» »

CD rekorder - kateri?

CD rekorder - kateri?

Matty ::

Razmisljal sem o naslednjih... Plextor 1610ta in Teacu 516... oba sta 16x, razlika v ceni je cirka 9-10k sit (s predpostavko da kupim v italiji). Kaj pa Ricoh 7200, bral sem teste in je zelo OK snemalnik, sam ne najde se dost dobrih CDjev... Cena pri nas odpade (cirka 49k sit), cirka 10k sit ceneje bi ga dobil cez mejo v avstriji...

Torej... cenovno je definitivno v prednosti Teac. Kvalitetno in razmerje cena/kvaliteta?

mich ::

:D
dobro vprašanje. jst tut cincam med TEACom in PLEXTOrjem.
Do sedaj sem imel Plextor 12x10x32.Moram reč da je delal brezhibno.Plextor je bog med pekači za TEACa pa ne vem.tistih devet jurjev pa tut ni tolk8-O
mogoče pa če kupis Plextorja dobiš še za burek??
mich

Boky ::

Go 4 Teac. Za mrtve Plextorje sem ze slisal, za Teac-a to ne morem reci.Po moje plextor nima nic takega, kar bi odtehtalo tistih dodatnih 10Ksit. Ali pac ?

[t502] ::

10k ceneje v Avstriji?! Jaz sem gledal v Grazu pa dobis 16X Plextor za 44.000 sit pa se odstejes MWS pa dobis 35.000 sit pri nas pa pride cez 50.000 se mi zdi :\

Aja jaz bi sel na Plextor.

[t502]

Fantom ::

teac!!!!

bzagozen ::

Jaz mam Ricoh 7200. Pekač je res dober. Hiter, ne samo pri peki (20x), ampak tudi pri branju. Podpira namreč umesnik UDMA 33 - kot diski. Do sedaj se še mi ni naredilo, da mi katerega cd-ja ne bi prebral, na drugi strani pa je moj stari DVD Creative 5x že odpovedal pri nekaterih "sšrinfanih" CD-jih. Jaz ga lahko samo priporočam. Kupiš ga lahko v Birgu v Graz-u za dobrih 40 Jurčkov - če ga prešvercaš. >:D
www.alkoma.si

mich ::

:))
A ma TEAC podporo CD text??
Ce ma potem je zmagovalec cena/kakovost!!|O
mich

Windi ::

Vsi novejši CD pekači imajo CD Text podporo

Boky ::

Ravno danes sem se pogovarjal z "stricem" pri katerm nabavlam rac. stuff. Rekel je da rekorderje in cd-rome vesta izdelovat le Teac in Ricoh. Plextorjev se izogiba, ker jih je dobil ze par nazaj. Teac-a nobenega.

Matty ::

Kako je z CloneCDjem in subchannel? Znajo vsi (ce ne brati) vsaj pisati subchannel audio in data? Ce to Teac zna, bom verjetno kar tega zaradi cenovne razlike nabavil... Za eno leto bo zadostvoval, pol bojo pa (upam!!), na trziscu ze DVD-r ji cenovno dostopni in zmozni presnemavanja filmov >:D

Boky ::

Matty poglej na domaco stran od CloneCD-ja. Mislim da tam vse pise.

Jst ::

folk! kupite teaca 16x. v anni ga dobite za 36ksit oem

||_^_|| ::

jst ti vem o plextorju 161040A povedat sam dobre stvari.
Ostale poznam, sam ti nemorm nč povedat ker jih nimam:)
pri pchandu stane plextor 47830 SIT

piek ::

Za Boky-a in njegovega "strica, pri katerem nabavlja rac. stuff":
Stari moj, tle pa pretiravas 100 na uro. Tako posplosevanje je naravnost neumno. Vsi zgoraj omenjeni znajo delat CDRWje, pa poleg njih tudi recimo Lite-On (samo poglej njihove novejse modele) in Yamaha (tradicionalno odlicni cdrw.ji). Edinole, kar je res, je to, da imajo nekatere najnovejse serije Plextorjevih 16x in 24x pekacev tezave v elektroniki (optika je OK) in zato crkavajo (!vprasaj zastopnika za Plextor, koliko so jih dobili v gar. roku nazaj v SLO!).
Takol, da ne bom kar tako utrujal ti navedem se svoje favorite (imel sem opravka ze s preko 50 pekaci).

