» »

Kateri čipset na dual PIII plati?

Kateri čipset na dual PIII plati?

bastadu ::

Če je kdo od vas kak bolj ekspert za to me zanima, kateri čipset se najbolje obnese v PIII dvoprocesorskem načinu? Ali drugače: Plato s katerim čipsetom naj iščem (dual seveda)?
THX

jetam ::

Edini za P3 je mislim da VIA čipset. Eden je Apollo Pro 133(A/T) drugi pa VIA 694.
Na ApolloPro čipsetu bazirajo Tyan MB (TIger family) na VIA694 pa Abit VP6 in MSI 694D. Abit inMSI so v bistvu low-cost sistemi medtem ko je treba za Tyan odriniti malo več denarja (AMD760 sistemi so pri nas 140.000 in to LE izvedba)
Ampak veš kako je z VIA čipseti. 1001 patch, pa upgrade, pa bios, pa...:D
Od starejših čipsetov je bil najpopularnejši BX440, ampak podpira P3 samo z večjim modifikacijami. (vsaj moja mamaplatka zahteva za P3mod en kup varjenja)

bastadu ::

Ka pa "Via Apollo Pro 266" čipset je za kej?

jetam ::

VIA Apollo Pro266 ne podpira SMP, tako da tega čipseta ne boš našel na nobeni dual plati. Edini od Apollo Pro čipsetov je 133A

bastadu ::

Ka je pa potem tole ali pa tole? Brez zamere, ampak mislim, da imaš še manj pojma kot jaz...8-)

jetam ::

Jaz sem gledal naVIA strani in tam nikjer ne piše da Apollo Pro266 podpira SMP, sploh ker je to DDR čipset če sem prav prebral. Kako je lahko na tisti prvi Pro266 čipset podpira pa 133 SDRAM, mi ni popolnoma jasno. Iwill plata je pa šele na predogledu, tko da ne verjamem da je že na tržišču...

bastadu ::

Iwill plate (konkretno DVD266-R) se bo dalo dobiti v sloveniji konec meseca... Med tem ko so nekatere druge z VIA Apollo Pro 266 že naprodaj.

bastadu ::

Ka mislite folk? A je čip VIA Apollo 266Pro že zrel za resno delo? Konkretno plata Supermicro 370DDE? Zgoraj je link...

Spajky ::

EPoX plata D3VA, baje najbolj hitra in stabilna!
Dela celo z razlicnimi procesorji pravijo..8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VIA: nič več veznih naborov za namizne računalnike?

Oddelek: Novice / Matične plošče
374145 (2932) Pyr0Beast
»

VIA, izpovej se nam!

Oddelek: Novice / Matične plošče
392956 (2956) MrStein
»

Nova plošča za celerona

Oddelek: Kaj kupiti
71306 (1162) rhabdo
»

Speed fan +MSI Turbo2

Oddelek: Pomoč in nasveti
201319 (1158) [Default]
»

Katera PIII dualproc plata?

Oddelek: Kaj kupiti
201291 (1012) bastadu

Več podobnih tem