» »

Podstrani na spletnih straneh

Podstrani na spletnih straneh

Jan987 ::

Odločil sem se, da si naredim svojo spletno stran. Stran sem si približno normalno oblikoval in jo tudi spravil na strežnik. Sedaj pa me zanima kako naj s programom frontpage naredim podstrani.

Na forumu tega še nisem našel zato prosim da mi nekdo razloži ali pa da vsaj link do teme kjer je to lepo razloženo.
  • polepsal: Primoz ()

tec ::

Ce imas recimo na glavni strani linke | onas | neki | download |
potem naredis v direktoriju, kjer imas spletno stran tri nove direktorije, ki se imenujejo kot glavni linki...torej kreiras onas, neki in download. Prva stran v vsakem tem direktoriju se imenuje index.html. Ce pa hoces naredit podstran v onas, pa odpres nov html dokument in ga shranis v direktorij onas z imenom kjesmo.html. Ko delas link pa pokazes na /onas/kjesmo.html
Link na glavno stran pa je /onas/index.html ali samo /onas/

Jan987 ::

a te mape naredim na strežniku al tm kjer mam shranjeno tudi stran (račnalnik ) in use skupi dam gor?

tec ::

prvo stran naredis lokalno na svoji masini, potem pa celotno drevo direktorijev in dokumentov preneses na streznik. Tko imas potem vedno isto stran na racunalniku, kot na spletu. Ko rabis kaj popravit tocno ves, kje je kaksna datoteka

Jan987 ::

sam kako pa nej naredim link. jest znam naredit samo hiperpovezavo?

Alpheus ::

link = hiperpovezava :8)
VI VERI VENIVERSUM VIVUS VICI.

Jan987 ::

ja sam pol bo men pisal tko kot bom tm naredu. recimo a to jest pol tje kjer hočem met klik za podstran naredim: linkstrani/o_meni/index.html če je renimo tema o meni?

tx-z ::

Glavna stran: index.html
O tebi: omeni.html
Povezave: povezave.html
Uporabno: uporabno.html

Potem pa daš v Index.html linke do teh strani...in seveda na vsaki stran al gumb nazaj, al pa oblikuj tko da bojo te povezave vidne na vseh straneh..
tx-z

Jan987 ::

dej jest nisem glih specjalist tko da to zgleda zdej tkole. ne se preveč razbirjat kaj sem naredu saj to delam prvič

Jan987 ::

stran ne dela skoz ker probavam

tx-z ::

Sj lahk na kompu vse čekiraš...doklr maš html ni problema...drgač si pa apacheja postav, da ti ne bo treba skos gor pa dol kopirat:\ ;)
tx-z

Jan987 ::

res sem nov v teh stvareh zato mi povej kako naj to naredim?

tx-z ::

< a href="povezave.html">Povezave< /a>
in nardiš datoteko povezave.html kjer daš vse isto kt tm sam pač druga vsebina:\ ...primer pač

p.s.: minus una 2 presledka na začetku pa koncu
tx-z

Jan987 ::

a to napišem tm k je html?

tx-z ::

tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Spajky ::

Če ne delaš dinamičnih strani (navaden html), potem ti svetujem, da si napraviš na kompu na root-u particije mapo z imenom tvojega uporabniškega imena za dostop do Neta/placa za webSajt in si nato notri postaviš vse *.html fajle ter si napraviš tam še nekaj podmap za glavne skupine graf.elementov strani. V vseh *.html fajlih notri pa si povezave (url-je) delaj samo kot relativne in ne absolutne linke (brez poti in imena mape-tiste na root particije) in vsi / slashi tam naj bodo desni ... Tako ne boš mel problema s prikazom (linki) ne na kompu in ne na Net-u v različnih programih; pol pa samo vse tisto kar maš v tisti osnovni mapi UL-aš s kakim ala FTP Explorer programom ipd. na svoj plac! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jan987 ::

evo prej mi je skori zmeri prenesel na strežnik zdej pa je začel delat to
Drugač pa al mam prov narejene imenike?

Spajky ::

To kot vidim, si ti dovolil FP-ju, da ti sejva zadeve kakor njemu paše namesto tebi; TI mu kontroliraj kako naj sejva in kam! Kako pa naj ti oni, ki majo prakso s FP objasnijo ...

Evo moj delni primer mojga sajta ...

