» »

Dreamveawer tabele

Dreamveawer tabele

Justy ::

Mam en problem, recimo da imam html stran na keteri je tabela 2 x 1. V levem oknu te tabele imam recimo linke in ko kliknem na katerega, naj bi se mi vsebina DRUGE html strani prikazali v desnem oknu tabele, medtem ko bi v levem oknu ostala ista vsebina.
Zdej pa ne znam tega nardit. Kako se to naredi brez framov, al je treba z layerji al kak.
Zdej ce bi bil kdo prpravlen to pomagt.

Naj bo na eni strani tabela 2x1 in v levem delu link. Ko bom kliknu nanj pa se naj v desni del tabele doda vsebina drugega html-ja, na keterem naj bo kr neki text........

Ce ne drugace, prosim vsaj za nasvete kako to narest.......al je treba sidra al kaj uporabit..

Hvala

TinkaPinka ::

Za to boš moral uporabit frame, ki je sestavljen potem iz dveh strani - ena stran je z menijem, na drugi pa se prikazuje vsebina.
I am easy to please as long as I get my way.

Loki ::

1. ne uporabljaj framov. they sux.
2. na tej strani das pac linke do drugih strani, ki vsebujejo enak meni (uporabi template) in user ne bo locil razlike (ce odmislimo frame, kjer bi se kako locil razliko - na skodo framov).
I left my wallet in El Segundo

Justy ::

Tinka, rajsi bi brez frajmov, nekaj v stilu slo-techa, da se vedno nova stran nalozi, samo jst ne bom pisal ne vem kaj novic in uporabljal skripte za novice (mogoce), sigurno mora bit druga resitev (nekaj kar sem prej omenil)... nekaj takega kot je programiranje.com al pa vec teh zdej popoluranih slo strani, ko je na levi menu v sred pa se ti odpira vsebina, ko kliknes na link v menuju.

Roberto, to sem ze mel v mislih, samo se bo problem pojavu, ce bom na glavni strani kaj spremenu, dodal kako povezavo ali kaj podobnega, pol bi moral pa se cisto na vseh straneh updetat te stvari, to bi blo pa zlo zlo zamudno.

Zdej nekaj gledam v dreamweaverju (4.0) tiste layoute table, samo mi tudi se ne rata to kar si zelim...

TinkaPinka ::

Justy: jaz se strinjam z Robertom, da frame-i niso v redu. Samo za to, kar si rekel, so potrebni.

Jaz sem eno stran delala z Dreamweaverjem, in sicer tako, da sem dala vse v tabele. Torej kot prvo, naredila sem v Dreamweaverju template, dala v ta template tabele ter menije, in označila, kateri del se bo v posameznih html datotekah lahko spreminjal (sredinski del).
Vseeno pa se pri tem, če delaš tabele, vsa stran naloži naenkrat. Ni torej tega, da bi ti levi meni ostal na mestu in bi se ti v sredini (ali na desni strani, odvisno kako imaš navigacijo) naložila vsakič druga stran. Za to pa žal potrebuješ frame.
I am easy to please as long as I get my way.

Elemen_T ::

To lahko delaš s SSI

Narediš datoteko npr. menu.shtml

na svoji strani ( s končnico .shtml) vstavi ukaz
< !--#include virtual="/menu.shtml"-- >

Tam kjer boš vstavi ta ukaz, ti bo strežnik prilepil vsebino iz datoteke menu.shtml

Možnost pa je tudi program PostNuke, kjer celo stran vodiš preko za to pripravljenih obrazcev.

Poglej sem

lp

Justy ::

Evo, Elemen_T me je popolnoma razumel, kaj jz hocem nardit. Danke.
Bom jutri to poskusal nardit, k sem zdele namrec prvic po 4-ih dneh uspel odpret slo-tech, oziroma forum in prebrat kaj ste mi svetoval. Sigurno je to kar je zdaj predlagal Elemen_T prava zadeva, ce pa bom mel kake probleme pa te bom Elemen_T se kaj vprasal.

[BISI] ::

Da se tudi z Dreamweverjem in plastmi :D

Lp, Ziga
And then I saw her face... Mozilla Firefox

SubOrbit ::

ce server podpira php lahko poskusis tudi s tem:

include("stran.php");

vec informacij http://www.php.net/

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eno vprašanje glede slo-tech podobnim stranem?

Oddelek: Izdelava spletišč
211525 (1008) alesrosina
»

Dreamweaver 4 -- help

Oddelek: Omrežja in internet
201222 (1076) Elemen_T
»

Izdelovanje pejgov (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
603820 (3323) darh
»

HTML problemček

Oddelek: Programiranje
281278 (965) darh
»

html dreamweaver

Oddelek: Programiranje
161257 (1031) darh

Več podobnih tem