» »

patentiranje

patentiranje

ovdje kokoš ::

dan, mam eno res hudo idejo, ki bi na nekem podrocju sprozila revolucijo, gre za stroj/napravo/pripomock, kokr pac vzames, bla bi kr velka stvar in ce bi jo postavu bi bla pomoje vredna ene 50 miljonov, kesa za to seveda nimam, kokr vem so pa patenti tud hudicovo drgagi in ce ni vse do konca razvit, si z nemu tud ne mors kej dost pomagat, zanima me ce kdorkoli kej ve o patentih nasploh in na koga se lohk obrnem

karkol mi povete mi bo pomagal, zanima me tud, a bi se sploh splacal najprej neki zrisat pa to fermi prodat, seved aprej patentirat, al bi blo bol najt investitorja da se zadeva postav, patentira, zazge in pol najde novo fermo k bi to izdelovala

hvala vam za vaso pomoc
jebi ga

jype ::

Pri nas za napravo naceloma lahko dobis patent za manj kot 200.000 tolarjev. S slovenskim patentom pridobis tudi prednostno pravico, ki jo lahko potem uveljavljas pri EPO. Tak patent lahko potem razsiris na celotno evropo. Vse izven Slovenije te bo seveda stalo bistveno vec, a pomembna je prednostna pravica. Patent ti bodo verjetno podeljevali vec let. Prej kot v 18 mesecih mislim, da se ga sploh ne da podeliti zaradi procedure, ki ima dolocene roke (morda je se daljsa, ne vem na pamet).

Patent lahko vlozis na podlagi opisa, shem, risb in karkoli pac potrebujes da izum podrobno opises. Za to ne potrebujes referencne izvedbe, verjetno prav zato ker bi ta znala biti predraga, da bi jo ti lahko sam sestavil.

Za vec informacij bo najbolje, da se obrnes na http://www.uil-sipo.si/

Caligula ::

Pejt se prej mal v google pa vpisi IBM patent search ker ma IBM na netu bazo vseh svetovnih patentov pa poglej, ce ni ze kej tazga patentiran...

Samo 2% vseh patentov se komercialno uporablja.

Ce bos po preverjanju se preprican ,da si "na konju" z svojo idejo, najprej zasciti v Sloveniji, ker je relativno ugodno in potem hitro hitro probaj cimprej dobiti denar in razsiri patent...

Samo bodi pa realen in ne pricakovat prevec.

ovdje kokoš ::

hvala za vso pomoc, delphion trenutno ne dela, bom pa probu kasnej

zanima me se, a je dost osnovn koncept, ki opise kaj tocno patent pokriva, al je bols da napisem vec razlicnih variant in a so vse te variante lahko vkljucene v 1 patent ?
jebi ga

gzibret ::

Vsak patent ima svojo zgradbo. Naslov, čas, trditve, izhodišča....

Pejt raje do enega pravnika, ki se s tem ukvarja, pa skupaj napišita patentno prijavo.

Tule si malo poglej, kako izgleda patent, pa boš videl, da je jezik precej pravniški in zamotan.

Cena patentiranja se giblje okoli $10.000 za ZDA in malo več za celo Evropo. Samo vedi, da moraš patent tudi vzdrževati, kar ti nanese še vsaj nekaj $100 na leto.
Vse je za neki dobr!

Nejc Pintar ::

lahko približno opišeš za kaj se gre?
Lahko je biti prvi, če si edini!

ovdje kokoš ::

enostavno ne najdem razloga zakaj bi to naredu, karkol bi povedu bi mi reku al, da nism nc povedu, ce bi pa prevec povedu, jha no, to pa noben k se mu gre da bi kej patentiru, noce


drgac pa za vse druge, projekt je trenutno na hold, mam se par drugih bl pomembnih stvari za nardit, ko se bo kej zacel dogajat, bote obvesceni, ali naporseni za pomoc
jebi ga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple izgubil tožbo, mora plačati pol milijarde dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7324816 (20570) no comment
»

Rambus odstopil od postopka zoper Nvidio

Oddelek: Novice / Tožbe
273568 (2792) Tear_DR0P
»

Applu odobrili patent za tekočinsko hlajen prenosni računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
617498 (5387) Poldi112
»

Kako registrirati patent

Oddelek: Loža
82316 (2155) Gandalfar
»

Microsoft patentiral dvojni klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
1109806 (9806) Microsoft

Več podobnih tem