Dir of [mapa "mojeUporIme" na root diska za na free SiOL plac]
PICS -DIR- 03-06-02 9:48 Pics
BCKGND -DIR- 03-06-02 9:48 BckGnd
THUMBS -DIR- 03-06-03 21:08 Thumbs
INDEX HTM 12.410 05-04-14 2:16 index.htm
ABOUTME HTM 17.045 05-05-01 12:59 AboutMe.htm
ELECST HTM 12.231 05-04-14 1:45 ElecSt.htm
MUSICST HTM 9.124 04-09-30 23:02 MusicSt.htm
MYCOMP1 HTM 8.367 04-10-30 15:24 MyComp1.htm
GADGET1 HTM 9.208 05-05-09 13:57 gadget1.htm
itd .... še ostali *html fajli
Dir of Pics
CPUCOO~1 JPG 22.863 03-11-23 18:28 CpuCooler.jpg
itd .... še ostale slike velike
Dir of BckGnd\Sample smajliči ipd
SMAJL3 GIF 830 03-06-25 18:46 smajl3.gif
itd .... razne mikro slikice
Dir of BckGnd\Sound
DIGITAL WAV 4.110 04-02-11 13:35 DIGITAL.WAV
itd .... razni pozadinski zvokoti :-)
Dir of Thumbs
GUITARS JPG 4.611 03-11-05 12:57 guitars.jpg
itd .... razne male /pomanjšane slike/ itd itd itd
Total files listed: 413 file(s) 9.724.522 bytes

...khm, hmali bo free placa na SiOL-u mi zmanjkalo ...

Napravi si sam eno pametno strukturo sajta, da ne bodo linki predolgi in kriptični; in se boš notri lahko "peš"znajdu ... Be U the boos of the structure, not some program ... ti bo lažje kasneje! Jest delam osnovni grafični layout kar z FPexpress in pol peš editiram v glavnem; stran je asketska (dizajn zadnja stvar, informacije in uporabnost prva); važna je vsebina, izgled je sekundarnega pomena! Lahko pa probaš namesto FP-a npr. free nVu program in se naučiš z njim delat (ni pretežek zgleda kot pravijo in ni prevelik hog za komp). Pa dobro je pol v textovnem editorju pogledat HTML kodo, se ogromno naučiš iz pregledovanja le-te. Vzorci designa strani tudi pomagajo v začetku.

Ne misli, da se boš znal kar čez noč kaj uporabnega spacat skupaj, saj se tudi pisat nisi naučil čez noč ... in ne objavljaj "osnutkov" dokler ni vsaj v grobo zadeva uporabna za širši audience, ker je smeti že zadosti in preveč. Na tak način tudi selitev strani po potrebi na drug plac ne predstavlja težave linkanja, če maš web redirekt service kot jest, pa sploh (če mi Siol prepove uporabo free placa npr.; pol niti linkov v html fajlih mi ni treba popravljat) ... dobro je mal mislit vnaprej, za izbegnit kasnejše težave, se obrestuje; pred dobrimi 2 leti tudi jest nisem imel blagega pojma o zadevi in sem malo osnovnih tutorialov iz revij in na webu prečital pa je .. :) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jan987 ::

o obstaja kakšen slovenjski vodnik ali pa knjiga o tem?

lohk je na netu (še rajš videm) drugač pa al ma zbirka za telebane tud kej?

CaqKa ::

glede na to da uporabljaš arnesa.. http://www.arnes.si/help/izdelava.html

pa si poglej zadnjo povezavo.

CaqKa ::

ok.. 3delavnica pa pikslar sta totalno zanič kar se htmlja tiče vidim.. imamo še na stju boljše teme
no.. če v najdi.si vpišeš html prideš do teh dveh lepih rezultatov: stran na zaversnik.fmf.uni-lj.si
in

stran na www.sigov.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Jan987 ::

no hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322251101 (25766) miko22
»

PHP5 ne dela!

Oddelek: Omrežja in internet
332326 (1841) fizikalac
»

Nova spletna stran se ne prikaže

Oddelek: Izdelava spletišč
161670 (1179) PIK@LO
»

Linkanje: Kako narediti link na flash strani ki bo vodil na normalno html stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
72512 (2422) croatia21
»

BB forum na index

Oddelek: Izdelava spletišč
111592 (738) root987

Več podobnih tem