» »

HTML problemček

HTML problemček

Baja ::

Da vam povem, kaj bi rad naredjo. Mislim, da sem enkrat to negi videl, ampak sem pozabil ukaz, ki to naredi. rad bi iz enga html dokija poklical drugega. Aja, pa ne mi rečti naj okvire naredim, ker jih ne bom.

lordgreg ::

hja.. imaš več možnosti.. odvisno kaj misliš,.. Header, Footer? ali pa s kakšno podporo (php, cgi) include ukaz?

Baja ::

Čista html koda.ko začne browser brati dokument mu ta pove naj v enem delu okna odpre drugi dokument. Vidi pa se tak kak če frame z no border daš. Evo, nekaj v totem smisle

webcreator ::

Najbrž misliš ukaz "iframe".
Opomba: mislim, da dela samo v IE 4+, v Netscapu pa mislim da ne...8-)
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

OwcA ::

Podobno kot z iframe-om v ie-ju lahko v ns-ju dosezes z uporabo <layer> taga. Za primer uporabe poglej v ns-jeve specifikacije.

darh ::

drgac se to da tud u layerju nardit.. sam mora bit <LAYER> ne pa npr <DIV> alpa <SPAN>...

sam pol je pa spet problem ker <LAYER> dela tko kt je treba sam v NS ... upam de se ne motm...

Excuses are useless! Results are priceless!

webcreator ::

Kaj pa je narobe z layer-ji v IEju?
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Baja ::

webcreator: E, nekaj takšnega kot je IFRAME, le da bi prikazal samo vsebino, ozadje pa bi ostalo od tistega dokumenta, iz kerega pokličeš drugi fajl.

da povem natančno zakaj gre. Mam recimo deset html strani. In na vsako stran bi rad vključim isti tekst, oz. linke, ... Da pa ne bi to mel v vsakem fajlu notri, bi to kodo zapisal v poseben fajl, pa ga iz vsakega dokumenta samo poklical da naj se izpiše na vrhu zaslona. Evo, to je to.

ilanium ::

Kotiček tete Rozi svetuje: Uporabljajte čisto HTML kompatibilno kodo in server-side obdelavo le-te... Dobi si PHP al pa ASP al pa kej podobnega pa uporabi include, ker so vse ostale rešitve riskantne - [neujemanje browserjev v standardih].

lp, lovro

lordgreg ::

lovro..

držim s tabo

Baja ::

A res nihče ne ve za ta ukaz v HTMl -ju, al nečete povedat ?

darh ::

dj.. globok udihni.. izdihni.. pa se enkrat preber use poste..
Excuses are useless! Results are priceless!

Freak ::

a to mislš tko, da bi recimo ob kliku na gumb prklical eno drugo stran?

Baja ::

No, probal sem z layerjem pa mi ga ne pokaže. Zakaj pa ne, špa sprašujem vas. Aja, uporablam IE 5.5.

darh ::

mater.. baja.. a morm sam sebe navajat al kaj ??



torej QUOTE





drgac se to da tud u layerju nardit.. sam mora bit ne pa npr
alpa ...



sam pol je pa spet problem ker dela tko kt je treba sam v NS ... upam de se ne motm...

Excuses are useless! Results are priceless!

Baja ::

nikjer nimam nobenaga DIV al pa SPAN. Da ti napišem kodo: Layer src="test.html" in pa /layer.

Pokaže pa mi ga ne.

darh ::

DAMN !!!

pa če ti pravm da <LAYER> ne dela v IE !!! moron...
Excuses are useless! Results are priceless!

Baja ::

xbite: sorry, sem mislo da ga IE pokaže, samo narobe al pa kaj takšnega. Saj si napiso da ne dela tko kot treba; mogu bi napisat da ne dela

darh ::

jaja... sj.. ce ne dela tko kot bi mogl, pol ne dela... u bistvu pokaše tekst k si ga napisu u tag LAYER, sam ne dela tko kt bi blo treba.. hehehe
Excuses are useless! Results are priceless!

Baja ::

ja, čudna so pota Micro$oftova

CCD ::

Freak, mislim da hiperpovezavo zna nardit. Rad bi verjetno naredil tako kot je npr. ta stran, kjer je na levi in desni vedno ista vsebina, menja se samo na sredini, le da gre tu na S-Techu verjetno za frame, teh pa noče.

darh ::

Omas...... cvet inteligence...

aveš... če nekej ne veš lih najboljš, rajš zadrži komentar zase...

sj nisi xbite.. 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

TylerDurden ::

Kaj pa SSI pa shtml? A si to ze probu?

Baja ::

Ne, a mi lahk poveš približno kak.

edmund ::

Lamerji...
V HEAD tag daj to noter:
<.meta http-equiv='refresh' content="5; URL=http://www.telesem.com/".>

Kjer je 5 število sekund preden redirecta, ono pa je naslov... Če slučajno kdo nebi pogruntal. Pa to piše tudi na w3c.org v specifikacijah... Samo poiskat je treba... Pa pike zbrisi...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

darh ::

hmm... edmund... kaj pa ma to zveze z temle topicom ??
Excuses are useless! Results are priceless!

JLP ::

Totalno nič nima to veze s tem.
Live long and prosper!

edmund ::

Seveda ima s tem opraviti. Se vidi da samo v dreamweaverju in front pagu znate strani delat, znajti pa se ne veste... To sicer ni najboljša rešitev za problem, ampak se da narediti...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

darh ::

ej... edmund.. ... ti se učasih.... rad tako... malo pošališ ?!?!

ne ti men da znam sam v DW pa FP delat, ker sem zihr velik več HTMLja na roke napisu kt si ga pa ti vidu !!



tale meta stavk k si ga napisu je dobr samo za nekej, za delat refresh oz redirect na neko drugo stran, ne pa za to kar je baja prosu, to pa je kako odpreš neki drug HTML file v še enem odprtem > to sklepa iz tega k je reku nej mu ne predlagamo frejmov ( okvirjev ). Lahko pa tudi da se motim, toda če se, nisem edini.

Tko da ne ti men da sem lamer, ker sam še <navadnega> taga BREZ pikic al pa presledkov ne znaš napisat... cpc...
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330942 (55091) htmltroubles
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
766870 (5877) Jackass
»

vkljucevanje TXT datoteke v html

Oddelek: Programiranje
5785 (735) darh
»

CSS styles/layers help

Oddelek: Programiranje
10780 (678) lordgreg
»

Koliko denarja za programiranje?

Oddelek: Programiranje
482554 (1814) Immz

Več podobnih tem