» »

Linkanje: Kako narediti link na flash strani ki bo vodil na normalno html stran?

Linkanje: Kako narediti link na flash strani ki bo vodil na normalno html stran?

croatia21 ::

Delam si svojo internetno stran in hočem da je glavna stran v flashu ostale strani pa naj bodo v normalni html obliki.
Problem je da ne vem sedaj ko sem ustvaril to glavno stran kako narediti linke ki bodo vodili iz te glane strani na druge normalne strani ki jih bom še imel.

Probal sem že tako da sem določenemu textu ki je na glavni strani (npr: Games) dal oznako gumba in mu povedal naj se preusmeri na nek drug zunanji link ko bom z miško kliknil na njega. Očitno tako ne gre ker rezultat ni bil takšen kot sem si želel.
Pa še tole opozorilo sem dobil ko sem hotel shranit spremembe (narediti link ki vodi na navadno html stran). Uporabil sem program koolmoves.

sporočilo:
Your animation has one or more references to web pages in other domains. Http urls with local file security Exporting as flash 8 with local playback security set to local may cause this pages not to display. Consider changing file security to network.

A mi ve kdo povedat kako naj to naredim. Z linkanjem na noramalnih html straneh nimam problemov. Samo ne vem kako to narediti če imaš stran v flashu.

Glavno flash stran sem si naredil s programom koolmoves. Ostale normalne html strani (nekaj jih že imam narejenih) pa si delam v dreamweaverju 8.

Na megaupload sem dal mojo glavno flash stran, če si jo kateri hoče pogledat. Mogoče mu bo bolj jasno o čem govorim.
http://www.megaupload.com/?d=9PYQ23TD

Prosim če mi lahko kdo pomaga. Sem že dal isto vprašanje na koolmoves forumu pa mi nihče ne odgovori.

kixs ::

Ti bom cisto preprosto in laicno odgovoril. (ti bo morda kdo drug tocno povedal postopek za tvoj primer)

Ali naredis celo stran v Flashu ali pa naredis stran v html-ju in iz njega linkas na flash oz. flash vklopis (embed) v stran.

Vsaj tako bi js naredil.

LP

#000000 ::

on (release) {
getURL("http://www.google.com", "_parent");
}

to akcijo daš na gumb, če hočeš točno določeno stran pa tkole

on (release) {
getURL("http://www.google.com/mapa/stran.html", "_parent");
}

aja pa v flashu se ti muzika začne ponavljat, ker nimaš stop akcije postavljene. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

croatia21 ::

Sem probal pa ni šlo. Se da še kako drugače.

Tule je mali filmček kako sem naredil tisto kar si mi povedal v koolmoves in rezultal tega.

http://www.megaupload.com/?d=EEVVXQTU

Če ga boš pogledal boš videl da se ko sem hotel shranit spremembe na strani (spremenil text Games v gumb) pojavi neko sporočilo. Očino se potem stvar ne shrani pravilo.
Primerjal sem namreč originalni index.html s spremenjenim index.html (ko sem naredil gumb za Games). Code so bile v obeh enake.

croatia21 ::

Končno sem ugotovil zakaj ne gre.
Odkril sem da moram spremenit neke nastavitve, da se mi stran pravilno shrani.
Potem sem tudi ugotovil, da na žalost animirano besedilo ne moreš linkat. Pravzaprav jo lahko vendar če to narediš potem postane tisto animirano besedilo ki jo linkaš nevidno. Kljub temu pa te prenese na linkano stran če z miško klikneš na tisto polje kjer je bilo prej animirano besedilo.

Linkanje pravilno dela samo , če uporabiš link na normalnem besedilu (neanimiranem) ali kakšni sliki in podobno.


Prav imaš glede muzike. Če zaženem samo swf fajl potem je to res. Vendar če zaženem html fajl potem se muzika zaigra samo enkrat. Nimam pojma zakaj je to tako.
Bom videl če bo to delovalo tudi takrat ko bom strani postavil na net.

#000000 ::

Animcija texta ti ne dela zato ker imaš kot "vrsto texta" nastavljeno dinamic text, če boš dal na static text bo animacija delala (dinamičnega testa se ne da animirati) vsaj ne na tak način.

Muziko ti ponavkja zato ker jo imaš v istem timelinu kot animacijo ali pa na zadnjem frejmu nimaš stop akcije ipd.

Bom pogledal kaj si sčaral. LP

croatia21 ::

Super :)) če boš pogledal film, vendar sedaj sem že odpravil problem ki ga boš videl v filmču. Spremenil sem neke nastavitve in stvar se je shranila pravilno.

Tako da imam sedaj en problem manj. Kljub temu še vedno ostaja problem da je beseda Games nevidna.

Torej linkanje sedaj dela, beseda Games pa še vedno ostaja nevidna.


No jaz nisem nič spreminjal glede dinamičnega ali statičnega tekta. Jaz sem samo napisal neko besedilo v koolmoves in potem dodajal razne animacije k temu besedu. To je vse.

croatia21 ::

No pa sem le nekaj zakvačkal.
Stvar sem rešil na nek sicer nekonvencialen način.

Kot sem ti že povedal je problem ostal še vedno zakaj animirani link postane neviden ko ga spremeniš v button in linkaš na neko stran.

Stvar sem rešil tako da sem napravil še en animirani tekst katerega sem napisal preko originalnega. Tako da sta bila drug na drugem.
Prvega (spodnjega) nisem spremenil v button, sem pa za to tistega ki je na njem in ga tudi linkal.
Torej izkoristil sem nevidnost zgornjega ki mi služi tudi kot preusmeritveni link in animacijo spodnjega. :D

Najlepše hvala za pomoč. :) :) :)
Dobro je vedeti da lahko računaš še na drugo pomoč. Tako mi je tudi lažje poskusiti nekaj kar drugače nebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava

Oddelek: Izdelava spletišč
121111 (1021) skladisce
»

Flash meni PHP vsebina

Oddelek: Izdelava spletišč
51041 (935) Binji
»

različni linki v animiranem gif bannerju

Oddelek: Izdelava spletišč
71285 (1208) #000000
»

Macromedia flash 8

Oddelek: Izdelava spletišč
142283 (1970) Tody
»

kako linkat animacijo v flashu

Oddelek: Izdelava spletišč
6788 (700) Mrc1n4

Več podobnih tem