» »

BB forum na index

BB forum na index

nuclear ::

vidu sm d je precej dela spravit forum na index stran.. vsi forumi npr. so na posebni strani.. zanima me che je kje na netu ze spisan php, ki ma forum pol za inedx, pa bi ga pol sam še urediu..

če pa ni, se pa lotim svojga dovgega dela, pa čpraw je najhujš tedn kar ih je:D

hvala vsem
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Skrat ::

Ce sem te prav razumel: ko obiskovalec pride na tvojo stran www.tvoja.domena.com hoces, da se mu izpise prva stran phpBBja?

Resitev A -- recimo da server ni tvoj in je tezit administratorju pain-in-the-ass: tvoj index.php lahko izgleda nekako takole:


< ?php

header("Location: http://www.tvoja.domena.com/pot/do/foru...

? >


To je v bistvu 'redirect' v phpju. Lahko bi naredil tudi klasicen redirect v htmlju z timeoutom 0.

Resitev B -- ce imas dostop do serverja

nastavitev za tvoj server naj kaze na /pot/do/tvojega/foruma oz. je forum instaliran v root direktoriju serverja. Server moras seveda imet skonfiguriran tako, da ti kot default page pokaze tudi index.php
Free software is a matter of liberty, not price.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skrat ()

gregy ::

če se ne motim itak najprej browser poisce indek.html .htm pa če tega ne najde isve pa index.php ..

rokpok ::

To, da browserji prikažejo index.html, se naredi pri konfiguraciji spletnega strežnika. Je pa res, da je že po defaultu nastavljeno tako.

Lp
Rad bi bil pingvin.

Tody ::

če je tvoja stran samo forum, to pač ni teško narest imaš domeno www.forum.com in pač v glavni direktorji odzipaš BBforum tuki pač ni nobene znanosti. Folk pa daje forume na novo okno zaradi preglednosti datotek na strežniku samem.

Torej odpakirej forum na strežnik brez da bi ti krejiral kako mapo. Ostalo bo naredu forumk sam.:D

root987 ::

Najlaži je če svoj apache ali kar koli maš skonfiguriraš, da bo pogledu za index.php datoteko na serverju ter jo nato tudi pokazal kot index.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Skrat ::

@sleepy_net: apache iz deb paketov na Debianu po defaultu ni nastavljen tako, da bi prikazoval index.php kot privzeto zacetno stran :\
Free software is a matter of liberty, not price.

root987 ::

Zdaj sem pogledu doma kako in kaj imam to jaz rešeno - je pa res da sem index.php ročno dodal. Anyway, tako je pri meni:

DirectoryIndex index.html index.html.var index.php index.shtml

Torej se po defaultu prikaže index.html(če je), če ga pa ni, pa preskoči na index.php.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

rokpok ::

Se opravičujem.
Rad bi bil pingvin.

nuclear ::

ne.. narobe ste me eni razumeli.. index bo seveda index.. ampak forum ko klikneš bi želeu da se pokaže v istem oknu noter, oz. da so ob strani še vedno linki od inedxa, članki.. bla bla.. razumete? ker se ta phpbb forum vedno posebi ofne v posebi okn in je posebi sam.. zj bi rad spisu tko kt sm gor reku..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

root987 ::

Narediš ločene html dokumente(en za en meni, drugi za drug meni, etc.), ter nato uporabiš php?

oklepaj(je manjše od)?php
include "zgoraj.html";
include "levi_meni.html";
include "forum";
include "desni_meni.html";
?oklepaj(je večje od)

Klikni me nežno.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP5 ne dela!

Oddelek: Omrežja in internet
332199 (1714) fizikalac
»

vstaviti phpbb na statično strani

Oddelek: Izdelava spletišč
211461 (1316) Tody
»

prikaz index.php

Oddelek: Izdelava spletišč
51180 (1144) nurmaln
»

Slikca pred naslovom spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
191406 (1130) Tody
»

php na domačem računalniku

Oddelek: Izdelava spletišč
71751 (1576) Cokolesnik

Več podobnih tem