

mijav7 ::

še eno vprašanje :), lahko študentski servis kako ugotovi, da nimaš statusa, oz. fakulteta obvesti koga?

lebdim ::

če delaš prek študenta, ti napotnica ponavadi itak velja do 30. 9. ...

mijav7 ::

Vem, ampak jaz se moram iz iz trenutne fakultete izpisat, ob izpisu pa se ti ukine status.

lebdim ::

če delaš na stalno napotnico (ki velja do 30. septembra), mislim da prepis iz ene fakultete na drugo (torej "izguba statusa ob prepisu") tu ne igra nobene vloge ... status študenta na študentskem servisu itak vedno velja od 1. oktobra pa do 30. septembra ...

gendale ::

a ti res misliš da bo študentski servis šel preverjat take stvari

njim je v interesu, da ti delaš prek njihove napotnice

noben nč ne ve

mesečo za avtobus maš tud še vedno

pa kaj vem kaj še tud
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ProBook4740 ::

Sem študent 1. letnika na Univerzi v MB. Ker nisem opravil vseh študijskih obveznosti sem v poletnem semestru začel razmišljati o prepisu na drugo fakulteto; torej ponovno v 1. letnik. Zanima me, ali lahko le tega opravim že na drugem vpisu avgusta, ali moram počakati do tretjega vpisa?

Hvala za odgovor

ramiz?! ::

ProBook4740 je izjavil:

Sem študent 1. letnika na Univerzi v MB. Ker nisem opravil vseh študijskih obveznosti sem v poletnem semestru začel razmišljati o prepisu na drugo fakulteto; torej ponovno v 1. letnik. Zanima me, ali lahko le tega opravim že na drugem vpisu avgusta, ali moram počakati do tretjega vpisa?

Hvala za odgovor

Če gre za javno fakulteto, je ponavadi potrebno ponovit postopek kot pri prvem vpisu. Prijavit se moreš na razis in če si sprejet se lahk vpišeš, ne moreš se kar prepisat... Tako da, če bi se prijavil že na prvi rok, bi imel največ možnosti, na drugem in tretjem sploh, pa je manj razpisanih mest...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

ProBook4740 ::

ramiz?! je izjavil:

ProBook4740 je izjavil:

Sem študent 1. letnika na Univerzi v MB. Ker nisem opravil vseh študijskih obveznosti sem v poletnem semestru začel razmišljati o prepisu na drugo fakulteto; torej ponovno v 1. letnik. Zanima me, ali lahko le tega opravim že na drugem vpisu avgusta, ali moram počakati do tretjega vpisa?

Hvala za odgovor

Če gre za javno fakulteto, je ponavadi potrebno ponovit postopek kot pri prvem vpisu. Prijavit se moreš na razis in če si sprejet se lahk vpišeš, ne moreš se kar prepisat... Tako da, če bi se prijavil že na prvi rok, bi imel največ možnosti, na drugem in tretjem sploh, pa je manj razpisanih mest...


OK, hvala. To razumem ja; narobe sem se izrazil s tem prepisom. Zanima me ali se lahko prijavim na razpis že zdaj na drugem roku v avgustu, ali pride za takšne, ki bi radi izkoristili možnost ponavljanja/prepisa, v upoštev le tretji rok?

LP

ramiz?! ::

Na razpis se lahko prijaviš na katerikoli rok, vsaj jaz sem se že na prvi rok in bil tudi sprejet....
Never regret anything, there's always a reason things happen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426201477 (40294) Filip8
»

Izobrazevanje odraslih-menjava smeri

Oddelek: Šola
51108 (938) loveJDM
»

Prepis.

Oddelek: Šola
101936 (1793) hojnikb
»

FE Prestop iz UNI na VSŠ

Oddelek: Šola
325721 (4804) stalker
»

Vpis kar nekam zaradi statusa

Oddelek: Loža
249834 (8356) jeti51

Več podobnih tem