1. Yamaha
2. Plextor (razen najnovejsih)
3. Lite-On
4. Teac (odlicni so bili 6x in 8x SCSI)
... in tako naprej...

O Ricohu ne bom sodil, ker nisem imel se niti enega. Mogoce v prihodnje.

LP

Piek
--- Finish it off if you started it! ---

Bungee- ::

Jest sem mel Plextorja 8 4 32 Ni blo problemov, zdej pa mam Plextorja 16 10 40 In tud ni problemov. Kombinacija Plextor + NERO je po mojih izkusnjah nekje najbolj solidna do zdaj. Imel sem ze Teaca pa mi je po dveh tednih crknil, podobno je bilo pri Yamahi, Plextorcek 8 4 32 mi se vedno dela in to vec kot eno leto. Kar se mene tice je PLEXTOR ono pravo. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

matevzm ::

Jaz nisem imel veliko pekacev, a po odzivih ljudi in testih bi rekel Plextor, Teac, Ricoh... Yamaha imam in mi umira, prijatelju je prav tako umrla (6416S, pa ne pecem veliko). Bojda tudi 16x Yamahe kar lepo umirajo. IN tudi primerjalno je nekdo, ki pece v sluzbi, rekel, da mu delajo se vsi Plextorji, od 4 naprej. Yamaha mu je po 8 mesecih umrla (je pa res, da je naredila 8000 CDjev - vse pekace pac goni).

piek ::

Jah, kaj reci. Skozi moje roke (do frendov in naprej) je slo vsaj 25 Yamaha pekacev. Od tega 12 novih 16x. In vse delajo brez problemov ze vec mesecev. Je pa res, da moj pekac posname med cca. 500 in 1000 cd-jev, nato pa ga zamenjam. Yamahe pa imam ze od 4x preko 8x in zdaj 16x, 20x bom preskocil, 24x bo pa spet moja :) Prav tako sem imel zelo dolgo casa Plextorja 8x in je pekel kot satan (ocena tam nekje 1000+ cdjev). Presenetljivo pa se mi zdi, da ti novejsi Lite-On-ovi pekaci za svojo ceno ponujajo izjemno zanesljivost in hitrost. Se nobeden mi ni crknu! Mogoce bom 24x celo Lite-Ona vzel.

LP

Piek
--- Finish it off if you started it! ---

||_^_|| ::

prvič vidm obravnavanje CD pekača kot potrošni materijal:)))

Boky ::

piek se strinjam, da je tip z to izjavo malce pretiral. Ampak glede na to, da je imel z drugimi pogoni slabe iskusnje, najraje prodaja Teac-e in Ricoh-e(teac-a ni dobil nazaj se nobenega, niti cd-rom niti recorder).
Sam imam doma kake 3 leta starega teac-a 55s(4speed), ki se vedno dela brez problema. Je pa posnel kakih 1500 CD-jev.
Yamaha pa je v preteklosti imela vsaj eno serijo takih pogonov, ki so full crkovali.(baje da naj bi se pregrevali)
Zato sem pred tremi leti raje vzel teac-a, ceprav bi lahko za isti denar dobil yamaho, pa se a rewritable bi bila.
Ti imas na z Yamaho na sreco dobre izkusnje, ampak na zalost jih nimajo vsi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515200 (4513) wilecoyot
»

Kateri Cd Rw kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
231755 (1244) EriNok
»

kateri cdrw zapisovalnik od teh???

Oddelek: Kaj kupiti
452016 (1454) Quickbeam
»

Kateri 24x Snemalnik ?

Oddelek: Kaj kupiti
271490 (1171) lukslo
»

Kateri CDR kupiti ?

Oddelek: Zvok in slika
312013 (1599) Mate

Več podobnih tem